Jump to content

Testosteron


mark442

Rekomendowana wypowiedź

Testosteron

Z racji tej, że mój testosteron nie jest zbyt wysoki a mam już swoje lata (niemal 44), pomyślałem o sztucznym zwiększeniu jego poziomu zastrzykami. Zakładając, że to będzie testosteron prolongatum, to pytanie jest takie - ile i jak często go brać aby nie przekraczać normy a przynajmniej nie za bardzo? Jak długo mogę go w takim razie brać i jaki odblok później zastosować? Dostęp mam dosłownie do wszystkiego. Jutro będę też sprawdzał poziom prolaktyny, bo coś mi się wydaje, że za wysoka jest ;) W takim wypadku iść do lekarza rodzinnego aby coś wypisał? Mam takiego, co wypisze mi wszystko, pytanie tylko co? Do speca od hormonów u mnie kolejka na 6-8 miesięcy więc odpada.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz stosować testosteron bardziej w celach witalnych i prozdrowotynych niż typowo dopingujących to moim zdaniem warto skonsultować te kwestie z endokrynologiem, chociażby pójściem na prywatną wizytę. Poza tym jeśli już chcesz brać się na teścia to moim zdaniem mniejsze dawki niż 250 mg tygodniowo są bez sensu, bo nie odczujesz praktycznie żadnych większych korzyści, a odblok i tak trzeba będzie przeprowadzić. Jeśli czujesz że produkcja u Ciebie nie jest taka jakbyś oczekiwał to warto planować sobie dłuższe cykle, aby nie odczuwać zbyt często tzw. dołu hormonalnego.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 years later...

Zanim zaczniesz jakiekolwiek eksperymenty z testosteronem, warto dokładnie przemyśleć swoje kroki i skonsultować się z lekarzem – nawet jeśli wizyta u specjalisty wymaga czasu. Samodzielne dawkowanie hormonów może być ryzykowne, szczególnie jeśli nie masz dokładnych badań czy planu leczenia. Oto kilka punktów, które warto wziąć pod uwagę:

  1. Badania hormonalne: Najpierw koniecznie wykonaj badania, które pokażą, gdzie dokładnie leży problem. Oprócz testosteronu zbadaj także poziom SHBG (globulina wiążąca hormony płciowe), estradiolu i prolaktyny (jak sam wspomniałeś). Wysoka prolaktyna może być sygnałem innych zaburzeń, np. problemów z przysadką.

  2. Testosteron prolongatum: Jest to testosteron o przedłużonym działaniu, ale dawkowanie zależy od indywidualnych potrzeb i wyników badań. Standardowo testosteron prolongatum podaje się w dawkach 100–250 mg co 2–4 tygodnie, jednak dawkowanie i częstotliwość powinny być dostosowane do Twojego poziomu hormonów.

  3. Kontrola poziomów: Musisz regularnie kontrolować poziom testosteronu, estradiolu i innych parametrów podczas terapii. Przekroczenie normy może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak ginekomastia (z powodu nadmiaru estradiolu), obniżenie produkcji naturalnego testosteronu czy przerost prostaty.

  4. Odblokowanie (PCT – Post Cycle Therapy): Po zakończeniu terapii testosteronem, istotne jest przywrócenie naturalnej produkcji hormonów. Najczęściej stosuje się takie środki jak Clomid (klomifen) lub Nolvadex (tamoksyfen) oraz HCG (gonadotropina kosmówkowa). Ich dawkowanie również zależy od Twojego organizmu i czasu trwania kuracji.

W skrócie – jeśli zdecydujesz się na terapię testosteronem, rób to z głową, w oparciu o regularne badania i pod opieką lekarza. Samodzielne eksperymenty mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Pozdrawiam,

Kulturalne Suple

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...