Skocz do zawartości

Problem z soczewkami


MaestroPakowania

Rekomendowana wypowiedź

Hej!

Niedawno zaopatrzyłem się w soczewki, żeby nie mieć problemu ze spadającymi okularami podczas treningu, ale niestety mam z nimi problem, ponieważ uwierają mnie trochę w oczy, przez co często mrugam. Nigdy wcześniej nie nosiłem soczewek, więc nie mam bladego pojęcia czy jest to tylko chwilowy problem, czy po prostu powinienem zrezygnować z soczewek. Jak doradzacie, przemęczyć jeszcze trochę czy lepiej wrócić do okularów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

To zupełnie normalne na początku. Soczewki to w końcu ciało obce. :) (noszę ten model soczewek ok 20 lat)
Każdy ma też nieco inną wrażliwość na szkła. Z czasem to wszystko mija, adaptacja się zwiększa.

Jest ryzyko, że na początku swojej przygody ze szkłami możesz również nieco podrażnić powieki i wtedy są one bardziej wrażliwe.
Nie wiem jak długo zakładasz je rano, ale gdy się tego uczysz, to trudniej zachować higienę całego procesu (wielokrotne próby nałożenia szkła) i wtedy to też może skutkować podrażnieniem.

Gdy dyskomfort się zwiększy znacznie - zostaw szkła na 1-2 dni, niech oczy odpoczną.
Możesz wspomagać się dodatkowym nawilżaniem oczu jakimiś kroplami. Na początku oczy mają tendencję do większego wysuszania się. 

Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kwestia przyzwyczajenia, też na początku tak miałam :) na początku warto zakładać szkła tylko na kilka godzin, tak żeby oczy powoli się do nich przyzwyczaiły. Ewentualnie polecam też zakup kropli do oczu, bo możliwe że masz je zbyt suche. Niemniej jednak fajnie, że nosisz soczewki, bo to duża wygoda i bezpieczeństwo - okulary kompletnie nie nadają się do ćwiczeń i noszenie ich może doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...