Skocz do zawartości

Sprzęt do ćwiczeń dla grubego


Rekomendowana wypowiedź

Witajcie,

potrzebuję fachowej porady w wyborze sprzętu do ćwiczeń. Jestem bardzo otyły (blisko 180 kg) i chcę schudnąć, przy czym nie mam pieniędzy na trenera personalnego, ani czasu na wizyty na siłowni (zresztą w pobliżu miejsca mojego zamieszkania żadnej siłowni nie ma). Poza dietą chciałbym także dołożyć sobie ćwiczenia. Moja kondycja nigdy nie była zbyt dobra, a teraz przez pandemię wirusa i siedzenie w domu jeszcze bardziej spadła. Zaczynają mi się też problemy zdrowotne, także związane ze stawami kolanowymi czy kręgosłupem, więc jestem mocno zdeterminowany by wziąć się za siebie.

Potrzebuję uniwersalnej maszyny do ćwiczeń w domu (na wszystkie partie mięśni), która pomoże mi schudnąć i wyrobić kondycję. Myślałem o orbitreku, bo wydaje się zarówno zajmować mało miejsca, jak i być przyjemny w użyciu i angażować całe ciało. Czy to dobry pomysł? I czy jesteście mi w stanie polecić jakiś konkretny model, który byłby przystosowany do tak dużej wagi użytkownika? Jeśli chodzi o cenę to miałem nadzieję zamknąć się w 1500 zł, ale jeśli jakiś model będzie tego wart, to jestem w stanie zapłacić więcej.

 

Z góry dziękuję Wam za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej masie ciała rozpoczynałbym redukcję od odpowiednich nawyków żywieniowych oraz w miarę możliwości np. spacerów na świeżym powietrzu, najlepiej regularnych. Będzie to dużo lepsza opcja. Maszyny typu orbitrek czy bieżnie które widzisz w siłowniach nie kosztują 1500 zł a przynajmniej kilka razy tyle. Oczywiście na allegro itp znajdziesz sporo sprzętów do tej kasy, ale z ich trwałością bywa różnie, tym bardziej że przy masie 180 kg taki sprzęt będzie mocno obciążony. Żadnych atlasów itp. też nie ma sensu kupować bo to mało efektywny trening. Jeśli jednak się upierasz przy orbitreku to zerknij sobie jakich marek mają sprzęty w publicznych siłowniach i postaraj się poszukaj np. czegoś używanego z takich firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spacery trochę nie mam czasu ani nawet specjalnej ochoty, a że pracuję w domu, to jakiś sprzęt do domu wydaje się być dla mnie dobrym rozwiązaniem. A jeśli chodzi o cenę, to tak jak pisałem mogę dołożyć więcej i sprawdzę każdy model, który mi polecicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem polega na tym, że trwałość sprzętów nawet za kilka tysięcy jest bardzo niska. Poza tym weź pod uwagę, że przy takiej masie ciała do zrzucenia kilogramów maszyny na nic się zdadzą i powinienieś skupić się na racjonalnym żywieniu oraz ogólnym zwiększeniu codziennej aktywność. Trening z obciążeniem na ten moment będzie po prostu nieproduktywny. Tutaj na forum raczej nikt nie wciśnie Ci żadnego bubla, więc nie będzie polecać modeli atlasów itp. które w rzeczywistości są do niczego. Jeśli chcesz zbudować domową siłownie to lepszą opcją zakup ławki, sztangi, hantli i stojaków. To jednak spory koszt. Jeśli jednak upierasz się na urządzenie, to najlepszą opcją byłaby bieżnia, jednak koszt dobrej i w miarę trwałej to około 5000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami, że wydawanie kilka tysięcy na sprzęt aerobowy nie ma żadnego uzasadnienia, ale skoro chcesz to sprawdź sobie marki w które zaopatrują się siłownie, masz pewność że chociaż kilka lat posłuży bez większych awarii. Od siebie polecam TechnoGym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Swoją drogą, dołączę się do tematu. Sam rozpoczynam przygodę z treningami i zastanawiam się nad poczatkującym sprzętem. Z racji, że nigdy nie ćwiczyłem, myślałem aby rozpocząć od gum treningowych. Myślę nad zakupem gum oporowych gumowych. Co o nich myślicie, jakie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...