Jump to content

PanKleks

Użytkownik
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0
 1. Szkoda, że linki że śledzeniem, bo w przeglądarkach z blokowaniem reklam i śledzenia nie działają. Poza tym więcej wysiłku i czasu kosztowało opakowanie tego w reklamę niż wklejenie prostego odnośnika. A wiarygodność postu zmalała do zera.
 2. Dziękuję wam wszystkim, mam komplet informacji. Dojadę z bieżącym zestawem spalaczy i następnie zakupie inhibitor kortyzolu.
 3. Dość skomplikowany tekst dla osób spoza branży, niemniej przebrnąłem. Dużo porównań z wynikami innych badan, zwłaszcza w sprzecznych obszarach (falsyfikacja wcześniejszych hipotez lub wyników). Nawet (jak mi się wydaje), gdy wykazują one w znacznej mierze przyjętych kryteriów badania korelację, a nie wynikanie to dość jasno pokazują związek. W szczególności interesujący był wątek związany z efektem jojo. I "tempem odzyskiwania" lub stabilizowania wagi po okresie utraty w czasie stosowania diety odchudzającej. Niestety znaczna część artykułu była dla mnie niejasna. Raz za sprawą specjalistycznego języka i skrótowców, dwa za sprawą niejednoznacznie sformułowanych wyników (jest relacja czy jej nie ma? i co z niej wynika?). Czy pomijając zrozumiały aspek genetyczny (predyspozycje/odporności/podatności) można jasno określić wpływ inhibitorów i ich rolę w redukcji już istniejącej tkanki tłuszczowej trzewnej?
 4. Mógłbyś to dokładniej wyjaśnić? Moje rozumowanie jest następujące, kortyzol sprzyja procesom zawiązywania tkanii tłuszczowej trzewnej (akcelerator). Ograniczając jego syntezę (inhibitor), zmniejsza się jego udział w procesach otłuszczania narządów wewnętrznych. Dość klarowne powiązanie na zasadzie przyczyna-skutek. Inhibitor zmniejsza ilość wytwarzanego kortyzolu, zatem w mniejszym stopniu może on wpływać negatywnie. Zakładam, że w połączeniu z odpowiednią dietą organizm musi uzupełniać ujemny bilans energetyczny z zapasów. Natomiast, nie jest dla mnie jasne, co aktywuje zużywanie/spalanie już istniejących "zasobów"? Czy do tego należy dołożyć jeszcze jakiś spalacz? Dopytuję, bo po 4 miesiącach diety, widzę ogólny spadek wagi o 9kg, z czego tylko 0,9kg tłuszczu trzewnego. Wynikii za statystykami z Xiaomi Body Fat Composition Scale 2.
 5. Tak, alkohol też będzie czynnikiem wpływającym na powstawanie tłuszczu trzewnego. Natomiast u mnie nie ma znaczenia, nie spożywam. Dzięki za wskazanie na inhibitory kortyzolu. Czy one działają tylko na bieżąco? To znaczy blokują jego produkcję i tym samym obniżają odkładanie tłuszczu czy mają też wpływ na już istniejące zapasy tłuszczu trzewnego? Krótko mówiąc czy pomagają na przyszłość czy mogą pomóc w szybszej redukcji już istniejącego tłuszczu?
 6. W moim przypadku z pewnością źródłem tłuszczu trzewnego są: - mała ilość snu (często po 5h) - poprawione,od 3 miesięcy średnio +2h na dobę - duży stress - poprawione, ograniczony zmianą trybu pracy i włączeniem aktywności fizycznej i rodzinnej - niska aktywność fizyczna - poprawione, ćwiczenia cardio lub fitness lub bieganie 4x49min tygodniowo - słaba dieta, śmieciowe jedzenie w pracy - poprawione, zmienione na dietę 1500kcal, eliminacja cukru i słodyczy Źródła mam zdiagnozowane. Szukam teraz wspomagania farmakologicznego lub suplementu. Zgadzam się, co do kortyzolu. Sprawdzę podany specyfik, dzięki!
 7. Witam To mój pierwszy post na forum. Przeanalizowałem ranking spalacz i bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego powstanie i aktualizacje. Czegoś takiego na próżno szukać, gdziekolwiek indziej w polskim internecie. Od dłuższego czasu przeglądam też to podforum, ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jakiego spalacza lub zestawu spalaczy użyć, aby skutecznie zredukować tłuszcz trzewny. Moje statystyki: 173cm wzrostu 78kg wagi 12kg tłuszcz trzewny Mięśnie 55kg Kości 3kg Chcę zredukować tłuszcz trzewny. Na forum i w rankingu jest dużo spalaczy polecanych na tłuszcz biały, na tłuszcz w różnych partiach ciała itp. Ale brak informacji, jak obniżyć tłuszcz trzewny. Czy takie wspomagacze istnieją? Czy możecie coś polecić?
×
×
 • Create New...