Jump to content

FatFix - prawdziwe opinie, efekty - recenzja


FatFix - opinie osób stosujących  

1 member has voted

 1. 1. Jak oceniasz te tabletki na odchudzanie?

  • Znakomite
   0
  • Dobre
   0
  • Słabe
   0
  • Brak działania
   1
 2. 2. Ocena działania

  • Redukcja tłuszczu
   0
  • Hamowanie łaknienia
   0
  • Oczyszczanie organizmu
   0
  • Brak działania
   1


Rekomendowana wypowiedź

FatFix to suplement diety, reklamowany jako jeden z bardziej popularnych spalaczy tłuszczu na rynku. Według producenta zbiera praktycznie wyłącznie pozytywne opinie, a Jego pełna efektywność widoczna jest po około 4 tygodniach stosowania. Według przedstawionych informacji wiele osób traciło na wadzę po około 15 kilogramów, poprawiając przy tym wyniki swoich badań i ogólny stan zdrowia. FatFix wpływa między innymi na poziom cholesterolu, zwalczanie bakterii i rodników oraz wspomaga procesy trawienne.

FatFix - recenzja tabletek na odchudzanie

Czy przedstawione informacje mają jednak pokrycie w rzeczywistości? Postaramy się nieco przybliżyć fakty na temat tego suplementu w poniższej recenzji. Oczywiście mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy tutaj prawdziwe opinie i relacje osób mających okazuję stosować już FatFix.

Spis treści:

FatFix - analiza składu

Z informacji podanych przez producenta nie możemy niestety dowiedzieć się szczegółów na temat składników produktu oraz przede wszystkim ich dawki. Producent wspomina, że dokładny skład możemy znaleźć na opakowaniu bądź ulotce dołączonej do suplementu, co brzmi bardzo zaskakująco. Zazwyczaj najlepsze tabletki odchudzające jasno deklarują swój skład, aby jak najwięcej osób mogło go ocenić przed zakupem. FatFix jednak nie daje takiej możliwości swoim potencjonalnym nabywcom, a to już dla wielu może być sygnałem ostrzegawczym. Nie mniej skupimy się jednak na analizie tych informacji które możemy widnieją na stronie producenta. W skład FatFix wchodzą:

Ekstrakt z owoców Garcinia Cambogia – jeszcze kilkanaście lat temu widziano w tej roślinie duży potencjał ograniczający apetyt. W praktyce jednak badania szybko zweryfikowały dosyć niewielkie potencjał.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3010674/

Jak widać w powyższym badaniu, stosowanie nawet bardzo dużych dawek nie przykłada się na widoczny spadek masy ciała. Znaczenie kliniczne Garcini jest więc mocno wątpliwe, a warto dodać, że dawki stosowane w badaniach były średnio kilkanaście razy wyższe.

Ekstrakt z owoców gorzkiej pomarańczy – owoc ten jest doskonale znany przez producentów oraz użytkowników spalaczy tłuszczu. Najważniejszym alkaloidem jest w nim synefryna, posiadające potwierdzone działanie termogeniczne, lipotropowe oraz przyspieszające metabolizm.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4972152/

Powyższe badania pokazują skuteczność w tempie utleniania tłuszczu. Warto jednak dodać, że dawka wynosiła 3 mg na kilogram wagi ciała osób badanych, co oznacza prawdopodobnie, że jedna porcja zawierała więcej synefryny niż FatFix w całym opakowaniu.

Ekstrakt z liści zielonej herbaty – składnik ten od wielu lat znany jest z braku skuteczności w zakresie redukcji tłuszczu. Co więcej, nawet wysokie dawki o maksymalnym stopniu standaryzacji nie mają wpływu na zmniejszenie masy ciała. Jednym realnym działaniem zielonej herbaty jest potencjał antyoksydacyjny, jednak również w znacznie wyższych dawkach niż te, które oferuje FatFix.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2855614/

Znacznie większe korzyści możemy więc osiągnąć pijąc 1-2 filiżanki zielonej herbaty w ciągu dnia.

Ekstrakt z owoców papryki Cayenne – jedynym alkaloidem wpływającym na utratę tkanki tłuszczowej zawartym w Cayenne jest kapsaicyna. Posiada udowodnioną skuteczność na niektórych aspektach związanych z odchudzaniem, między innymi metabolizmem.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5426284/

Niestety FatFix nie ma z tym działaniem absolutnie nic wspólnego, gdyż użyty w produkcie ekstrakt nie posiada określonego stopnia standaryzacji do kapsaicyny, co oznacza że zawiera jedynie jej śladowe ilości, a to w żaden sposób nie przekłada się na redukcję tłuszczu.

Ekstrakt z jagód Acai – w suplementacji stosowane są od dawna, przede wszystkim jako delikatne antyoksydanty. Nie wiedzieć czemu wielu producentów cud tabletek szczególnie upodobało sobie właśnie ten składnik. Obecnie dysponujemy tylko jednym badaniem na temat wpływu Acai na odchudzanie. Jak się przedstawia?

https://nutritionj.biomedcentral.com/articles/10.1186/1475-2891-10-45

Przeprowadzono ja na grupie 10 osób z nadwagą, przyjmujące około 200 g dziennie podawana w dwóch podzielonych porcjach, co jest dawką nieporównywalnie większą od składu FatFix. Zaobserwowano kilku procentowy spadek poziomu cholesterolu oraz glukozy po posiłkach. Żadnych zmian na wadze nie odnotowano.

