Skocz do zawartości

Rekomendowana wypowiedź

Best Body

Dziękuję za opinię ! 

A jaki suplement po treningowy mogłabym wrzucić na początek żeby lepiej się regenerować i nie cierpieć potem na tzw. 'zakwasy' ? Wrzucenie węgli i białka w posiłku jest oczywiste ale jednak zmęczenie mięśni robi swoje. Może da się to jakoś oszukać i wesprzeć się suplementem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9tys.
  • Dodano > rok
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

MOJE PRZEMYŚLENIA I OPINIE - w większości pozytywne 63KG - 6 = 57KG w trzy miesiące Witam wszystkich. Chetnie podziele sie opinia i przemyśleniami na temat kilku produktow jakie stosowalam i stos

Witam  Dwa miesiace stosowania spalaczy dieta  bilans ujemny 400 kalorii oraz silownia - 3 dni silowe 3 dni bieznia po godzinie szybki marsz oraz zero piwa vodki itp  burn24 dwa opak, lean f

Od siebie mogę dodać opinie na temat kilku spalaczy tłuszczu które do tej pory stosowałam. Ground Zero w mojej opinii zasłużone pierwsze miejsce, oceniam 10/10. Czysta energia i chęć do działania

Dodane grafiki

Cayron

Stwierdzenie "im więcej, tym lepiej" jak zawsze ma słuszność pod pewnymi warunkami. W przypadku spalaczy tłuszczu dodatkowy/e środki do spalacza podstawowego-bazowego, będą maksymalizowały efekty jeśli:
- składniki w produktach nie będą się powielały,
- jeśli składniki w produktach nie będą działały antagonistycznie względem siebie,
- jeśli składniki w spalaczach tłuszczu nie bedą konkurowały ze sobą o te same szlaki biochemiczne,
- jeśli dodatkowy produkt będzie miał zastosowanie w naszym przypadku, czyli działał w zakresie na jakim nam zależy.

Można więc połączyć ze sobą dwa spalacze tłuszczu i będzie "za dużo/źle", a mozna połączyć ze sobą 8 różnych suplementów i efekty będą nieporównywalnie lepsze/szybsze niż w przypadku mniejszej ilości produktów. Kofeina zawarta w Twojej przed treningówece jest jedynym stymulantem z wymienionych przez Ciebie składników. Jeśli jest jej niewielka ilość lub w połączeniu ze spalaczem zawierającym stymulanty, w sumie nie będzie jej z byt dużo, to można je łączyć ze sobą. Inna opcją jest stosowanie spalacza termogenicznego w dni wolne od treningu oraz w dzień aktywności fizycznej z dala od treningu (np. rano jeśli trenujemy po południu czy wieczorem) lub po prostu sięgnięcie po spalacz bez składników energetyzujących. Dorzucić zawsze można, pytanie tylko jakiego konkretnie efektu w jakim zakresie oczekujemy (spalanie tłuszczu, usuwanie wody podskórnej, redukcja kortyzolu, poprawa regeneracji, zahamowanie aromatazy). Generalnie ile kategorii suplementów tyle opcji.

Czasta

Najpopularniejszą kategorią produktów poprawiających (realnie, nie w teorii czy ulotkach) regenerajcę sa wolne aminokwasy, czyli cegiełki z których zbudowane są nasze struktury mięśniowe. Pośród nich najlepsze właściwości antykataboliczne i poprawiające regenerację mają aminokwasy rozgałęzione, czyli BCAA. Ich jest tak na prawdę multum. W proszku, kapsułkach, tabletkach itd. Czasami wzbogacone są o inne aminokwasy jak beta-alaninę usuwającą kwas mlekowy z mięśni, cytrulinę poprawiajacą dopływ składników odżywczych i tlenu do tkanek, itd. Zapewne padnie pytanie o jakieś konkrety, więc uprzedzając je, w telegraficznym skrócie - z ekonomicznych opcji z bardzo dobrym stosunkiem cena/skład np. Premium Labs BCAA 9000 lub wzbogacone o składniki regenerujące układ nerwowy Alri Chain'd Out, natomiast z opcji, w których kryterium jest tylko jakość (i rozsądek też) np. Amix Re-Core Concentrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

Jestem nowy na forum, piszę bo nie wiem jaki zastosować środek docelowy w moim przypadku, ale opiszę co i jak.

