Skocz do zawartości

odżywka białkowa przy niedowadze i Hashimoto


Lusia

Rekomendowana wypowiedź

Cześć,

mam duże problemy z przybraniem masy - przy wzroście 164 ważę 47 kg i dobrze wiem, że przy braku tkanki tłuszczowej nie zbuduję mięśni. Chodzę na siłownię, staram się kilka razy w tygodniu, ale efektów nie ma. Staram się jeść dużo, ale choroby żołądka, alergie, nietolerancje i Hashimoto skutecznie mi nie umożliwiają spożywanie odpowiedniej ilości kcal dziennie. Nie mogę jeść nabiału, mięso okazjonalnie, ale zwykle ryby, czasem indyk (po mięsie boli mnie brzuch). Dieta wegańska jest dla mnie trudna, bo trzeba jeść dużo, a ja głodu nie czuję. I stąd moje pytanie - jakie odżywki wegańskie polecacie i w jakiej ilości? Czy to coś w ogóle da, czy mam się pogodzić z wyglądem wysuszonego szczypiora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem skąd teoria że bez tkanki tłuszczowej nie zbudujesz mięśni. Są one zbudowane z białek, a nie tłuszczy więc tkanka tłuszczowa w żaden spsoób nie uczestniczy w budowaniu mięśni.

Co do odżywiania to niestety przy chorobach żołądka, alergiach czy nietolerancjach powinieneś skonsultować swoje odżywianie z lekarzem lub profesjonalnym dietetykiem. Ogólnie aby budować masę mięśniową konieczna jest nadwyżka kaloryczna, a przy masie ciała 47 kg powinieneś taką bez trudu uzyskać żywnością, dlatego na tym etapie raczej odżywki są dla Ciebie zbędne. Poza tym nie wiemy jak powazne są twoje dolegliwości zdrowotne, a standardy produkcji nawet odżywek wegańskich mogą sprawdzić, że będą one zawierały alergeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...