Skocz do zawartości

Nie wiem w którą stronę iść


mikronik24

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Mam 18 lat i aktualnie moja waga wynosi 84kg przy 187cm wzrostu. Jestem na redukcji od 13 stycznia - w tym czasie straciłem już 8 kilogramów. Moim celem jest budowa estetycznej sylwetki, ponieważ zawsze byłem kulką i w końcu postanowiłem to zmienić :D

I teraz pojawia się pytanie - iść dalej w redukcję, czy spróbować budować jakąś masę mięśniową? Pytam, ponieważ wiele osób - również kilka na siłowni (gdy te były jeszcze otwarte :P ) mówiły mi, żebym trochę przymasował. W załączniku dołączam zdjęcie tego, jak obecnie się sprawy mają. 

Chętnie poznam wasze opinie. 

Also, jeżeli masa - to jak zrobić to tak, aby nie zalać się z powrotem tłuszczem? 

92455263_660645724725442_4389277639584514048_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz robić masę, ale z głową bo skoro masz tendencje do tycia to łatwo sobie taki okres zepsuć. Przede wszystkim nie dokładaj odrazu dużo kalorii, ale staraj się co tydzień zwiększać kaloryczność by powoli wychodzić z deficytu. W Twoim przypadku pośpiech i robienie masy do oporu może skończyć się szybkim powrotem tłuszczu. Jeśli robiłeś teraz na redukcji jakieś cardio albo interwały to zmniejsz ich ilość, ale nie wykluczaj całkowicie z planu treningowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie tygodnie spędziłem na 2200kcal dziennie + trening cardio 3x w tygodniu oraz 3x w tygodniu trening siłowy. 

0 kaloryczne obecnie jest na poziomie około 2650kcal. Myślisz, że mogę wrócić na powiedzmy tydzień-dwa na zero, a następnie dodać jakieś 200 kcal do diety, czy będzie to za dużo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...