Jump to content

4Flex - opinie i działanie  

 1. 1. Jaką masz opinie o suplemencie ?

  • Znakomity
   0
  • Dobry
   0
  • Przeciętny
   0
  • Słaby
   0
 2. 2. Ocena działania i efekty

  • Zmniejszenie bólu
   0
  • Szybszy powrót do pełnej sprawności
   0
  • Działanie profilaktyczne
   0
  • Brak efektów
   0


Rekomendowana wypowiedź

Kolagen 4Flex

Jest to suplement diety zawierający kolagen nowej generacji Fortigel w formie wygodnych saszetek do rozpuszczania. Z białka kolagenowego składa się zdecydowana większość chrząstki stawowej, a Jego suplementacja wspomaga utrzymanie zdrowia stawów oraz kości. Suplement został wzbogacony o witaminę C, która uczestniczy w prawidłowej syntezie kolagenu i pełni szereg dodatkowych funkcji w organizmie.

 • Wygodna i szybka forma podania
 • 10 g hydrolizowanego kolagenu w porcji
 • Wysoka zawartość witaminy C

4Flex - opinie, efekty i analiza

4Flex Kolagen nowej generacji - opinie

Suplement ten jest obecnie najpopularniejszym produktem wspierającym zdrowie stawów, dlatego też znajdziemy wiele pozytywnych opinii. W większości jednak Jego popularność bazuje na reklamie w radiu, telewizji, prasie czy największych portalach internetowych. Często osoby stosujące ten suplement wykorzystują również liczne zabiegi odnawiające czy rehabilitacje i to w dużej mierze one odpowiadają za poprawę, a nie suplementacja 4flexem. Możemy znaleźć wiele opinii osób, które stosowały znacznie skuteczniejsze i bardziej rozbudowane produkty wspierające stawy i wskazują one na nieskuteczność 4 Flex i takie opinię wydają się być najbardziej wiarygodne. Pamiętajmy, że jeśli ktoś zauważa poprawę po kilku miesiącach suplementacji, to prawdopodobnie bez niej również uzyskałby taki sam efekt.

Bioaktywny Kolagen 4flex opinie

4 FLEX - efekty

Kolagen z całą pewnością nie należy do najskuteczniejszych suplementów wspierających zdrowie stawów i zostało to wielokrotnie potwierdzone przez badania. Właściwie istnieje tylko jedno wiarygodne badania potwierdzające działanie tej substancji i dotyczyło one poprawy ruchomości i zakresu ruchu w stawie biodrowym u kobiet. W innych testach niemal zawsze kolagen nie wpływał w pozytywny sposób na aparat ruchu. Ze względu na wpływ na bardzo niewielką ilość schorzeń, nie wydaje się być najlepszą drogą suplementacji dla osób nadmiernie eksploatujących swoje stawy. Co więcej, nie ma on żadnego potencjału przeciwbólowego ani też nie wpływa na redukcję stanu zapalnego.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22705634
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25976422

Jak widać skuteczność kolagenu reklamowana przez producentów 4Flex jest mocno przesadzona i nie ma on niestety działanie zbliżonego do reklamowanego. Jedynym plusem kolagenu jest jednak Jego bezpieczeństwo, dlatego nie narażamy naszego organizmu na obciążenia czy skutki uboczne związane z suplementacją.

4Flex - kolagen IV generacji - okiem eksperta

Jak na produkt kolagenowy 4Flex jest niestety całkowicie nieopłacalny, ponieważ zawiera stosunkowo niewielką objętość składnika aktywnego za wysoką cenę. Dużo wydajniejszym i pewniejszym pod względem jakościowym jest np. Olimp Collaregen, posiadający znacznie lepszy stosunek ceny do składu oraz produkowany przez jedną z największych firm suplementacyjnych w Europie. Jak już jednak wspominaliśmy, sam kolagen posiada bardzo wąski zakres działania i sprawdza się bardzo rzadko, dlatego znacznie lepszym wyborem będą suplementy oparte o takie składniki jak:

 • Wysoce standaryzowana Kurkumina
 • Boswellia Serrata
 • Cissus standaryzowany na obecność ketosteronów
 • Peptyd PBC-157
 • Andrographis Paniculata

Kolagen 4flex - okiem eksperta

Tego rodzaju składniki możemy znaleźć w topowych produktach na rynku, charakteryzujących się bardzo szerokim spektrum działania, od zwalczania bólu, aż po odbudowę chrząstki stawowej. Obecnie wyróżniającymi się pozycjami są Brawn Joint Complete oraz Hydrapharm Unbreakable.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...