Wiek: 38

Wzrost: 180cm

Waga 89kg

ilość posiłków: 4-7 dziennie, nieregularnie

Praca siedząca

Jakieś treningi? Różnie 1 do max 3 razy w tygodniu bez siłowni raczej w domu jakieś hantle, pompki, rozciąganie max 2h

Poprzednie doświadczenia?

Czego teraz szukam? Spalić tłuszcz, szczególnie brzuch i boki, nie lubię mocnych pobudzaczy, z tego co czytałem polecane są tu takie specyfiki:

Evo Lab Alphaburn 90 kap 169zł

ANS SLIM FACTOR 90 kap  139zł

BRAWN THYRO-LEAN 120 KAP. 144zł

OLYMPUS LABS ASSASSINATE 120 KAP 249zł

SAN LIPOREDUX 177ml SPALACZ MIEJSCOWY 179zł

ELITE NUTRITION ERASE FAST 60 KAP 169zł

Fenix Ground Zero 90 KAP 249zł

Omega Sports BURN24 180 KAP - 199zł 

Pytanie: co i jak połączyć aby było optymalnie i bez przesady drogo? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o produkty które wymieniłeś to tak naprawdę można je ułożyć w dziesiątkach różnych kombinacji więc wszystko zależy od czynników indywidualnych. Jedynym produktem który posiada składniki pobudzające jest Fenix Ground Zero, pozostałe produkty w Twoim zestawieniu takich właściwości nie mają. Sam Fenix ma raczej najbardziej kompleksowy skład i zbiera obecnie najlepsze opinie wśród spalaczy tłuszczy, a sam skład również wskazuje że jest absolutnie topowy środek. Właściwości pobudzające są oceniane bardzo zróżnicowanie, część osób zauważa spore pobudzenie i wzrost energii, zaś inne raczej uważają go za delikatny energetyk. Wiele zależy od tego jakie produkty stosowaliśmy do tej pory, ale ogólnie można ocenić jego właściwości pobudzające na około 6/10. Jeśli zależy Ci również dodatkowo na redukcji tych najbardziej problematycznych obszarów to dobrą opcją jest połączenie go ze spalaczem Targetowym takim jak Alphaburn który też wymieniłeś. Wiele razy już był opisywany na forum pod kontem składu jako najlepszy spalacz miejscowy. To optymalne połączenie jeśli chodzi o kompleksową redukcję tkanki tłuszczowej na wielu płaszczyznach. Jeśli jednak szukasz czegoś całkowicie wolnego od stymulantów możesz zamiast Ground Zero wybrać np. Slim Factor który ze spalaczy lipotropowych ma zdecydowanie najlepszy stosunek ceny do składu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wrócić do sprawdzonego Clinical Burna, dodatkowo chcę przetestować coś z ekonomicznych produktów Haya Labs/RAW, żeby podkręcić spalanie tłuszczu. Czy johimbina z Haya Labs będzie dobrym wyborem? Czy te dwa specyfiki mogą być stosowane razem i czy johimbina podkręci działanie Clinical Burna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej trafne połączenie. Na dobrą sprawę producenci których wymieniłeś mają dziesiątki ciekawych monopreparatów więc jest w czym wybierać w zależności od oczekiwań. Clinical burn nie ma w swoim składzie johimbiny ani żadnego jej źródła więc jak najbardziej mogą być te suplementy łączone razem w jednej porcji. Działanie obu produktów się uzupełnia i jeśli nie mamy żadnych problemów zdrowotnych to johimbinę zawsze warto łączyć z termogenikami i potwierdza to sporo badań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał

Jeśli szukasz spalacza targetowego który działa typowo na tkankę białą to owszem Alphaburn ma najlepsze właściwości i najbardziej rozbudowany skład. Zwróć uwagę że inne produkty z tej grupy jakie występują na rynku to najczęściej pojedyńcze substancje znajdujące się w Alphaburnie w podobnych dawkach. Jeśli więc nie interesują Cie spalacze termogeniczne działające na wielu płaszczyznach to Alphaburn na tkankę białą jest najlepszą opcją. Ewentualnie nieco bardziej ekonomicznym rozwiązaniem może być Pure Target a-2 który bazuje na jednym z kluczowych składników produktu Evolab. Moim zdaniem jednak ten pierwszy jest lepszą opcją ze względu na synergie pomiędzy poszczególnymi związkami.

