Jump to content

Którą johimbinę wybrać? Poradnik


Jeremy

1,777 views

Johimbina jest alkaloidem pochodzącym naturalnie z roślin. Od kilkudziesięciu lat jest ona znana jako składnik w suplementach diety, a najczęściej stosuje się ją do redukcji tkanki tłuszczowej. Ten związek chemiczny jest badany od lat i dzięki temu nasza wiedza na temat jego działania, na bieżąco się poszerza. Na temat johimbiny pojawia się wiele sprzecznych informacji, przez co tworzą się kontrowersje dotyczące jej działania i skuteczności. Trzeba jednak zaznaczyć, że dotychczas nie pojawiły się żadne badania, które udowodniłby negatywne działanie johimbiny na organizm człowieka. Jej spożywanie w odpowiednich dawkach, jest całkowicie bezpiecznie i u osób zdrowych nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Stosuje się ją na całym świecie i zewsząd spływają opinie na jej temat, a większość z nich działa na jej korzyść. Na popularność wpływa również niska cena alkaloidu. Monopreparaty z johimbiną kosztują niewiele, a nieduże dawki starczają na długi okres suplementacji. Przy suplementacji na redukowanie tkanki tłuszczowej optymalna dawka, jaką się stosuje to około2-5mg na dobę. Jest to jednak dawka, która ma sprawdzać jaka jest tolerancja organizmu na dany składnik, ponieważ docelowa dawka wynosi 0,2mg na każdy kilogram masy ciała. Największą zaletą tego alkaloidu, jest to, że jej działanie jest ukierunkowane na redukcję uporczywej białej tkanki tłuszczowej. Niektóre źródła podają, że ma ona również działanie zwiększające libido i potencję, więc stosuje się ją w preparatach poprawiających sprawność seksualną.

Spis treści:

Johimbina HCL, czy Johimbine bark?

Johimbina HCL, jest związkiem, który składa się z soli alkaloidu pozyskiwanego z drzewa afrykańskiego. Głównym jej działaniem, jest blokowanie presynaptycznych receptorów alfa2. To właśnie dzięki temu nasila ona układ autonomiczny. Badania wykazują, że blokowanie receptorów alfa2 sprawia, że zwiększa się stężenie wydzielanej noradrenaliny do krwi. To hormon, który jako jeden z niewielu kontroluje lipolizę na poziomie komórkowym. Dzięki temu johimbina skutecznie wpływa na rozkład triacylogliceroli. Testy wykazują, że ten rodzaj johimbiny wykazuje działanie afrodyzuujące. Mechanizm działanie tego związku w tym przypadku nie jest do końca poznany, ale przypuszcza się, że ma to związek z dominacją nad komponentami przywspółczulnej, a także blokowaniem receptorów alfa2. Zaobserwowano również fakt, że johimbina HCL, przyczynia się do zwiększenia napływu krwi do pręcia, co ułatwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji.  Z tego wniosek, że johimbina HCL,  jest przeznaczona dla osób, które chcą poprawić wygląd swojego ciała, poprzez utratę zbędnych kilogramów i zwiększenie sprawności seksualnej. Okazuje się jednak, że istnieje również johimbina BARK, której działanie jest zwiększone. Badania wykazują, że ma ona znacznie skuteczniejsze działanie niż naturalna wersja tego alkaloidu, którą stosuje się najczęściej w suplementacji. Jej spożywanie przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej z miejsc, w których organizm gromadzi ją bardzo szybko, a jej utrata jest utrudniona. Johimbina Bark wspomaga utlenianie tkanki tłuszczowej z brzucha, górnej części nóg, a także bioder, czyli tam gdzie okłada się słabo ukrwiona biała tkanka tłuszczowa.

