Jump to content

200 mg cypionatu czy 250 mg enantatu?


cyklon04
 Share

Rekomendowana wypowiedź

Pytanie: Chciałbym cię zapytać, która forma testosteronu jest lepsza? Obie mogę dostać w tej samej cenie, ale fiolki z enantatem zawierają 250 mg/ml, a z cypionatem 200 mg/ml. To spora różnica. Czy cypionat wart jest zapłacenia większych pieniędzy?

Odpowiedź: Na pewno jesteś świadom, że podane przez ciebie stężenia są dość typowe dla tych estrów testosteronu. Szeroko dostępny na całym świecie enantat zwykle jest sprzedawany w dawkach 250 mg/ml, a popularny w USA cypionat - w dawce 200 mg/ml. Dawki te maja sporo wspólnego z właściwościami fizycznymi obu środków. Enantat nieco lepiej się rozpuszcza w oleju, dlatego też dawka rzędu 250 rng/ml jest łatwiejsza do osiągnięcia i bardziej stabilna. Cypionat natomiast nie rozpuszcza się tak dobrze. Przy dawkach zbliżających się do 250 mg/ml zaczyna się już wytrącać z roztworu, wskutek czego kryształki sterydu zaczynają się zbierać na dnie fiolki. Biorąc pod uwagę jakość produktu, jest to oczywiście nieakceptowane.

 

Różnica w stężeniu wynika więc z właściwości środków w warunkach panujących w fabrykach farmaceutycznych, w których są wytwarzane. Twoje drugie pytanie jest bardzo istotne. Musisz wiedzieć, że cypionat i enantat testosteronu to środki, które można stosować wymiennie. Oba uwalniają do krwiobiegu ten sam steryd (testosteron) i to w dość podobny sposób. Mimo że 250 mg enantalu uwolni kilka miligramów testosteronu więcej niż 250 mg cypionatu, nie będzie to miało jednak znaczenia, gdyż środki te są dostępne w różnych stężeniach. Kupiony za te same pieniądze, enantat zawiera znacznie więcej testosteronu, ale zwróć uwagę, że niektórzy chętniej wybierają cypionat, gdyż miejsca jego iniekcji są o wiele mniej boleśniejsze i to może przemawiać na jego korzyść.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...