Czasta

Niestety produkty diuretyczne z apteki kompletnie się nie sprawdzają. Zwróć uwagę na ich skład i porównaj je z suplementami dla sportowców. Nie tylko są one znacznie uboższe, ale dawki używanych składników są zazwyczaj kilkanaście razy mniejsze, a co za tym idzie działanie jest praktycznie niezauważalne. Jeśli szukasz czegoś sprawdzonego to zerknij na takie produkty jak Water Cut, Amix Diuretic Complex czy Hi-Tech H2o Explusion. Diuretyki możesz włączyć w każdym momencie suplementacji spalaczami więc nie ma się co martwić że nie stosujesz ich od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłam Clinical Burn i Yohimbine z HL, jednak nie mam pojęcia jak je stosować. Czy przy wadze 59 kg wystarczy jedna tabletka 5 mg johimbiny czy mogę przyjmować więcej? Jak stosować ją w połączeniu z Clinical Burn? Czy mogę je łykać razem przed śniadaniem (jeśli tak to ile czasu przed) czy lepiej oddzielnie? I jak wygląda sprawa z drugą porcją, ile wcześniej przed treningiem i kiedy w dni nietreningowe? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stosować 1 kap. Pure Clinical Burn + 1 kap. Yohimbine dwa razy dziennie, codziennie rano na czczo oraz przed treningiem lub po południu między posiłkami. Jeśli masz dużą tolerancję na stymulanty to jedną z dwóch porcji możesz zwiększyć do 2+2 kap., ale wcześniej sprawdź jak działa 1+1, bo na początek powinno wystarczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Solaros napisał:

Najlepiej stosować 1 kap. Pure Clinical Burn + 1 kap. Yohimbine dwa razy dziennie, codziennie rano na czczo oraz przed treningiem lub po południu między posiłkami. Jeśli masz dużą tolerancję na stymulanty to jedną z dwóch porcji możesz zwiększyć do 2+2 kap., ale wcześniej sprawdź jak działa 1+1, bo na początek powinno wystarczać.

Dziękuję serdecznie. Czy mogę jeszcze zapytać ile czasu przed treningiem zarzucić spalacze, bo gdzieś tutaj czytałam, że wymagany jest jakiś określony czas (nie wiem, godzina?), żeby najlepiej wykorzystać działanie spalaczy, a łyknięcie przed samym treningiem spowoduje, że najlepszy czas spalania wypadnie na końcówkę treningu. I już ostatnie pytanie, trener polecił mi przyjmować BCAA 45 min przed treningiem, jak to połączyć ze spalaczami? Czy spalacze i aminokwasy nie wykluczają się wzajemnie albo nie zmniejszają skuteczności? Co przyjmować pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalacze najlepiej stosować na około 20 - 30 minut przed treningiem. Ważne aby zachować odpowiedni odstęp od jedzenia gdyż węglowodany stymulują wyrzut insuliny która koliduje z działaniem wielu składników spalaczy tłuszczu. Optymalnym rozwiązaniem jest posiłek, następnie około 2 godziny przerwy i porcja spalaczy. Aminokwasy nie będą miały negatywnego wpływu na ich działanie i śmiało możesz stosować je nawet w jednej porcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mav_
Ciężki mi dać jednoznaczną opinię o skuteczności Darm Metal Thrasher bo łączyłem go z Alphaburnem i Lean Xtreme. Zszedłem z 14% do 10% BF i dla mnie to duży sukces, ale wszystko zależy od konkretnej osoby. Jak zależy Ci na hamowaniu apetytu i energii to mogę śmiało polecić.

