Skocz do zawartości

Zdrowa redukcja (-12kg, plan 24kg) Kolejny spalacz?


Rekomendowana wypowiedź

Witam Forumowiczów,

Forum przeglądam dłuższy czas i ilość wątków, opinii i połączeń nieco przytłacza, niemniej czegoś się dowiedziałem, a o szczegóły muszę dopytać. Proszę o pomoc w temacie doboru bezpiecznej, działającej suplementacji wspierającej redukcję.

Odchudzanie zacząłem 10 stycznia z poziomu 94,5 kg, co przy wzroście 175 cm (27 lat) dawało już ostrą nadwyżkę. Po 2 miesiącach waga spadała do 82,2 kg - (ciuchy luźne ;)). Od początku wspomogłem się Olimp Thermo Speed Extrem - (właśnie kończę opakowanie 120szt). Dodatkowo - 4-5 razy w tygodniu siłownia - aeroby. Muszę powiedzieć, że wcześniej nie uprawiałem sportu, kondycja była tragiczna, rezultat kilku lat pracy biuro-teren - zawsze samochodem. Obecnie wg. pomiarów na maszynach palę na aerobach (tętno min 130 max 160) ok 1000-1300 kcal na jednym treningu trwającym ok 1,5godz. ( powoli wprowadzam interwały, raz w tyg dokładam sesję na wolnych ciężarach + sauna).

Dieta - trudno mi liczyć kalorie więc opiszę przeciętną dietę dzienną: 1. Śniadanie 8.30- garść płatków owsianych zalane wodą + 2 łyżeczki własnego mixu nasion, pestek, orzechów, trochę kiwi lub awokado. 2. Przekąska 12.00 - 2 pomarańcze lub własna inwencja z pomidorów,ogórków+ 100g kurczaka/indyka/ryby 3.Obiad 15.30 - 50g ryżu/kaszy/ziemniaków + 100g drobiu lub ryby + marchew/brokuł/kalafior/pietruszka/por itp. 4. Przekąska - 18.30-19 - 2 kromki z serkiem/łososiem/makrelą/wędliną-dla smaku. 20.30 do 22.30 - TRENING (60min rower + wioślarz/bieżnia/orbitrek). 5.Kolacja -23.00 - 80g twarogu z solą i pieprzem. Spać idę ok 1-2 w nocy.

Oczywiście czasem jajka, ketchup, kiszonki, maślanka, kefiry, tuńczyki z puszki jako białko - generalnie jedzenie wyższej jakości niż wcześniej, odciąłem całkowicie cukier, słodycze (bez problemu) - na diecie nie grzeszę. Wszystkie gotowane dania robię na parowarze - zdrowo, łatwo, szybko :D

Praca pon-pt 9 -17.30 po 8 godzin - umysłowa.

Od ok. tygodnia waga stanęła na 82-83kg - chyba stagnacja, dodatkowo kończą się tabletki Olimpu - już dowiedziałem się z Forum o miernej o nich opinii ale przyjmowanie (2 szt dziennie) działa motywująco.

Budowę mam mocną - łatwo nabieram zarówno fatu jak i mięśni. Jestem raczej endomorfikiem. Problem stanowi dół brzucha - odstającą oponka + boczki + uda + generalnie fat na całym ciele. Plan jest zredukować wagę do ok. 72kg do końca maja br. a od lipca budować mięśnie i sylwetkę na nowo.

Proszę o polecenie spalacza/zestawu, który powinien pomóc. Poniżej moje typy:

1.Premium Labs 23 BCAA Instant 9000 + OMEGA SPORTS Burn24 + athletic xtreme lean fx

2. Premium Labs 23 BCAA Instant 9000 + GAT JetFuel SuperBurn + Evolab Alphaburn + athletic xtreme lean fx

3.Premium Labs 23 BCAA Instant 9000 + OMEGA SPORTS Burn24 + Evolab Alphaburn + athletic xtreme lean fx

Co sądzicie o moich typach? Powinno działać? Lub bardzo proszę o lepsze propozycję w mojej sytuacji.