Piperyna – jest to ekstrakt z pieprzu czarnego. Stosowany w wielu spalaczach tłuszczu, jednak nie w celach odchudzających. Rolą piperyny jest poprawa przyswajalności ekstraktów roślinnych i pod tym względem działa bardzo dobrze. Niestety na redukcję tłuszczu nie ma żadnego, bezpośrednio wpływu.

Jak widać jedyne składniki mogące wpływać na redukcję tkanki tłuszczowej w FatFix to synefryna oraz kapsaicyna, jednak w dawkach wielokrotnie wyższych. Pozostałe składniki na utratę wagi nie wpływają, co oznacza że pod tym kontem produkt ten nie może wykazywać żadnej efektywności.

Tabletki FatFix – opinie

Sam producent wspomina, że FatFix należy do bardzo popularnych suplementów, co potwierdza duża liczba opinii na Jego temat. Tak, rzeczywiście produkt ten posiada znaczącą ilość opinii i recenzji, cały problem w tym, że zazwyczaj są one zgromadzone w kilku powiązanych ze sobą miejscach. Warto więc zwrócić uwagę, że każda pozytywna opinia na temat FatFix występuje wyłącznie w serwisach afiliacyjnych odpowiedzialnych za reklamę produktu, a także tych, które osiągają korzyści z przekierowania ruchu na stronę zakupową.

Opinie o FatFix - jakie efekty

Oczywiście nie musimy dodawać, że każda opinia na tego typu stronach jest moderowana przez sprzedawców, a co za tym idzie nie mamy możliwości spotkać się z prawdziwymi opiniami na temat tego suplementu na stronach powiązanych z Jego twórcami. Nie mniej na niezależnych stronach sporadycznie pojawiają się opinie na temat FatFix i jak nie trudno się domyślić są skrajnie odmienne. Poza brakiem działania użytkownicy zgodnie zarzucają naciąganie przez konsultantów na kolejne, coraz to nowe produkty w promocyjnych cenach, co w konsekwencji może odchudzić głównie nasz portfel.

 

FatFix – bezpieczeństwo

Opierając się na składnikach produkty możemy stwierdzić, że FatFix jest suplementem bezpiecznym ,a Jego stosowanie nie niesie za sobą ryzyka występowania poważnych skutków ubocznych. Całość składu stanowią ekstrakty roślinne o subtelnym działaniu, dlatego nie musimy się obawiać szkodliwego wpływu na zdrowie, oczywiście zakładając, że producent zachowuje zgodność składu z etykietą. Tym czasem Jego wiarygodność jest niestety co najmniej wątpliwa.

Należy także podkreślić, że możliwość nietolerancji danego składnika czy też ewentualna reakcja alergiczna może wystąpić zawsze, nawet z pozoru na bardzo bezpieczny związek. Choć ryzyko jest minimalne, zawsze należy mieć to na uwadze.

Spalacz tłuszczu FatFix – producent

Jak wielu osób zdążyło zauważyć na etykiecie produktu nie widnieje żadna nazwa producenta, a sam regulamin na stronie przedstawiony jest w języku obcym i nie wynika z niego kto jest właścicielem czy też producentem tego suplementu. Cóż, niestety jest to dość częsta praktyka w tego rodzaju produktach, gdyż pozwala na ucieczkę od odpowiedzialności za nieprawdziwą reklamę oraz za roszczenia klientów, które niewątpliwie mogą występować dość często. Tego typu nieprzejrzyste działania, podobnie jak ukrywanie składu nie wyglądają rzetelnie i z pewnością nie budzą zaufania u konsumenta.

Warto również dodać, że choć producent celowo nie podaje nazwy podmiotu odpowiedzialnego w swoim regulaminie, to z niezależnych serwisów możemy się dowiedzieć że chodzi o spółkę Logihub, która wcześniej była odpowiedzialna między innymi za Slimberry, kolejny produkt tego typu, za który ostatecznie decyzją UOKiK zwracała pieniądze nabywcom. Ponadto firma wprowadzała w błąd klientów warunkami promocyjnymi, które jak ustalono trwały kilka lat, tymczasem reklamowano je jako promocję dwu dniową.

Prawdziwe opinie o Fat Fix

Podsumowanie

FatFix to suplement o rozbudowanych działaniach marketingowych, jednak patrząc na ilość błędów nawet te nie są rzetelnie przeprowadzane. Nie podawanie nazwy podmiotu odpowiedzialnego, regulaminy obcojęzyczne, brak dokładanego składu czy powoływanie się nazwy coraz to innych profesorów, których grafiki ściągane są z sieci to aspekty które większość czujnych nabywców wyłapie bez trudu. Niestety ciągle pozostanie spora grupa osób które nie mają podstawowej wiedzy na temat rynku tabletek odchudzających czy też wiedzy na temat działających i nie działających składników.

Odnosimy wrażenie, że w przypadku FatFix Jego twórcy nie specjalnie trudzili się by swoją kampanię profesjonalnie przygotować, a działania dążą do naciągania jedynie osób z najmniejszą wiedzą i niestety niekiedy najbardziej zdesperowanych. Warto dodać, że są to już kolejne po tego typu tabletki na rynku, właściwie o identycznym składzie i cenie, wynalezione w USA przez wybitnych lekarzy. Jednak czy naprawdę formuła w skład której wchodzą jagody Acai czy gorzka pomarańcza znane od dziesiątek lat w suplementacji muszą tworzyć wybitni specjaliści?

Wydaje nam się, że każdy już potrafi odpowiedzieć sobie na to pytanie, a sam FatFix zapewne niedługo zniknie z rynku i każdy o nim zapomni, niestety za wyjątkiem klientów którzy stracili przez niego pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...