Skocz do zawartości

ćwiczenia na mase ciała głównie ramion


Alan Różycki

Rekomendowana wypowiedź

Cześć, mam 14 lat i rozpocząłem swoją przygodę z ćwiczeniami jakieś pół roku temu, ale te ćwiczenia często olewałem bo nie widziałem efektów. Teraz chciałbym zacząć od nowa ale już normalnie. Mam 14 lat, 165 cm wzrostu i w późniejszych latach chciałbym iść do wojska bo to moja wielka pasja. Chciałbym poprosić was o jakiś dobry plan treningowy, codziennie bym ćwiczył a w niedzielę przerwa lub jakieś proste ćwiczenia. Wiem że zwracam się do specjalistów. Możliwe że te ćwiczenia wykonywałem nie poprawnie. Pompki mnie męczą a kiedyś nie męczyły. Tak jak pisałem chcę głównie postawić na ramiona i biceps,triceps. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak młodym wieku nie masz co ukierunkowywać treningu na ramiona, zresztą tak naprawdę w żadnym wieku nie ma to sensu i należy trenować całe ciało jeśli sylwetka ma wyglądać na dobrze zbudowaną. Machając hantlami na biceps i triceps nie spowodujesz ich wzrostu. Przede wszystkim jeśli chcesz iść do wojska to zacznij rozwijać się całościowo, od dobrego wybiegania które jest bazą do wszystkie przez np. pływanie które także jest wymagane, aż po ćwiczenia siłowe. Bazuj na treningu z własnym ciałem np. pompki, przysiady, różnego rodzaju treningi na mięśnie brzucha. Możesz także pooglądać treningi kalisteników, które również są mocno rozwiające siłę i sprawność fizyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...