Skocz do zawartości

Po miesiacu przerwy


chrupek97

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Jestem tutaj nowy i mam kilka pytań. Chciałbym zacząc wszystko od nowa, bo juz jakis czas cwiczylem na silowni z niewielkim efektem. Stad moje zastanowienia czy aby na pewno poprawnie prowadze moje treningi. Pytania: 

1) Czy rozgrzewka przed treningiem jest konieczna?? nie jestem czlowiekiem ktory szybko łapie kontuzje :P

2) Ile serii powinien zajmowac trening?

3) Jak długo powinien trwac trening?

4) Ile cwiczen wykonywac kazdego dnia?

5) Czy dobrze jest cwiczyc kazda partie dziennie tzn. np poniedzialek caly dzien plecy?

6) Czy lepiej stosowac serie łaczone, superserie ??

7) Ile powtorzen robic?

8) Mniejszy ciezar, wiecej powtorzen??

 

Dodam ze zalezy mi na masie i cwicze w domu. Z gory dzieki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy i mam kilka pytań. Chciałbym zacząc wszystko od nowa, bo juz jakis czas cwiczylem na silowni z niewielkim efektem. Stad moje zastanowienia czy aby na pewno poprawnie prowadze moje treningi. Pytania: 

1) Czy rozgrzewka przed treningiem jest konieczna?? nie jestem czlowiekiem ktory szybko łapie kontuzje :P

2) Ile serii powinien zajmowac trening?

3) Jak długo powinien trwac trening?

4) Ile cwiczen wykonywac kazdego dnia?

5) Czy dobrze jest cwiczyc kazda partie dziennie tzn. np poniedzialek caly dzien plecy?

6) Czy lepiej stosowac serie łaczone, superserie ??

7) Ile powtorzen robic?

8) Mniejszy ciezar, wiecej powtorzen??

 

Dodam ze zalezy mi na masie i cwicze w domu. Z gory dzieki :P

 

1. Tak. Rozgrzewka nie tylko pozwala uniknąć kontuzji, ale także zwiększa gotowość mięśni do większego wysiłku.

2. Kwestia mocno indywidualna, przyjmuje się około 12 do 15 serii na dużą partię i połowę z tego na mniejsze.

3. W okresie budowy masy optymalnie to około 60 minut nie wliczając rozgrzewki. 

4. Generalnie 3-4 ćwiczenia na partię, nie warto jednak ćwiczyć codziennie.

5. To o czym piszesz to tzw. split. Jest to dobra metoda jeśli już twoje ciało jest przyzwyczajone do treningu.

6. Dla osoby o niedługim stażu jest to zbędne.

7. Najlepiej 8 - 12, oczywiście można być elastycznym i zmieniać ten zakres w poszczególnych seriach.

8. Ciężar dobierz tak by wykonać określoną liczbę ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...