Johimbina na spalanie tłuszczu

johimbina na spalanie tłuszczu

Johimbinę najczęściej można znaleźć w suplementach diety na odchudzanie. To właśnie takie jej zastosowanie najczęściej jest wykorzystywane w suplementacji. Skutecznie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej, a jej mechanizm polega głównie na blokowaniu receptorów alfa2. Receptory te występują w organizmie i są one odpowiedzialne za utrudnianie i spowalnianie procesu utleniania tkanki tłuszczowej. Stosowanie johimbiny przyczynia się zatem do blokowania procesów, które utrudniają odchudzanie. Tak w uproszczeniu można opisać działanie tego alkaloidu. Jednak na tym nie kończą się jej zdolności redukcyjne, ponieważ przyczynia się ona do nasilenia procesów lipolizy. To oznacza, że po jej spożyciu działanie organizmu ukierunkowane jest na spalanie tkanki tłuszczowej, zwiększenie czerpania energii z tłuszczu, a także blokowaniu procesu tworzenia się  nowych komórek tłuszczowych. Dzięki temu związkowi organizm czerpie energię z zapasów tkanki tłuszczowej, która lokalizuje się w najbardziej uporczywych miejscach. Jest to bardzo istotne podczas diety redukcyjnej, zwłaszcza dla osób, które borykają się z uporczywą białą tkanką tłuszczową. Blokowanie receptorów alfa2, jest bardzo istotnym procesem, jednak johimbina wspomaga wydzielanie noradrenaliny, która dodatkowo wspomaga i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Jeżeli sięgamy po spalacze tłuszczu z johimbiną, to podnoszą one poziom adrenaliny, nasilając przy tym termogenezę, a to ułatwia osiągnięcie wyznaczonych celów.

Johimbina na libido

johimbina na libido

Naukowcy od lat przekonują nas, że afrodyzjaki są środkami, które mają ogromny wpływ na sprawność seksualną. Ich spożywanie sprawia, że mamy większą ochotę na seks. Na świecie jest wiele osób, które mają problemy z libido i potencją, zwiększa się więc zainteresowanie afrodyzjakami. Johimbina od lat uznawana jest za jeden z najsilniejszych afrodyzjaków występujący zarówno w naturze, jak i w  suplementach diety. Jest to związek, który bardzo często znajduje swoje miejsce w preparatach dla kobiet, ponieważ liczne badania wykazują, że ma on korzystny wpływ na kobiecie libido i poprawia sprawność seksualną. Mimo sprzecznych informacji, że johimbina poprawia ukrwienie w narządach rodnych mężczyzn, nie ma dowodów naukowych na to, że związek ten może wspomóc walkę z zaburzeniami erekcji. Za to w suplementach diety dla mężczyzn często stosuje się chlorowodorek johimbiny. Ten związek chemiczny nie jest już zaliczany do afrodyzjaków, ale może być wykorzystywany przy leczeniu impotencji. Jest tak, ponieważ johimbina HCL pobudza ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym.

Jaką johimbinę wybrać?

która wybrać johimbinę hcl

Badania wykazują, że to chlorowodorek johimbiny ma najskuteczniejsze działanie i jest bezpieczną formą tego alkaloidu. Od dawna stosuje się go w suplementacji, jest to więc substancja, która została doskonale przebadana, a także poznana. Dodatkowo jej największym plusem jest to, że nie zawiera  innych alkaloidów roślinnych, które obecne są w wyciągach naturalnych. Podczas wyboru suplementu diety z tym składnikiem chemicznym warto jednak zwrócić uwagę na to, w jakich dawkach jest on podawany. Nie może być ona za wysoka, ponieważ za duże dawki johimbiny mogą prowadzić do skutków ubocznych. To czy pojawią się przykre dolegliwości po spożyciu wysokich dawek johimbiny jest kwestą indywidualną i zależy od tolerancji organizmu na składniki pobudzające. Dodatkowo warto pamiętać, by wybierać jedynie preparaty rekomendowanych marek, jednymi z polecanych preparatów, są  Haya Labs Yohimbine, a także Evolab Alphaburn. Powinny to być marki, które mają szeroką ofertę suplementów diety. Lepiej wystrzegać się garażowych produkcji, ponieważ tego rodzaju preparaty mają słabą jakość i wątpliwą skuteczność.

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...