Skocz do zawartości

Brzuch- nie zmniejsza się, czasem wzdęty


Olszi

Rekomendowana wypowiedź

Witam, od długiego czasu borykam się z brzuchem, tam jest najwiecej tłuszczu, czasem jest wzdęty i napiety. 
Kiedyś chodziłam na siłownie, ale teraz przerzuciłam się na bjj. Pomimo regularnych ćwiczeń z brzucha nie schodzi nic 😕 Moja dieta nie jest super (nowy rok planuje lepsze dożywianie) mianowicie jem (chyba) bardzo mało, mimo to moj brzuch w dalszym ciągu się nie zmienia. 
ćwiczę 3 razy w tygodniu po 1-2h

pije mało wody, nawet podczas treningów nie chce mi się pic, w ciągu dnia wypijam 5-6 kubków zwykłej herbaty. 
jesli chodzi o jedzenie to jest dość ubogie w warzywa. 
np. Śniadanie to 2 jajka sadzone, 3 kromki chleba z masłem, herbata 

drugie śniadanie to owoc (banan, jabłko) i kanapka (zawsze ciemny chleb) z serem i wendlina. 
przekąska to serek typu skyr. 
potem przed treningiem niewielki obiad, coś na szybko np tak jak śniadanie albo jakaś zupa (to co zostanie w domu, nie mam za bardzo czasu pomiędzy powrotem do domu a treningiem na gotowanie). 
no i kolacja tej jest skromna, albo serek, albo kanapki. 
 

wiem, że to słabe posiłki i mało kaloryczne dlatego tez, dziwi mnie to, że z tego brzucha nic nie schodzi. 
 

macie jakieś pomysly co z tym zrobić? 
sprawdozne sposoby? 
moze jakieś badania? (wyniki krwii w normie, usg jamy brzusznej w normie) 
suplementy? 
masci ujędrniające, anty cellulitowi? 

obecnie mam ok 23% tkanki tłuszczowej i 38,1 kg masy mięśniowej (mc wynosi 52,7kg) 

nie potrzebuje super wyrzeźbionego brzucha, ale żeby w końcu był płaski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dieta może wydawać Ci się bardzo mało kaloryczna, jednak jeśli tego nie zliczasz to może być to złudne wrażenie. Kanapki, sery, wędliny to wszystkie dostarcza sporo kalorii nawet przy niewielkiej objętości. Tutaj odżywianie jest zdecydowanie do poprawy i na tym należy się skupić. Wylicz sobie przykładowe 3 dni ile dostarczasz kcal i poszczególnych makroskładników. Na pewno białko jest u Ciebie w niewielkiej ilości co też jest do zmiany jeśli chcesz redukować tkankę tłuszczową. 

Jeśli chodzi o maści ujędrniające to raczej sobie to odpuść, nie kojarzę żadnej skóra mogłaby działać w tym zakresie. Badania nie sądze by były potrzebne bo nie opisałaś tutaj żadnych problemów hormonalnych. Moim zdaniem potrzebna jest poprostu redukcja tego tłuszczu i w tym celu popraw odżywiania, a  z suplementacji możesz sobie zerknąć na taki produkt jak Evolab Alphaburn, bardzo dobre właściwości działające właśnie na uporczywą tkankę brzuszną, więc to powinien być dla Ciebie strzał w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kazam napisał:

Po pierwsze dieta może wydawać Ci się bardzo mało kaloryczna, jednak jeśli tego nie zliczasz to może być to złudne wrażenie. Kanapki, sery, wędliny to wszystkie dostarcza sporo kalorii nawet przy niewielkiej objętości. Tutaj odżywianie jest zdecydowanie do poprawy i na tym należy się skupić. Wylicz sobie przykładowe 3 dni ile dostarczasz kcal i poszczególnych makroskładników. Na pewno białko jest u Ciebie w niewielkiej ilości co też jest do zmiany jeśli chcesz redukować tkankę tłuszczową. 

Jeśli chodzi o maści ujędrniające to raczej sobie to odpuść, nie kojarzę żadnej skóra mogłaby działać w tym zakresie. Badania nie sądze by były potrzebne bo nie opisałaś tutaj żadnych problemów hormonalnych. Moim zdaniem potrzebna jest poprostu redukcja tego tłuszczu i w tym celu popraw odżywiania, a  z suplementacji możesz sobie zerknąć na taki produkt jak Evolab Alphaburn, bardzo dobre właściwości działające właśnie na uporczywą tkankę brzuszną, więc to powinien być dla Ciebie strzał w dziesiątkę.

Właśnie policzyłam. Ilość moich kalorii dziennie to około 858kcal - 1200kcal 

z czego białko: 41g 

tluszcz: 37,9 

Węgiel: 94,1 

policzone za pomocą aplikacji „Fitatu”

 

tak wiec dieta napewno uboga w wartości odżywcze bo z treningu na trening mniej siły a wielkość brzucha nie spada. 
 

czy na wzdęty brzuch stosować probiotyk? Spotkałam się z opinia, że pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzdęty brzuch probiotyki czy enzymy trawienne jak najbardziej mogą pomóc, jednak pytanie czy u Ciebie jest kwestia wzdęć czy poprostu zalegającej tkanki tłuszczowej, na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć.

Kaloryczność diety do stopniowego podnoszenia przynajmniej do poziomu tych 1600 kcal, dokładaj 100 co 2 tygodnie żeby nieco rozpędzić ten metabolizm. Możesz podbić białko do około 70 g, bo to co masz to zdecydowanie za mało, tym bardziej że jeszcze zapewne wliczyłaś też pochodzenia roślinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kazam napisał:

Na wzdęty brzuch probiotyki czy enzymy trawienne jak najbardziej mogą pomóc, jednak pytanie czy u Ciebie jest kwestia wzdęć czy poprostu zalegającej tkanki tłuszczowej, na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć.

Kaloryczność diety do stopniowego podnoszenia przynajmniej do poziomu tych 1600 kcal, dokładaj 100 co 2 tygodnie żeby nieco rozpędzić ten metabolizm. Możesz podbić białko do około 70 g, bo to co masz to zdecydowanie za mało, tym bardziej że jeszcze zapewne wliczyłaś też pochodzenia roślinnego.

Jest i wzdety i trochę tłuszczu bo jak to wzdęcie „zejdzie” to nie ma aż takiej tragedii. 
 

Mam białko isolat, ale narazie nie stosuje. Czy mam je brać przed czy po treningu? 
[trening mam od 18 do 19 około (Godzinę czekania na powrót) 21 jestem w domu, kolacja i spac.]

czy ten produkt Evolab Alphaburn dostanę gdzieś taniej niż w cenie 170zł?? I czy dwie kapsułki dziennie wystarcza? Po śniadaniu i przed treningiem? (w opisie produktu jest napisane że do 3 razy dziennie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białko musisz podnieść na stałe, może być z pożywienia a może być z odżywki jeśli już masz. Skoro masz izolat to możesz brać około 25-30 g bezpośrednio po treningach co powinno też przyspieszyć regenerację. Co do Alphaburn to musisz sobie wpisać w wyszukiwarkę i porównać ceny, na forum nie podajemy linków.

W kwestii dawkowania dla większości osób wystarczą 2 kapsułki dziennie, jedna rano po przebudzeniu a druga przed treningiem. Ważne by zachować odstęp od węglowodanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...