Skocz do zawartości

Siłownia domowa, początkujący [PLAN]


bboniarz

Rekomendowana wypowiedź

Hej. 
Niedawno zacząłem swoją przygodę z siłownią, strasznie mi się to spodobało, lecz szczerze mówiąc zastanawiam się, czy dzięki mojemu planowi treningowemu, oraz technice, która pewnie nie jest na wysokim poziomie uda mi się sprogresować, oglądałem sporo filmów o technice, ale szczerze mówiąc nadal bardzo mało mi to daje, nie potrafię za bardzo zrozumieć pojęć np. "łopatki na zewnątrz" i tak dalej. Jeśli chodzi o suplementacje, to wleciała kreatyna, oraz białko. Sprzęt jakim dysponuje jest całkiem przyjemny, posiadam kilka ław, sztangi, gryf łamany, wyciąg z warkoczem, hantle, hantelki i ławkę z modlitewnikiem, aczkolwiek zależy mi na tym, aby moje ćwiczenia nie były tylko machaniem hantlem w powietrze, przez które pewnie nie będę widział oczekiwanych efektów. Co powinienem zrobić? Czy powinienem wykonywać ćwiczenia na poziomie beginner, w których technika jest bardzo prosta, czy jednak skupiać się na tym, co robie, a efekty będą?
 

To mój plan treningowy, który zastosowałem kilka razy
image.png.5ae40d5d1e92922a16ad786351f94e9e.png Czy jest w porządku? Wykonywałem wszystkie cwiczenia oprócz podciągnięć, ponieważ średnio mi idzie z własną masą ciała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujemy tym planem to również dysponujemy darmowy e-bookiem który dosyć dobrze opisuje technikę. 

To z czym masz problem to ze świadomością własnego ciała.

Osobiście uważam że jest to może nie najlepszy ale dobry plan na którym sam leciałem ok. Roku czasu. 

Aby zacząć pojmować czym jest świadomość ciała należy skupiać się na czuciu mięśniowym i starać się wykonywać ćwiczenia nie mechanicznie a świadomie ale na to trzeba trochę doświadczenia więc poprostu ucz się ćwiczyć i ćwicz 😄

Protrakcja barków, refrakcja barków, depresja łopatek itd. To tylko trudne terminy ale warto je stosować ponieważ mogą uchronić nas przed kontuzjami (w skrócie to zachowanie techniki ćwiczenia) 

Świadomość ciała będzie rosła wraz ze zdobywaniem wiedzy i wykorzystując ją w praktyce podczas treningu. 

Zachęcam cię do zapoznania sie z tym e-bookiem bo nie jest obszerny i ma ciekawe ilustrowane przykłady . 

Dowiesz się czegoś o własnym ciele. 

Jest to ważne dlatego ze często np. Nie wiemy jaki typ np. Przysiady że sztangą powinniśmy robić aby był dla nas bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...