Jump to content

Patryk Rychter

13,107 views

Osiągnięcie atletycznego ciała, pozbawionego nadmiaru tkanki tłuszczowej jest marzeniem wielu ludzi, nawet jeśli otwarcie tego nie mówimy. Dążymy do tego celu poprzez higieniczny tryb życia na który składa się wiele czynników takich jak treningi siłowe, kondycyjne, właściwe odżywianie, rezygnacja z wielu używek czy dbanie o regenerację naszego organizmu. Staramy się zrobić co w naszej mocy, aby nasze ciało posiadało optymalne warunki do rozwoju i któregoś dnia stało się wizytówką naszej ciężkiej pracy. Niestety ciągle znajduje się także liczna grupa osób, szukająca drogi na skróty za wszelką cenę. Jak pokazuje praktyka, jest to jednak droga wyłącznie do utraty kilkuset złotych i kolejnych rozczarowań.

Spis treści:

Musculinex - co to jest?

Jest to właśnie jedna z dróg na skróty prowadząca do utraty pieniędzy. Najbardziej zaskakującym faktem jest jednak popularność tego środka, gdyż już wcześniej mogliśmy spotkać się z produktami tego typu. Nazwy FromXplode czy Probolan 50 wywołują ironiczny uśmiech na twarzy każdego, kto ma choć minimalną wiedzę z zakresu suplementacji sportowej. Niestety wciąż trafiają się osoby, które muszą na własnym doświadczeniu przekonać się o tym, co już z anatomicznego punktu widzenia jest absurdalne.

Wróćmy jednak do suplementu Musculinex. Jest to środek, który producent określa mianem "eksperta w dziedzinie budowania muskularnej sylwetki". Wymienia również płaszczyzny działania, czyli wzrost testosteronu, somatotropiny, stymulację zwiększonej syntezy białek czy nasilenie redukcji tkanki tłuszczowej. Sęk w tym, że niestety nie podaje składu produktu, co już powinno wzbudzić nasze podejrzenia w przypadku każdego suplementu na rynku. Jeśli płacimy za dany produkt, to oczywiście powinniśmy wiedzieć z czego się składa i jakie związki wprowadzamy do naszego organizmu. Choć jest to oczywiste, jak widać nie dla producentów Musculiniexa.

Warto także zauważyć w jaki sposób reklama suplementu ma oddziaływać na naszą psychikę. Docelowo produkt kierowany jest nie do osób które regularnie trenują na siłowni, ale dla ludzi często wpadających w kompleksy czy posiadających zaniżoną samoocenę. Cytaty takie jak "poczuj się jak prawdziwy mężczyzna" starają się wywierać wpływ na potencjalnego klienta i niejako w pośredni sposób zmusić go do zakupu. Na nieszczęście dla wielu są to skuteczne metody marketingowe, stąd obserwujemy już kolejny produkt o bardzo podobnej reklamie, gdyż skoro działa, to po co zmieniać?

Kaloryfer w 30 dni, czyli działanie Musculinex

Mięśnie brzucha są wizytówką wielu sportowców i jednym z najpopularniejszych wyznaczników wysokiej formy fizycznej. O popularnym kaloryferze marzą chłopcy od szkoły podstawowej, przez licealistów, aż po facetów w sile wieku, a nawet starszych mężczyzn. Pamiętajmy jednak, że jeśli przez kilka lat nie byłeś aktywną osobą oraz nie przykładałeś uwagi do prawidłowego odżywiania, a Twoje ciało pokazuje przeciętne 16-20% tkanki tłuszczowej, to uzyskanie widocznych mięśni brzucha zajmie przynajmniej 1 rok!. Nie ma możliwości zostać atletą w ciągu kilku tygodni, a niezbitym dowodem jest mechanizm funkcjonowania naszego ciała. Każda zmiana składu i proporcji włókien mięśniowych i tkanki tłuszczowej wymaga adaptacji organizmu i nie dziele się to z dnia na dzień. Co więcej, nawet osoby stosujące wspomaganie farmakologiczne muszą pracować o wiele dłużej na swój efekt niż obiecują to producent cud suplementów.

Musculinex - działanie

Aby odsłonić nasze mięśnie brzucha musimy posiadać odpowiednio niski poziom tkanki tłuszczowej. Konieczną drogą do tego jest zachowanie deficytu energetycznego, który wywołujemy treningami i dbamy o niego poprzez dostarczanie odpowiedniej ilości kalorii każdego dnia. Bez tego niestety nasze ciało nie skorzysta z rezerw tkanki tłuszczowej jako źródła energii. Musimy stworzyć ku temu odpowiednie warunki, a Musculinex nie ma z nimi nic wspólnego.

Jak zbudować mięśnie bez treningu?

