Skocz do zawartości

Codzienna aktywność fizyczna w młodym wieku


nikaa02

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Chciałabym się doradzić w kwestii diety i treningu. Na chwilę obecną chodzę 2 razy w tygodniu (wtorki i czwartki) na boks. Chciałabym też dodać stopniowo bieganie(kiedyś już biegałam) i trening siłowy aby przyzwyczaić organizm do tak dużej aktywności fizycznej.
Mam 17 lat i zdaje sobie sprawę, że to za dużo dla organizmu ale boks i bieganie to rzeczy, które sprawiają mi radość. Wiem, że przy tak dużej aktywności ważne jest białko i węglowodany. Czy przy takim planie muszę kupić odżywkę białkowa czy wystarczy białko z pożywienia? Czy dobrym pomysłem będzie dodanie przed bieganiem skakanki do rozgrzewki? I ile powinnam przyjmować mniej więcej kalorii? 
Moim głównym celem jest schudnięcie (ok.60 kg,164 cm) mam problematyczny brzuch i nogi i umięśnienie sylwetki. Ale najważniejszym aby robić to co lubię czyli boks i bieganie :) 

 

Poniedziałek bieganie

Wtorek boks

Środa Bieganie

Czwartek boks

Piątek wolne

Sobota Bieganie

Niedziela Siłowy całego ciała ewentualnie jakieś partie do wykorzystania, hantle, gumy, step 

 

Przyjmę wszystkie porady, wskazówki na temat planu oraz diety. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeciwwskazań do dużej aktywności fizycznej w młodym wieku. Spokojnie Twój rozkład treningowy może pozostać. Dziś dużo się mówi o regeneracji czy przetrenowaniu, lecz weź pod uwagę, że w tak młodym wieku regenerujesz się bardzo szybko. Co więcej, skoro sprawia Ci to przyjemność to nie warto z takich treningów rezygnować.

Żadna odżywka nie jest niezbędna, białko możesz zakupić i pić po treningach, jednak kompletnie bym narazie na to nie zwracał uwagi. Staraj się jeść wartościowe produkty, pij sporo wody i dbaj o rozgrzewkę by uniknąć kontuzji. Skakankę możesz sobie wrzucać na koniec treningów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...