Skocz do zawartości

Pomocy! Ćwiczenia na pośladki.


Precious

Rekomendowana wypowiedź

Witam! Jestem nowa i potrzebuje pomocy. Mianowicie jestem osobą która ćwiczy tylko w domu, ponieważ jako mama dwójki dzieci która zajmuje się nimi w 90%sama nie mam możliwość chodzić na siłkę. Ostatnio próbuję robić treningi systematycznie (tj ok 5 razy w tygodniu) wcześniej sporadycznie. Mam 29 lat. 160 cm cos ok 55 kg. Chciałabym zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu bo tam jest jej najwięcej ale PROBLEM pojawił się z pośladkami. Zrobiły mi się takie brzydkie dolki na środku każdego pośladka, bardziej ku wewnętrzej stronie. Co robię źle i jak to naprawić? Nie wiem czy powinnam wrzucić zdjęcie. Proszę o poradę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz poprostu zgromadzoną tkankę tłuszczową w tamtych rejonach bądź cellulit. Jedynym sposobem jest zredukowanie nieco tkanki tłuszczowej, same ćwiczenia nie dadzą spektakularnych efektów więc niestety musi dojść do tego dobre odżywianie i redukcja kilku kilogramów. Oczywiście trening oparty o przysiady sumo, długie wykroki czy hip trusty może pomóc nadać pośladkowi dobry kształt, ale kluczowa będzie ogólna redukcja tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście skorzystam z porad i skupię się na wykonywaniu tych ćwiczeń. Moja optymalna waga to 50 kg( mam rozbudowane ramiona i spore bicepsy) , przy mniejszej wadze wyglądam już za chudo, a taki efekt mi się nie podoba. Czyli ok  5 - 6 kg redukcji. Moja pupa jest mała, i zależy mi żeby była uniesiona i jędrna, nie zauważyłam również dużego problemu z celulitem. Takich wgłębień w pośladkach nie miałam nigdy wcześniej, trudno jest mi to nawet opisać. Najwięcej tkanki tłuszczowej znajduje się w okolicy brzucha, niestety nie jest to najlepszy typ sylwetki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym lepiej zobrazować moją sylwetkę więc wrzucam jakieś aktualne foto. Nie mam nic lepszego, ale mniej więcej widać typ figury. Nie wiem czy znaczna redukcja wagi dużo pomoże na moje dolne partie ciała, ale z pewnością na brzuch wpłyną pozytywnie, ponieważ przy wadze 50 kg bylo ok ale pupa maleńka. Nie chcę żeby całkowicie zniknęła 😂

Screenshot_20200417_192807.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki! Biorę się do pracy i zrobię wszystko co zasięgu moich możliwości. Zobaczymy czy przyniesie to jakieś efekty. Z diety wyrzuciłam cukier, śmieciowego jedzenia nie toleruje ale wyliczanie kaloryczności posiłków i całkowity foucus na diecie to dla mnie mega trudne do ogarniecia . Muszę się nauczyć na nowo systematycznego odżywiania i może coś nowego, zdrowszego wprowadzić do menu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, e-lite napisał:

Pamiętaj, że rekompozycja to dość wolny proces więc musisz uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość.  O ile schudnąć zawsze da się szybko, tak redukować i dbać o mięśnie już jest znacznie trudniej :)

Pod okiem trenera byłoby łatwiej ale muszę sobie poradzić sama. Zrobiłam dzisiaj cardio i trening siłowy z obciążeniem. Chciałbym dokupić trochę sprzętu treningowego i zastanawiam się jaki ciężar byłby dla mnie odpowiedni do przysiadów sumo???? Obecnie posiadam tylko kettelbell 4 kg i na pewno jest to za mało. Również hip trusty to jest dla mnie wyzwanie. Mam problem z opanowaniem odpowiedniej techniki.  Dopóki nie nauczę się wykonywać tego prawidłowo nie będę dokładać żadnego obciążenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...