Michal
Alphaburn według wielu osób hamuje apetyt, ale na pewno nie jest to jego dominująca cecha. Burn24 obniża poziom cukru we krwi, teoretycznie kiedy spada poziom cukru we krwi to powinien się wzmagać apetyt, ale jeszcze się z taką opinią o Burn24 nie spotkałem, co więcej co jakiś czas ktoś pisze, że hamuje apetyt. Ground Zero na pewno hamuje apetyt, ale to spalacz termogeniczny.

Z popularnych supresantów apetytu, które są stricte na hamowanie łaknienia i nie są termogenikami ani nie zawierają stymulantów jest Satietrim oraz Caralluma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Chciałby się dowiedzieć jaki spalacz tłuszczu byłby dla mnie odpowiedni.Mam 190 cm wzrostu,33 lata i jakieś 105 kilogramów wagi.Niedawno wróciłem do kolarstwa szosowego.Jakoś od kwietnia jeżdżę dość regularnie 2 -3 razy w tygodniu,jak jest więcej czasu to nawet po 80-100km robię.Ale moim problemem jest waga(szczególnie przeszkadza na górkach)Samym rowerem nie zrzucę tyle kilogramów ile bym chciał(jakieś 90kg chciałbym ważyć)Niestety z dietą jest ciężko,brak czasu,pracuje od 9-18,zwyczajnie nie chce mi się kombinować.Pytanie czy mojej sytuacji będzie ok jak zacznę od PURE CLINICAL ewentualnie ANS Slim Factor czy iść od razu w mocne uderzenie CHAOS & PAIN Cannibal Inferno Apocalypse?Dodam że planuję siłownie na zimę ale na planach się może skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powinieneś określić jakiego produktu mniej więcej szukasz gdyż Slim Factor to typowy suplement lipotropowy, natomiast Clinical Burn oraz Inferno są już spalaczami termogenicznymi które zawierają w składzie między innymi związki pobudzające. Jeśli jak sam wspomniałeś dużo korzystasz z roweru to moim zdaniem termogeniki będą lepszą opcją, a sam Clinical Burn z pewnością jest jednym z najsensowniejszych produktów biorąc pod uwagę stosunek ceny do składu i działania. Ma sporo ciekawych składników pobudzających, a dodatkowo bardzo dobrze tłumi apetyt co może być zaletą jeśli nie przywiązujesz dużej uwagi do odżywiania. Moim zdaniem bardzo dobra opcja na start.

Zwróć także uwagę, że dieta to nie tylko jedzenie posiłków z pojemników co 2 godziny, lecz można w prosty sposób zmienić nieco swoje codzienne nawyki i przyzwyczajenia. Najważniejsze to unikać zbędnych przekąsek oraz dbać by nie przekraczać naszego dziennego zapotrzebowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCAA mimo że lekko podnosi poziom insuliny można stosować razem ze wszelkiemi spalaczami tłuszczu, natomiast izotoniki odradza się stosować w przypadku kiedy nie uprawiamy sportów typowo wytrzymałościowych (biegi długodystansowe, triatlon itp.), ponieważ dostarczając organizmowi podczas treningu węglowodany, będzie on czerpał z nich energię, a nie z tkanki tłuszczowej, a przecież zależy nam na spalania tłuszczu. BCAA stosuj w ilości 1g na 10kg masy ciała przed i po treningu. Jesli to BCAA Xplode, to mają stężenie 60% czystych BCAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem nowy na forum i chciałbym prosić o radę w wybraniu odpowiedniego spalacza :)

Wiek: 25

Wzrost: 174cm

Waga 80kg

ilość posiłków: zazwyczaj 3-5

Praca siedząca

Jakieś treningi ? Treningi 3-4 razy tygodniowo na siłowni wieczorem

Poprzednie doświadczenia? Pierwszym spalaczem, który kiedyś używałem był OxyElite Pro brałem go jakieś 5 lat temu i wtedy z 70kg zjechałem do 60 jakoś, w tym roku próbowałem Ground Zero, potliwość fajna, ale pobudzenie dla mnie zdecydowanie za duże.

Czego teraz szukam? Generalnie szukam czegoś co pomoże/ przyspieszy redukcję tkanki tłuszczowej z brzucha, bo tam najwięcej "zalega" no i boki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...