Skocz do zawartości

Czas rozpoczęcia działania enantanu?


cyklon04

Rekomendowana wypowiedź

Pytanie: Osiem dni temu zacząłem swój pierwszy cykl sterydowy. Przyjmuję 75 mg enantatu testosteronu tygodniowo. Jak do tej pory nie odczułem żadnych zmian, ale to chyba normalne, bo podobno testosteron zaczyna wpływać na wydolność i rozmiary mięśni dopiero po kilku tygodniach, prawda?

 

Odpowiedź: Tak naprawdę to lek zaczyna działać niemal natychmiast. Pomimo że enantan jest wolno działającą formą testosteronu, to i tak duża część przyjętej dawki jest uwalniana w ciągu kilku dni po iniekcji. Poziom testosteronu w organizmie rośnie więc całkiem szybko i wydłużony okres uwalniania hormonu nie ma tu nic do rzeczy. Lek zaczyna wysyłać sygnały do trenowanych mięśni, nakazując im przyspieszenie procesu regeneracji i odbudowy już kilka godzin po iniekcji pierwszej dawki sterydu. Po prostu musi upłynąć nieco czasu, zanim sygnały te nabiorą takiej siły, że zauważysz gołym okiem efekty. Zwykle osoby zaczynające swą przygodę z testosteronem pierwsze przyrosty siły i masy zauważają po trzecń, czterech tygodniach, oczywiście zakładając, że stosują wystarczająco dużą dawkę sterydu oraz właściwy trening i dietę. Nie jestem więc zdziwiony, że nic nie czujesz po ośmiu dniach od pierwszej iniekcji. Moim zdaniem musisz poczekać jeszcze kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...