Skocz do zawartości

Mam 15 lat chce zacząć ćwiczyć


Mielcar123

Rekomendowana wypowiedź

Mam 15 lat i bym chciał zacząć ćwiczyć .Ale nie wiem jak i co pomógłby ktoś?Np plan treningowy jaka dieta .

1Mezczyzna
2 15
3 70kg
4 174cm
5 rzeźba
6Ćwiczyłem w domu
7 Piłka nożna 4 lata
8 Hantle x2 po 20 cm
9 nie mam ale bym chciał zacząć 
10 Nie mam
11Serwatka
12 Nie miałem 
13 deska około 34 sekundy 
Pompki słabo 
Przysiady 50




 

IMG_20200306_074117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma sensu wprowadzać jakieś precyzyjnej diety w takim wieku. Zacznij stopniowo od wprowadzenie prawidłowych nawyków żywieniowych. Musisz starać się wyelminować lub ograniczyć gazowane napoje, fast foody, najlepiej również wypieki z białej mąki, słodycze czy potrawy smażone w głębokim oleju. Do tego staraj się dodać do swojego menu warzywa, owoce, dużo mięsa, przetwory mleczne, ryby czy dobrej jakości zboża.

Takie zmiany mają ogromne znaczenie i dadzą dobrą podstawę do ułożenia precyzyjnej diety za rok czy dwa. Na samym starcie nie odczujesz różnicy, więc nie ma sensu katować się tabelkami żywieniowymi. W ten sposób powinno już zejść sporo tkanki tłuszczowej.

Co do ćwiczeń to zostawiłbym piłkę nożną bo to dobra baza na rozwój, a do tego w dni wolne dołożył treningi oparte przede wszystkim na masie własnego ciała  + dodatkowo jeśli masz hantle możesz je wykorzystać. Daj po 1-2 ćwiczenia na każdą partie i wykonuj je 2-3 razy w tygodniu w 3-4 seriach. Ważne jest przede wszystkim technika, mniej obciążenie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...