Skocz do zawartości

Parę pytań od nowego w temacie


Weedhead

Rekomendowana wypowiedź

Mam 17 lat, 172 wzrostu i ok 90kg wagi. Postanowiłem schudnąć i porządnie dodać sobie siły oraz wytrzymałości, nie zależy mi na dużych mięśniach. Chcę też powiedzieć, że jako "nowak" wiem naprawdę niewiele, na przykład nie wiem co to "redukcja", "robienie masy" (po co się ją robi) ani wielu innych określeń, które Wam wydają się oczywiste, za co z góry przepraszam i proszę o konkretne odpowiedzi żebym wszystko zrozumiał, ewentualnie dopytam.

Mój metabolizm jest w porządku, mogę go jeszcze przyśpieszyć kapsułkami z błonnikiem z ananasem. Wydaje mi się, że w moim przypadku odpada białko, ponieważ (z tego co mówią mi koledzy) jest ono na masę, czyli nie jest mi potrzebne.

W planach mam bieganie i ćwiczenie ciężarami, do obu tych rzeczy będę miał codzienny dostęp. (i spokojnie, na planowaniu się nie skończy)

Proszę o polecenie mi jakichś odżywek oraz porady odnośnie ćwiczeń, (w jaki sposób, co ile dni) a także o porady odnośnie dawkowania polecanych przez Was odżywek. (jeżeli jakiekolwiek zaproponujecie, być może stwierdzicie że w moim przypadku najlepiej będzie bez, jedynie odpowiednia dieta)

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie redukcja to odchudzanie na robienie masy to przybieranie na wadzę.

Tobie zależy na redukcji. Białko wspomaga rozwój masy mięśniowej, ale też jest pomocne w spalaniu tłuszczu. Jeśli jednak z jedzenia dostarczasz około 180g białka dziennie, to nie ma potrzebu uzupełniać tego z odżywki, jeśli jest inaczej to możesz pomyśleć o jakimś koncentracie białka serwatkowego.

Tak na prawdę dopracowaną dietą możesz schudnąć bez problemu. Jeśli jednak dieta kuleje, treningi są średnio intensywne to wtedy można wspomóc sie suplementami, np. spalaczami tłuszczu, chociaż większość "nowicjuszom" odradza suplementy i radzi skupić się na diecie i treningu. Decyzja należy do Ciebie. Co do spalaczy to tutaj masz -> encyklopedię spalaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...