Jump to content

Spalacze tłuszczu – rzetelny przewodnik


Anna Victoria

2,419 views

Jak sugeruje nazwa, to suplementy diety, które mają na celu zwiększyć intensywność spalania tkanki tłuszczowej, a także przyśpieszyć proces przemiany materii. Działają one na dwa sposoby, podnoszą ciepłotę ciała, czyli rozpoczynają termogenezę oraz stymulują pracę układu nerwowego. Dzięki temu ich spożywanie przekłada się na zwiększanie wydajności, zmniejszenie uczucia zmęczenia i zwiększenie aktywności fizycznej. Spalacze tłuszczu można włączyć do diety na każdym etapie redukcji. Są idealnym rozwiązaniem dla osób, które samodzielnie schudły kilogramów i weszły w tak zwany stan plateau, czyli zastoju, kiedy nie widać żadnych postępów w odchudzaniu. Przy takim problemie dobrze dobrany suplement diety może przełamać stagnacje, a to przyśpieszy osiągnięcie wyznaczonych celów. To jaki spalacz tłuszczu najlepiej wybrać, jest kwestią indywidualną. Jest to wybór, który podyktowany jest przez stan zdrowia, stopnień otyłości, a także obrany cel. Na rynku pojawia się coraz więcej suplementów wspomagających odchudzanie, jednak do uzyskania tych najlepszych należy wybierać tylko te o potężnym działaniu i formule opartej na kombinacji różnych związków, które mają skuteczność potwierdzoną przez badania i testy naukowe.

Jak działają skuteczne spalacze tłuszczu?

Jak działają skuteczne spalacze tłuszczu?

Stosunek do spalaczy tłuszczu jest zróżnicowany. Dla jednych są to suplementy diety, które przynoszą najlepsze efekty i są drogą do sukcesu, a dla innych są rzeczą całkowicie zbędną, która pełni jedynie rolę dodatku, który ma wspomagać ich wysiłki w czasie odchudzania. Prawda na temat tego rodzaju preparatów leży gdzieś pośrodku. Ważne jest to, jaki suplement diety omawiamy, ponieważ na rynku jest ich setki i nie da się jednoznacznie powiedzieć, który z nich jest najlepszy, a który nie nadaje się dla nikogo. Liczy się skład suplementu, a także wiele czynników, które wpływają na to, jaki wybór dla nas będzie najlepszy. Jeżeli chodzi o skuteczność spalaczy tłuszczu, to jeżeli dobierzemy je odpowiednio do swoich potrzeb, to z pewnością, korzystanie z nich da nam zadowalające efekty. Skuteczne spalacze tłuszczu działają na wielu płaszczyznach i przyczyniają się do redukcji tkanki tłuszczowej, nawet u osób, które nie są aktywne fizycznie. Większość spalaczy wpływa na tempo metabolizmu, a także nasila termogenezę. To są najlepsze i najskuteczniejsze szlaki metaboliczne z jakich mogą korzystać suplementy diety, dlatego wiele osób może doceniać ich działanie w czasie redukcji. Przyśpieszony metabolizm to zwiększone dobowe zużycie kalorii, a to jest kluczowe do zmniejszenia masy ciała. Dla przykładu jeżeli spożywanie 1800 kalorii dziennie sprawia, że utrzymujemy wagę, to suplementy diety, będą umożliwiać jej redukcję. Szybkość metabolizmu ma wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej i to dlatego wiele spalaczy tłuszczu jest ukierunkowana na ten zakres procesów. Warto jednak zwrócić uwagę na procesy lipolizy i termogenezy. Lipoliza jest procesem, który odpowiada za redukcję tkanki tłuszczowej poprzez usuwanie tłuszczu z komórek tłuszczowych. Termogeneza powoduje wzrost temperatury ciała w celu przekształcenia tkanki tłuszczowej w emitowaną energię cieplną. Połączenie wszystkich tych procesów daje najlepsze rezultaty. Jednak warunkiem korzystania z suplementów diety o takim działaniu, jest dobry stan zdrowia, ponieważ termogeneza często powoduje wzrost ciśnienia, a nie jest to wskazane u osób z zaburzeniami pracy serca, czy nadciśnieniem tętniczym.

Najmocniejsze spalacze tłuszczu znajdziemy w rankingu spalaczy na Forum Sportowym. Natomiast tutaj skupimy się na teorii, czyli ich podziale i działaniu poszczególnych grup.

Spalacze termogeniczne

Termogeniczne suplementy diety to duża grupa preparatów, które mają za zadanie zmniejszyć wchłanianie tłuszczu, hamować apetyt, a przede wszystkim zwiększyć metabolizm. To właśnie dzięki temu pozwalają one na szybsze pozbycie się zbędnych kilogramów. Doprowadzają one do termogenezy, czyli procesu, w którym powstaje ciepło. Substancje termogeniczne zwiększają proces rozpadu tkanki tłuszczowej. Tym samym przyśpieszają i poprawiają efektywność redukcji zbędne tkanki tłuszczowej. Większość z tych składników ma działanie pobudzające, dodaje energii i zwiększa chęć do aktywności fizycznej. W niektórych przypadkach mogą mieć wpływ na poprawę nastroju. Termogeniki mają wpływ na lipolizę, a to dzięki wpływowi na poziom przekaźnika komórkowego cAMP. To przekaźnik, który zbierana informację, jakie niosą hormony i przekazuje je do komórek tłuszczowych. Im wyższe stężenie cAMP, tym większe tempo termogenezy i lipolizy. W tym przypadku najbardziej aktywna jest noradrenalina. Po sygnale wypuszczanego z mózgu dociera do zakończeń nerwowych i tkanki tłuszczowej. Poprzez działanie cAMP przekaźnik wpływa na komórki tłuszczowe i prowadzi do rozpadu tłuszczu oraz uwolnienia energii.