BCAA - zapobiegawczo - boję się, że przy mojej diecie palę za dużo mięśnia w stosunku do tłuszczu. Zależy mi na jakości, bezpieczeństwie dla zdrowia, niewielkim pobudzeniu, nie potrzebuję petardy energii, efektywności przy moim stylu ćwiczeń i diety. Zdrowie - OK.

Może macie jakieś uwagi do diety? Aha, mam problem (mentalny) z połykaniem kapsułek więc i tak wszystko rozpuszczam w wodzie i popijam szklanką czystej wody - krzywa psycha ;P

Wszelkie uwagi dot. suplementacji, diety, treningu będą bardzo mile widziane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywność fizyczna OK.

Jedzenie OK (ograniczaj nabiał, w nadmiarze powoduje złogi w jelitach).

Co dosuplementacji.. BCAA moim zdaniem jedne z lepszych na rynku. Jeśli po Thermo Speed Xtreme nie odczuwałeś nadmiernego pobudzenia, to możesz sięgnąć po jakiś lepszy termogenik typu JetFuel Superburn lub inny nie pobudzający mocno. Poza spalaczem termogenicznym, moim zdaniem drugim podstawowym produktem powinien być booster metabolizmu, bo jak sam zauważyłeś pojawiła się stagnacja. Moim zdaniem lepsze w tym zakresie są Cannibal Claw czy Lean Xtreme. Natomiast co do Alphaburn'a. Myślę, że w Twoim przypadku, z Twoim typem budowy ciała lepszą opcją byłby suplement obniżający poziom estrogenów i kortyzolu, on też promuje spalanie uporczywego tłusczu i chyba lepiej współgrałby z całością. AD-3 czy Erase Fast to najbardziej chwalone tego typu produkty.Promują one też naturalny wzrost testosteronu, a on działa antykatbolicznie i poprawia regenerację.

Suplementy typu spalacze jeśli wysypujesz z kapsułek i rozpuszczasz w wodzie (zazwyczaj słabo się rozpuszczają lub w ogole) to smakują delikatnie mówić źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi i sugestie, najprawdopodobniej zdecyduję się na JetFuel Superburn oraz Lean Xtreme.

Natomiast mocno zastanawiam się nad sensem dołożenia AD-3 lub Erase Fast, ponieważ Lean Xtreme też wpływa na poziom kortyzolu będąc dodatkowo boosterem metabolizmu. Czy więc działania ich się nie zdublują? Jak pisałem w temacie - zależy mi na bezpiecznej dla organizmu suplementacji.

Dodatkowo na forum czytałem, że Erase Fast czy  AD-3 polecane były jako suplementy na końcową wycinkę tłuszczu z ciała, do której mi jeszcze daleko. Na jaką wartość dodaną powinienem liczyć? Czy nie lepiej zastosować je w ostatnim miesiącu redukcji czyli maj/czerwiec?

Skłaniam się ku zestawowi JetFuel Superburn oraz Lean Xtreme - jednak na razie poczekam na wykonanie badania krwi (po obecnej chorobie), w tym kortyzolu i innych rzeczy ważnych okresie szybkiego schodzenia z wagi (ale to po odstawieniu antybiotyków..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lean Xtreme to przede wszystkim booster metabolizmu, bloker kortyzolu w dalszym planie. To samo Erase Fast czy AD-3, to przede wszystkim blokery estrogenów i boostery testosteronu, a w dalszym stopniu blokery kortyzolu, wiec dodać któryś z nich do Superburna i Lean Xtreme nie przedobrzymy. Połączenie bardzo fajne, sam bym zakąsił :D

Moim zdaniem Erase Fast czy AD-3 nadają się w każdym etapie redukcji bo świetnie wywalają zatrzymaną wodę podskórną i tłuszcz trzewny, no ale przy niskim poziomi fatu ich działanie jest jeszcze bardziej zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...