Skocz do zawartości

Trening i jedzenie


WorkerOut

Rekomendowana wypowiedź

Mam 19 lat i od niedawna ćwiczę. Niestety ważę tylko 59 kg przy wzroście 172 i mam lekkiego garba. Chciałbym zapytać się was o porady odnośnie mojego treningu i jedzenia. 

Otóż codziennie:

- Przebiegam 1 km szybkim truchtem

- 3 serie po 10 brzuszków

- 3 serie po 10 podciągnięć handli (5 kg) na siedząco na wysokość szyi 

- 3 serie po 10 pompek 

- 5 serii po 10 podciągnięć handli na stojąco

- Staram się wykonać 5 serii po 5 podciągnięć na drążku oboma chwytami

Staram się wykonywać też proste ćwiczenie na pozbycie się tego garba opierając się o ścianę i prostując plecy kark i głowę .

Chciałem się zapytać czy taki trening jest odpowiedni co powinienem poprawić.

Poza tym mam lekkie problemy jeśli chodzi o jedzenie. Wyliczając na internecie moje zapotrzebowanie aby przytyć okazało się że potrzebuję około 2500 kcal a ja dziennie zjadam jedynie 1000 i znacie jakieś metody lub proste potrawy które są bardzo kaloryczne bo wiem że w  tym aspekcie muszę coś zmienić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli chcesz nabrać wagi to niestety kaloryczność na codzień musisz znacznie zwiększyć. Pamiętaj, że każda aktywność fizyczna to dodatkowo kolejny wydatek energetyczny i te 2500 kcal wcale nie wydaje się być przesadzone. Jeśli obecnie dostarczasz 1000 to staraj się zwiększać co tydzień o 250- 300 kcal by dojść do tej wartości, nie musisz tego robić z dnia na dzień. Pomyśl w ten sposób, że potrzebujesz zaledwie 2500 kcal, a niektóre osoby budujące masę muszą zjadać 2 razy tyle i wcale nie są to odosobnione przypadki. Jedną z najlepszych metod na zwiększenie podaży kcal są tłuszcze, mają małą objętość, a przykładowo łyżka oliwy z oliwek czy dobrego oleju to już 100 kcal. Zamiast mięsa typu kurczak możesz wrzucić wołowinę czy tłustą rybę i już kaloryczność rośnie bardzo szybko.

W kwestii treningu ciężko o jakieś precyzyjne rady skoro masz wspomnianą wadę. Kontrolujesz to jakoś? Leczysz? To ważne szczególnie że zaczynasz trenować by np. nie doprowadzić nieodpowiednim treningiem do pogłębienia urazu. W pierwszej kolejności tym musisz się zająć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...