Skocz do zawartości

Prosba nastolatka


Grockrois

Rekomendowana wypowiedź

Witam, jestem Wiktor, mam 17 lat. Od 3 miesiecy uczesczam na treningu zapasow, bardzo mi sie spodobalo, aktywnie biore w nich udzial i daje z siebie wszystko. Problem jest nastepujacy: mierze 174 cm wzrostu, waze ok 80kg, chcialbym zredukowac tklanke tluszczowa, zrzucic do ok 73kg i zamienic to w mase miesniowa. CHcialbym, zeby moja waga wynosila okolo 76kg, lecz zalezy mi na sylwetce. Oczywiscie mam dosc sporo tkanki miesniowej, lecz niestety mam tez duzo tkanki tluszczowej i ten brzuszek mi przeszkadza. Co mam robic poza treningami? Czt ktos moglby mi doradzic? POmoc stworzyc plan treningowy? Doradzic w sprawie diety? BArdzo prosze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jesteś młody, musisz mieć dobry metabolizm. Jaką masz budowę ciała najpierw napisz. Chodzi o kości, a także to co jesz.

Czyli DIETA najważniejsza. Słowo dieta nie oznacza że masz chudnąć, ale w zalezności od celu możesz iść na rozwój masy mięśniowej (masowanie) albo utrzymanie wagi (rekompozycja).

I teraz co cchesz osiągnąć, chcesz osiągnąć mniejszą wagę. Jak to zrobić. Ludzie chudną bo mają spadki wagi z powodu utraty wody a także utraty glikogenu z wątroby i mięśni.

Ty stawiasz na sport, musisz chudnąć tracąc obwody a nie wagę! 

DIETA

1. Wyrzuć wszelkie cukry proste, plus syrop glukozowy fruktozowy

2. Cukier jedz głównie z warzyw, a jeśli masz ochotę na owoce to unikaj w porach wieczornych

3. Nie jedz wysoko przetworzonego jedzenia, możesz jeść mniej ale bogato w wartości odżywcze. Chleb żytni na zakwasie, pszeniczny raczej unikaj

4. Jedz posiłki białkowo-tłuszczowe rankiem, a wokołotreningowo i pod wieczór bardziej węglowodanowe.

5. Zakup zestaw witamin np. najlepsze Doctor's Best B-Complex (albo Multiwitaminę od Doctor's Best)

6. Jedz dużo ostrych przypraw z posiłkami, powstrzymają twoją chęć do podjadania np. pieprz kajeński. 

7. Zrób podstawowe badania, a jeśli jesteś sportowcem także na poziom elektrolitów. Ważne żebyś zadbał o potas, magnez w diecie.

8. Pij dużo wody, ciepłej w ciągu dnia, zimnej albo izotonik podczas treningu. Oprócz płynów jak kawa i herbata wychodzi dodatkowo 3 - 5 litró dziennie. Uwaga: bezwględnie nie pij coca-coli i innego słodzonego paskudztwa. 

 

To tak ogólnie, bo bardziej kompleksowo to może doradzac ktoś kto cię zna, albo fachowiec. Ja czerpię z włąsnych obserwacji i nie musisz tego brać do siebie.

Natomiast co do sylwetki, na pewno zainteresuj się czymś takim jak trening funkcjonalny albo kalisteniką. Z tego co mi radził pewien trener na początek można pobawić się kettlami albo pasami TRX i raczej po kilku miesiącach wejść na interwały. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...