Skocz do zawartości

Jaki mam współczynnik Pal?


magickness

Rekomendowana wypowiedź

Tak jak w tytule, nie mam pojęcia jaki mam współczynnik aktywności fizycznej tzw. PAL

Uważam się za osobę aż nadto aktywną ale przeplata się to pracą w której więcej jestem niż coś robię

Pracuje na ochronie więc mój jedyny wysiłek fizyczny to jest spacer po obiekcie. 10k kroków na spokojnie wyrabiam codziennie. Dyżurów mam średnio 12 w miesiącu to wychodzi około 3 tygodniowo. Często jest tak że mam 4-5 w tygodniu a potem 1-2 więc to bywa różnie ale mój normalny tydzień wygląda mniejwięcej tak:

Poniedziałek: Praca 10-15 tysięcy kroków, raz dziennie 12 pięter po schodach

Wtorek: Rano Siłownia 1h z przerwami 30s-1min między seriami i 2min między ćwiczeniami FBW 5x5, 1-2h rowerek bądz inna aktywnośc(np. rolki), Kalistenika 1h, wieczorem interwały metodą 45sec biegu 15sec sprintu 7min i około wychodzi 25-30k kroków 

Środa: Praca 10-15 tysięcy kroków, raz dziennie 12 pięter po schodach

Czwartek: Rano Siłownia 1h z przerwami 30s-1min między seriami i 2min między ćwiczeniami FBW 5x5, 1-2h rowerek bądz inna aktywnośc(np. rolki), Kalistenika 1h, wieczorem interwały metodą 45sec biegu 15sec sprintu 7mini około wychodzi 25-30k kroków 

Piątek: Praca 10-15 tysięcy kroków, raz dziennie 12 pięter po schodach

Sobota: Rano Siłownia 1h z przerwami 30s-1min między seriami i 2min między ćwiczeniami FBW 5x5, 1-2h rowerek bądz inna aktywnośc(np. rolki), Kalistenika 1h, wieczorem interwały metodą 45sec biegu 15sec sprintu 7mini około wychodzi 25-30k kroków

Niedziela: Mecz ligowy bądź sparing liga fanów czyli krótkie mecze ale na pełnych obrotach. gram może 15-20 minut na boisku po za tym ping pong a tak to dzień luz

 

Mężczyzna

21 lat

84kg

180cm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę współczynnik aktywności zawsze należy traktować z pewną rezerwą, gdyż przy ustalaniu zapotrzebowania wiele zależy od metabolizmu, czynników genetycznych i nigdy nie da się ustalić wszystkiego precyzyjnie, nie dajmy się zwariować.

Najprostsza i moim zdaniem skuteczna metoda na obliczenie zapotrzebowania to policzenie ile kcal spożywam obecnie i czy na takiej wartości, chudnę, tyję czy też utrzymuję wagę. Jeśli przykładowo jesz 2500 kcal i waga stoi w miesjcu to w zależności od celu dodajesz lub odejmujesz 200 kcal w którąś ze stron i sprawdzasz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...