Jump to content

1za

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0
  1. Od razu się przyznam, że żadna ze mnie sportsmenka i niczego nie trenuję. Jednak uznałam, że na takim forum najprędzej ktoś będzie potrafił pomóc w moim problemie. Otóż przedwczoraj odsuwałam lodówkę i szafki, aby pod nimi posprzątać, po czym przysuwałam je z powrotem. Wczoraj miałam tylko wypukły siniec na dłoni, a dziś dodatkowo tak bolą mnie mięśnie ramion, że ledwo mogę poruszać rękoma. Brałam już aspirynę ale niezbyt pomogło. Rozważam zakup plastrów rozgrzewających ale są drogie i nie wiem, czy pomogą, a wcieranie maści, kiedy każdy ruch ręką jest bolesny, raczej mnie nie kręci. Gorąca kąpiel też odpada, gdyż nie posiadam wanny, a jedynie kabinę prysznicową i mam bardzo zimno w mieszkaniu (parter, nieocieplony blok, brak C.O., ciepła woda z junkersa - ciężko regulować jej temperaturę). Może ktoś doradzi, co w takim przypadku będzie najbardziej skuteczne?
  2. A, i na tłuszczyk brzuszny polecam jeszcze kompresy z kawy. Nałożyć ciepłe fusy, zawinąć folią spożywczą i trzymać przynajmniej z godzinę (można dłużej, jak nie masz uczulenia).
  3. I to jest odpowiedź na Twoje pytanie. Jeśli ktoś przy wzroście 170 cm waży ok. 54 kg i nie jest szczupły, to zdecydowanie brakuje mu mięśni. Umięśniona osoba ważyłaby przy takim wzroście więcej (mięśnie są cięższe od tłuszczu) i była bardzo szczupła. Nawet jeśli Twój brzuch jest trochę otłuszczony, to nie jest głównym problemem. Po prostu brakuje mięśni, które przytrzymywałyby jelita i inne narządy na miejscu, więc wszystko się "wylewa" w postaci takiego właśnie brzucha ciążowego. Dodatkowo jako weganka i alergiczka możesz cierpieć na wzdęcia. Ja bym radziła w pierwszej kolejności wzmocnić mięśnie brzucha, bo w końcu dostaniesz przepukliny albo skrętu kiszek. A co do diety, to polecam wypijanie czerwonej herbaty Pu-Erh (oczywiście bez cukru) po każdym posiłku plus jakiś środek na wzdęcia. Po ostatnim posiłku, niedługo przed snem, warto wypić mocną miętę. Nie polecam w ciągu dnia, bo może spowodować tzw. wilczy głód. Odstawić wszelkie napoje gazowane i słodzone, słodycze oraz tzw. puste kalorie. Jadać częściej ale mniejsze porcje, szczególnie, jeśli miewasz wzdęcia i problemy z trawieniem.
×
×
  • Create New...