Skocz do zawartości

Kreatyna - skutki uboczne


Ak80

Rekomendowana wypowiedź

Cześć, mam pytanie, czy od kreatyny mogą wystąpić bóle które przypominają reumatyzm?
Po jabłczanie cm3 który biorę od trzech tyg. Pojawiły się bóle mięśni przy kręgosłupie(wzdłóż), to rwące szarpanie przy nacisku głowy brodą do klatki. Nigdy wcześniej nievwystępujący.
Ćwiczę od 7lat na sucho. Zbliżam się do 40stki,wcześniej było ok.
Ćwiczę na atlasie trzy razy w tyg. Klatkę i ręce. Teraz muszę robić gimnastykę pleców bo nawet siedzenie w fotelu jest dyskomfortowe ale nic nie pomaga. Rwie mi plecy jak dziadkowi a teoretycznie nie powinno bo ćwiczenia robię. 
Czy to może być skutek brania kreatyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie od kreatyny, a treningu. Kreatyna pozwala dźwigać większe ciężary, ale nie zawsze mięśnie są do tego zaadoptowane. Na pewno nie od kreatyny, chyba, że ktoś stosuje doping, np. testosteron, wtedy mogą pojawić się tzw. back pumpsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie 42, zdarza się że coś ,, postrzyknie" kreatynę suplementuje kilka lat i sam nigdy nie doznałem jak i nie słyszałem aby mogła wywołać objawy jakie opisujesz , jeżeli już ktoś ma jakieś skutki uboczne to dotyczą one żołądka , należy oczywiście przestrzegać zasad co do ilości , ale nawet przy przedawkowaniu organizm wydala ja jako bezużyteczną kreatyninę. 

Pamiętaj zawsze o dobrej rozgrzewce, co do pleców to osobiście udałbym się do lekarza i zrobił prześwietlenie i na razie  nie szukał innych przyczyn. PZDR

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...