Skocz do zawartości

Odżywki dla piłkarza


SyMa

Rekomendowana wypowiedź

Witajcie! 
 Trenuję regularnie w piłkę nożną. Ostatnio idzie mi trochę gorzej, ale nie o to tu chodzi. Na siłowni jestem przynajmniej raz w tygodniu do trzech razy (to zależy od tego ile razy w tygodniu mam trening z piłki). Trening mam raczej regularnie, w tych samych dniach i godzinach i raczej rzadko kiedy to się zmienia. Waże 61kg i mam 174cm wzrostu. Mam jeszcze 16 lat. Jem w miarę o podobnych porach i przynajmniej cztery posiłki dziennie. W dni po treningu staram się spożyć jak najwięcej węglowodanów i białka, ale jak wiadomo jestem pod dachem rodziców i to raczej tak jakby oni "decydują" co będę jeść... Moje pytanie polega na tym, że jakie mam stosować odżywki, suplementy itd żeby mieć lepsze osiągi w piłce i żeby zwiększyć masę mięśniową? Czytałem trochę na necie ale przed zamówieniem czegoś i rozpoczęciem stosowania tego wolę się jeszcze osobiście zapytać :) Jeżeli ktoś może to nawet jakieś konkretne nazwy prosiłbym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod zwiększenie siły i masy, możesz zastosować kreatynę, np. monohydrat kreatyny, a jeśli nie jesteś w stanie dostarczać odpowiedniej ilości kalorii z jedzenia to odżywkę typu gainer lub białko i do tego zmielone płatki owsiane lub owoce

nazw nie podaję bo tyle tego na rynku... albo, kreatyna creapure fitmax, gainer scitec jumbo lub białko olimp whey protein complex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola, chłopak ma 16 lat! Jakie odżywki? Poza tym po sposobie pisania i gramatyce to nie wygląda żeby miał 16 lat. Tu by na początek należąło spytac czy ma energię przez cały dzień. Jaki to klub, bo relacja tutaj naciągana, bo mam regularny kontakt z trenerem młodzików w piłce nożnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreatynę dostarcza chcąc nie chcąc w jedzeniu, a i organizm sam ją produkuje. Jeśli ktoś trenuje bardziej niż rekreacyjnie to nie ma przeciwwskazań by w wieku 16 jeść kreatynę czy uzupełniać niedobory makroskładników z odżywek (pochodzenie jest naturalne - serwatka, zboża, itd.)

No chyba że to jakiś fake post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...