Spalacze bez kofeiny i stymulantów

Suplementy bez kofeiny i stymulantów, to preparaty nie podnoszące ciśnienia. Są one pozbawione związków, które oddziałowują na centralny układ nerwowy, takich, jak kofeina, czy johimbina. Mają one działanie dużo łagodniejsze niż ich agresywne odpowiedniki, oparte na stymulantach. Bez wątpienia brak wpływu na ciśnienie tętnicze, to jedna z ich największych zalet. Dzięki temu mogą być stosowane nawet przez osoby, które mają problemy z układem krążenia, nadciśnieniem, czy źle reagują na działanie substancji pobudzających. Tego rodzaju preparaty są również doskonałą opcją dla sportowców. Nie ma wątpliwości co do tego, że spalacze bez kofeiny I stymulantów mają tak samo efektowne działanie, jak inne preparaty na odchudzanie. Ich skład bazuje na substancjach, które mają za zadanie wspierać kluczowe procesy energetyczne i fizjologiczne, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Wykorzystują one energię z tłuszczu, przyczyniają się do zwiększenia wrażliwości tkanek na działanie insuliny oraz wpływają na maksymalizację tempa przemiany materii. Mają również korzystny wpływ na pracę tarczycy, a jest to gruczoł, który kontroluje pracę metabolizmu.

Spalacze przyśpieszające metabolizm

Metabolizm, jest procesem, który często pojawia się w kontekście redukcji masy ciała. U osób szczupłych często spotyka się z określeniem „szybki metabolizm”, a przyśpieszenie tego procesu według  wielu osób, jest traktowane jako gwarancja utraty zbędnych kilogramów i utrzymanie szczupłej sylwetki. Prawda jest taka, że metabolizm odnosi się do grupy reakcji chemicznych oraz szeregu przemian energetycznych, które zachodzą w komórkach żywych. Szybszy metabolizm, jest więc sposobem na ułatwienie osiągnięcia wyznaczonych celów i utrzymania prawidłowej masy ciała. Spalacze przyśpieszające metabolizm to suplementy, które mają sprawić, że organizm spala większą ilość kalorii przy małym wysiłków. Mają one różnorodne działanie. Mogą wpływać na optymalizację pracy tarczycy, czyli organu, który jest głównym reduktorem metabolizmu. Dobrym wyborem są suplementy, który składają się z substancji stymulujących uwalnianie noradrenaliny i adrenaliny. Tego rodzaju preparaty pobudzają spalanie tłuszczu i hamują odkładanie się nowej tkanki tłuszczowej.

Tabletki hamujące apetyt

Strategia, która skutecznie pozwala na utrzymanie prawidłowej masy ciała, to kontrola apetytu. Okazuje się, że nadmierne spożywanie kalorii w stosunku do zapotrzebowania na energię, jest główną przyczyną otyłości. Niejednokrotnie dochodzi do niej przez niepohamowany apetyty, który znacząco utrudnia prowadzenie diety i może zaprzepaścić nawet ideale plany dietetyczne. Łaknienie, jest potrzebą biologiczną, która jest regulowana przez ośrodek głodu w mózgu. Jest wiele czynników, stres, niepokój, zaburzenia hormonalne, czy niestabilna praca gospodarki węglowodanowo-insulinowej, które sprawiają, że walka z nadmiernym apetytem staje się prawdziwym wyzwaniem. W tym przypadku najlepiej korzystać z pomocy suplementów hamujących apetyt. Ich zadaniem jest blokowanie uczucia głodu. Zwiększają uczucie sytości i minimalizują ochotę na pokarmy, które prowadzą do odkładania się tkanki tłuszczowej, czyli węglowodany.  Dodatkowo mogą mieć wpływ na modulację poziomu serotoniny, badania naukowe wykazały, że niski poziom tego hormonu, ściśle związany jest  ze wzrostem apetytu.

Spalacze tłuszczu z brzucha

Spalacze tłuszczu z brzucha

Suplementy te mają działanie ukierunkowane na redukcję tkanki tłuszczowej z uciążliwych miejsc, takich jak brzuch. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się spalacze targetowe, które działają tylko na jeden rodzaj tkanki tłuszczowej. Biała tkanka tłuszczowa pokrywa najbardziej uporczywe miejsca na ciele, na przykład brzuch i uda. Korzystanie z suplementów miejscowych nie przyczynia się do tak ekstremalnego spadku wagi, jak ma to miejsce przy termogenicznych spalaczach, ale jest w stanie poprawić wygląd sylwetki w najbardziej strategicznych miejscach. Niestety największym problemem estetycznym, który dotyka większość cześć populacji, jest nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Tabletki targetowe są idealnym wyborem dla osób, które są szczupłe, a jednak mają skłonność do zwiększania masy w strategicznych miejscach na ciele. Mogą one również stanowić dodatek dla osób na diecie, ponieważ są doskonałym uzupełnieniem tabletek na odchudzanie lipotropowych i termogenicznych.

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...