Skocz do zawartości

Plan na zmianę


Zen1379

Rekomendowana wypowiedź

Witam.

Otóż od bardzo dawna planowałem rozpocząć systematyczne treningi. Za kilka dni kończę 18 urodziny i w końcu trzeba zabrać się za swoją sylwetkę. Ale nie mam pojęcia na czym powinienem się skupić. Czy na budowaniu masy mięśniowej, czy raczej na spalaniu tłuszczu. I dlatego proszę Was o ukierunkowanie mnie na czym powinienem skupić ćwiczenia. Do dyspozycji mam: hantle, drążek do podciągania i atlas. Co do uprawiania sportu w przeszłości... dwa lata temu, regularnie biegałem przez długi czas.

Wiek: 17

Wzrost: 174 cm

Waga: 63,0 kg

1.png

2.png

3.png

4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało skupić się na budowaniu dobrej masy mięśniowej. Tkanki tłuszczowej nie jest wiele i przy ogarniętym odżywianiu nie powinieneś mieć kłopotów z jej nadmiarem. 

Przede wszystkim skup się na dostarczaniu dużej ilości dobrej jakości kalorii, w tym oczywiście pełnowartościowego białka z mięsa, ryb, jajek czy twarogów. Możesz wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne by mniej więcej ustalić ile potrzebujesz dostarczać energii i budulca do wzrostu wagi. Białko około 1,8- 2 g białka na kg masy ciała. Reszta z węglowodanów i zdrowych tłuszczy. W tym wieku też nie ma co popadać w skrajność więc czasem pozwalaj sobie na jakieś odstępstwa od założeń.

Co do samego treningu to gdybyś miał ławeczkę ze stojakami i sztangę z obciążeniem byłoby super, natomiast póki co możesz wykonywać trening domatora z dodatkiem tych hantli. Drążek oczywiście super sprawa i staraj się wykorzystywać jak najwięcej. Możesz przez dłużśzy czas trenować całe ciało na jednej sesji treningowej, 3-4 razy w tygodniu jest optymalnie w Twoim przypadku. Po pewnym czasie pomyśl albo o ukierunkowania swoich treningów w stronę kalisteniki albo zbieraj fundusze na sztangę bądź zapisz się na siłownię by cały czas mieć możliwość rozwoju.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążka rób jak najwięcej bo to bardzo dobre ćwiczenia rozwijające nie tylko całą górną część ciała, ale również stanowi bazę do wielu ćwiczeń z obciążeniem. Atlas możesz wykorzystywać choć bardziej jako dodatek, raczej domowe atlasy są z reguły mało komfortowe, a dodatkowo ruchy mocno ograniczone. Raczej bym traktował tak jak wspomniałem, typowo uzupełniająco. Z własnym ciałem i hantalami zrobisz znacznie lepszy trening.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...