Skocz do zawartości

Ból kolan


Adka689

Rekomendowana wypowiedź

Witam. Jestem tu nowa, ale postanowiłam założyć ten temat, bo borykam się z długotrwałym bólem kolan i liczę, że ktoś z Was mi pomoże. Zacznę od tego, że w lipcu 2019r. dosyć intensywnie ćwiczyłam w domu (nie były to długie treningi, bo około 40 minutowe, ale ćwiczyłam 6-7 razy w tygodniu) głównie były to ćwiczenia kardio, dużo pajacyków, burpees i innych wyskoków. Ćwiczyłam głównie z Chodakowską i Kołakowską z yt. I od tego się zaczęło. Na początku ból w kolanie czułam tylko w jednej nodze i tylko w czasie ćwiczeń więc ignorowałam to i cisnęłam dalej. Po pewnym czasie zaczęłam jeszcze regularnie biegać. Nie dużo, bo około 1-2 max 3 km wieczorem, ale też praktycznie codziennie. Ból nie dokuczał mi na co dzień więc myślałam, że to tylko takie zmęczenie w czasie treningu. Niestety w czasie jednego z tych biegów kolana zabolały mnie na tyle, że się przestraszyłam i całkowicie porzuciłam treningi. Było to gdzieś w sierpniu. Od tego czasu bolą mnie kolana. Tak gdzieś do października/listopada ból kolan czułam przy wchodzeniu po schodach, kucaniu i przysiadach. Gdzieś od listopada czuję poprawę i teraz kolana „czuję” tylko przy schodzeniu ze schodów. Nie jest to ból, ale takie „niemiłe” uczucie. Nie czuję go też zawsze, bo wszystko zależy od tego jak stąpnę. Jak położę się na łóżku to całkowity wyprost nogi wysoko w powietrzu sprawia mi ból. Może ktoś wie co mi dolega? Czytałam coś o kolanie skoczka i chondromolacji rzepki, ale te objawy są bardzo podobne. A może to jeszcze coś innego? Ból czuję w przodzie kolana. Dodam, że nigdy kolana nie były spuchnięte ani nie było krwiaka. Wiem, że najlepiej jest udać się do ortopedy, ale wizytę mam dopiero w lutym, a mam już dość tej dolegliwości. Jest jeszcze coś. W prawym kolanie czuję czasem przeskakiwanie. Ale tylko wtedy gdy mocno wyprostuje nogę i zamaszyście ją zegnę tak, że stopą uderzę w pośladek. To przeskakiwanie nie sprawia mi żadnego bólu, no ale nie jest to normalne. Wydaje mi się, że pierwsze takie strzelenie w kolanie poczułam przy robieniu burpees jak lądowałam na ziemi. Ktoś miał podobne dolegliwości i może mi coś doradzić? Od 3 dni spożywam Flexit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...