Do budowy masy mięśniowej konieczny jest odpowiedni bodziec. Choć nasze mięśnie zbudowana są z białek, to dostarczanie aminokwasów nie jest jedynym warunkiem, który musi być spełniony aby zwiększały swoją objętość. Trening oporowy jest uważany za najskuteczniejszą metodę, gdyż Jego mechanizm idealnie wpisuje się w kryteria efektywnej hipertrofii. Nie zawsze musi się odbywać jednak z użyciem siłowni, gdyż śmiało możemy wykorzystać ciężar własnego ciała. Ponadto praca fizyczna również może stanowić bodziec dla naszego organizmu i sygnał do tego, że większa masa mięśniowa jest nam po porostu potrzebna. Mięśnie są jednak dużym obciążeniem dla organizmu i jeśli nasze ciało zorientuje się, że ich nie używamy, wówczas będzie dochodziło do zmniejszenia objętości włókien które je tworzą. Musculinex w żaden sposób nie jest w stanie być dla nas czynnikiem wzrostu, dlatego nawet najlepsza suplementacja czy wspomaganie bez treningów staje się całkowicie nieefektywne.

Musculinex - opinie i efekty

Jak w przypadku każdego produktu tego typu możemy spotkać się z dziesiątkami opinii, które zwykle mają pewne cechy wspólne, takie jak:

  • Metamorfoza zanotowana na fotografii przed i po
  • Podziękowania dla stwórcy tego wspaniałego produktu
  • Wdzięczność za zmianę życia
  • Podziw wśród znajomych
  • Obszerną relację
  • Zachęcie do zakupu

Musculinex - opinie

Oczywiście nie musimy już w tym miejscu za pewne dodawać, że wszystkie te opinie napisane są przez jedną i tą samą osobę, która czerpie korzyści ze sprzedaży tego produktu. Aby opinie wyglądały wiarygodnie często są podpisywane z imienia i nazwiska, jednak po dokładnym zagłębieniu się w te dane, szybko możemy zobaczyć że tacy ludzie najzwyczajniej nie istnieją bądź są to profile założone wyłącznie w celu reklamy tego suplementu. Jak ciekawostkę warto przytoczyć, iż jedna z klientek zachwalająca produkt jako "Mariola", to tak naprawdę amerykańska zawodniczka fitness o imieniu Claudia... co powinno już być dla każdego wystarczającą renomą wiarygodności Musculinexu.

Musculinex - skład

Ciężko będzie nam dokonać analizy składu tego produktu, gdyż producent oczywiście go ukrywa. O ile kiedyś próbowano sprzedawać zieloną kawę czy ekstrakt z buzdyganka za ogromne pieniądze, tak tutaj producent najwidoczniej obawia się porównania produktu z innymi, które zapewne posiadają kilkanaście razy większą dawkę w 5-krotnie niższej cenie. Nie mniej charakterystyczną praktyką w tego rodzaju produktach jest stosowanie śladowych dawek aminokwasów np. argininy czy glutaminy, symbolicznych dawek kreatyny, czasami bezwartościowych ekstraktów roślinnych. Na dobrą sprawę nie ma znaczenie co konkretnie znajduje się w tym suplemencie, gdyż nawet jeśli byłyby to najlepsze suplementy anaboliczne,  to i tak efekt reklamowany przez producenta jest niemożliwy do osiągnięcia.

Maciej Jarecki - trener personalny

Zastanawiający jest fakt dlaczego trener poleca Musculinex wszystkim swoim podopiecznym skoro działa bez treningu. Jednak pisząc zupełnie poważnie, to oczywiście nie ma w tym najmniejszej logiki, a taka osoba jak trener Jarecki nie istnieje. Zdjęcie na stronie producenta przedstawiają jednak z kulturystów startujących na zawodach w Nevadzie w 2018 roku. Wydaje nam się, że dalsze komentarze na temat promocji tego suplementu są zbędne, a jedynym istotnym aspektem jaki warto poruszyć to wykorzystywanie cudzego wizerunki w celach zarobkowych.

Cena i podsumowanie

Suplement ten możemy nabyć za jedyne 169 zł, co jest ceną 2 kg dobrej jakości białka serwatkowego lub całorocznej suplementacji wysokiej jakości kreatyną. Realna wartość produktu jest równa zeru, gdyż nie wykazuje żadnego działania na organizm i jest kolejną odsłoną cud tabletek do budowania mięśni. Realnie w ciągu 30 dni możemy zbudować przy sprzyjających warunkach i genetyce co najwyżej 500 g beztłuszczowej masy mięśniowej, jednak w praktyce jest to wynik bardzo trudny do osiągnięcia. Większe przyrosty zawsze powiązane są z retencją wody w tkankach czy też wyższym poziomem magazynowanego glikogenu. Musculinex możemy więc określić śmiało próbą wyłudzenia naszych pieniędzy w wysoce niemoralny sposób. Warto także przytoczyć słowo o "gwarancji" jaką producent udziela przy zakupie. Zwrot pieniędzy? W żadnym wypadku. Poniżej cytat z oficjalnej strony, oczywiście sprytnie ukryty na skrajnie dolnej części.

Musculinex - gwarancja

"Niniejsze oświadczenie stwierdza, że nie ma gwarancji konkretnych rezultatów i rezultaty u każdej osoby mogą być różne! Informacje zawarte na tej stronie internetowej nie powinny być interpretowane jako obietnica lub gwarancja."

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...