Jump to content

Niagen - Rybozyd nikotynamidu - witamina na miarę nobla?


Patryk Rychter

3411 views

 Share

Niagen stał się się kilka lat temu przełomowym suplementem diety i szturmem zdobył ogromne uznanie oraz ciągle rosnącą popularność. Obecnie jakość żywności jest niestety coraz gorsza, produkty stają się bardziej przetworzone, a produkcja pożywienia idzie w masowe ilości, nierzadko zapominając przy tym o jakości. Mimo licznych starań wielu ludzi, produkcji żywności bio czy też kampanii zachęcającej do zdrowego stylu życia, wydaje się być to tylko kroplą w morzu prawdziwych potrzeb. Suplementacja, choć ciągle się rozwija, nie zawsze jest skuteczna. Niagen jest jednak czymś, co rzeczywiście pozwoliło inaczej postrzegać produkty witaminowe i wiele badań potwierdza olbrzymi potencjał tego suplementu.

Spis treści:


Niagen - wszystko na jego temat

Rybozyd nikotynamidu - co to jest?

Niagen, a właściwie Rybozyd Nikotynamidu to zaawansowana pochodna witaminy B3 o szczególnej biodostępności i właściwościach. Odgrywa bardzo ważną rolę w wielu procesach biologicznych jakie zachodzą  w naszym organizmie niezależnie od wieku. Pełni on kluczowe znaczenie w przemianach do NAD+ a przez to jest odpowiedzialny za wiele aspektów związanych z naszym funkcjonowaniem. Należą do nich między innymi znaczne zdolności do hamowania procesu starzenia się komórek, a także wpływ na prawidłową pracę naszego metabolizmu energetycznego. Nie ulega wątpliwości, że regularna suplementacja niagenem przyczynia się do poprawy stanu naszego zdrowia oraz komfortu codziennego funkcjonowania.

 

Właściwości Niagenu

Jak działa chromadex tru niagen - właściwości

To właśnie one są obiektem tak dużego zainteresowania jaka budzi ta forma witaminy B3. Jako że Niagen jest stosunkowo młodym suplementem, wciąż Jego potencjalne korzyści nie są poznane do końca i bardzo prawdopodobne że oferuje jeszcze szersze spektrum działania niż jest to nam wiadomo na dzień dzisiejszy. Nie ulega wątpliwości jednak jego skuteczność w wielu kwestiach, które już zostały udowodnione, a co istotne odnajdują poparcie w licznych wiarygodnych recenzjach Jego użytkowników.

Niagen opóźnia procesy starzenia się organizmu

Jest to pierwszy aspekt jaki najczęściej kojarzy nam się z tą substancją. Bardzo często właśnie z tego powodu sięgają po nią osoby w starszym wieku, a nierzadko również średnim czy nawet młodym chcąc utrzymać wigor i piękny wygląd jak najdłuższy okres czasu. Według badań Niagen nie tylko spowalnia same procesy starzenia, ale wykazuje również zdolność do cofania niektórych zmian i ponadprzeciętny potencjał regeneracyjny. Najbardziej prawdopodobnym mechanizmem takiego działania jest wzrost aktywności mitochondriów, co zostało wykazane w badaniach z użyciem gryzoni.

Niagen uczestniczy aktywnie w naprawie DNA

Jak już wspomniałem, NIagen ma olbrzymie znaczenie w przemianach do NAD+. Jego wyższy poziom jest kluczowy z jeszcze jednego względu, mianowicie aktywuje niezwykle istotne białka sirtuiny ( SIR1 oraz SIR2 ) i to właśnie one bezpośrednio wpływają na naprawdę naszego kodu genetycznego DNA. Są one przez wielu ekspertów zgodnie uważane za najważniejsze proteiny w naszym organizmie, ponieważ dodatkowo gwarantują utrzymanie stabilnego poziomu chromosomów. Oznacza to, że tak naprawdę od białek SIR zależy jak zachowuje się naszego ciało i jak odpowiada na bodźce takie jak ćwiczenia siłowe czy czynniki stresowe.

Niagen podnosi sprawność umysłową

Suplementacja Niagenem ma przede wszystkim podłoże prozdrowotne, jednak wśród opinii często możemy się spotkać ze stwierdzeniem o większych zdolnościach umysłowych. Jest to oczywiście jak najbardziej prawdziwie. Ta forma witaminy B3 pozwala na poprawę pracy mózgu oraz zmniejszone odczuwanie zmęczenia przede wszystkim poprzez wpływ na komórki i podniesienie aktywności mitochondrialnej. Dzięki temu znacznie zyskujemy na siłach witalnych, nasz mózg jest lepiej chroniony przed uszkodzeniami zewnętrznymi, a także poprawia transport ważnych neuroprzekaźników. Przekłada się to na kreatywniejsze myślenie oraz znacznie wolniejsze oznaki zmęczenia przy długotrwałym wysiłku.

Dodatkowe właściwości

Możemy tutaj wymieniać długą listę dodatkowych korzyści, jednak najbardziej godne uwagi są przede wszystkim:

  • Kontrola na poziom wapnia w organizmie
  • Działanie tonizujące na układ nerwowy
  • Zmniejszenie insulinooporności ( tendencji do cukrzycy )
  • Poprawa stanu skóry i redukcja zmarszczek
  • Korzystny wpływ na skład ciała

Prekursory dla NAD+ mają ogromny zakres działania i z pewnością nie są to wszystkie właściwości, jakie możemy tutaj wymienić. Na część z nich wciąż potrzeba dodatkowych badań, które na szczęście powstają w bardzo szybkim tempie. Biorąc pod uwagę mechanizmy działania Niagenu możemy spodziewać się licznych korzyści dla naszego zdrowia, sylwetki, urody czy sprawności umysłowej.

Niagen - badania potwierdzajace skuteczność

Jest to jeden z nielicznych związków o tak szerokim zakresie działania popartym przez niezależne badania. Jest to bardzo ważne, ponieważ niestety wielu producentów zleca badania swoich produktów we własnym zakresie. Tutaj przykładowe, niezależne badania na właściwości Niagenu jakich możemy znaleźć mnóstwo.

https://www.nature.com/articles/s41598-019-46120-z
https://www.embopress.org/doi/full/10.1002/emmm.201403943
https://www.nature.com/articles/srep26933
https://www.nature.com/articles/ncomms12948
https://journals.lww.com/co-clinicalnutrition/Abstract/2013/11000/Nicotinamide_riboside,_a_trace_nutrient_in_foods,.9.aspx

Gdzie kupić oryginalny Niagen?

gdzie kupić oryginalny niagen - sklep

Jest to suplement bardzo młody, jednak już został opatentowany przez firmę Chromadex ze Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że posiada ona wyłączność do Jego sprzedaży i suplement od tego producenta jest gwarancją otrzymania prawdziwego Niagenu. Możemy zakupić go oczywiście bezpośrednio od producenta ze Stanów Zjednoczonych, jednak łatwiejszym rozwiązaniem jest dokonanie zakupu u dystrybutorów tej marki na teren Europy, gdzie również cieszy się dużą popularnością w wielu krajach. Jednym z nich jest firma BestBody która oferuje orginalny Niagen od Chroadex - https://www.bestbody.com.pl/chromadex

  • Like 1
 Share

0 Comments


There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...