Skocz do zawartości

Rekomendowana wypowiedź

Aleib

Ground Zero oraz Alphaburn stosujemy po 1 kap. po przebudzeniu, następnie 1 kap. Alphaburn i 1-2 kap. [2 kap. to porcja dla osób mających dużą tolerancję na spalacze tłuszczu] Ground Zero przed aktywnością fizyczną, a w dzień wolny od treningu przed posiłkiem po południowym.

Dodatkowo możesz jeszcze 1 kap. Evolab Alphaburn stosować przed kolacją (ma pewne właściwości blokujące apetyt) lub przed snem (porcja dla osób z dużą tolerancją na spalacze).

Jeśli trenujesz rano lub przed południem, wtedy pierwszą porcję tabletek na odchudzanie (Ground Zero i Alphaburn) stosujesz przed aktywnością fizyczną, a drugą porcję 5-6h później.

Burn24 stosujemy codziennie po 1-2 kap. przed śniadaniem (15 min.), 1-2 kap. przed obiadem i 1-2 kap. przed kolacją.

Lullaby

Dawkowanie przedstawione przez producentów może być właściwe dla nas, ale nie musi takie być. Wszystko zależy od masy ciała, pory aktywności fizycznej itd.

Jeśli chodzi o izolaty, to najbardziej wartościowe są te, które są pozyskiwane w niskich temperaturach w wyniku ultra i mikrofiltracji przepływu krzyżowego. Tego typu izolaty nie tylko mają ultra wysokie stężenie protein i znikomą zawartość węglowodnaów lub tłuszczy, ale także zachowują wszystkie bioaktywne frakcje białkowe i mają najbardziej korzystny z punktu widzenia sylwetki, profil aminokwasowy. Izolaty pozyskiwane taką metodą są np. w IsoPrime CFM, Bio-Tech Iso Whey Zero czy Olimp Isolate 95.

Jeśli chodzi o Witaminy, to Olimp Multiple Sport mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jednak dawki minerałów są mizerne. Najciekawszym produktem prozdrowotnym na rynku opartym o witaminy, minerały, algi, zioła, probiotyki, kwasy tłuszczowe, antyutleniacze itd. jest natomiast Amix Life's Vitality.

Tłuszcze Omega 3-6-9 to kiepska opcja. W naszych dietach przeważają kwasy z grupy Omega-6 oraz Omega-9 i nie warto ich dodatkowo suplementować, za to Omegi-3 zazwyczaj spożywamy za mało, także lepiej celować w czyste kwasy Omega-3. Największe stężenie kwasów EHP i DHA (czyli tego co wykazuje biologiczne właściwości w oleju rybim) posiada m.in. Gold Omega-3.

Kolagen - kupować Glucosamine Sport Complex dla kolagenu, to tak jakby kupować ziemniaki dla białka, raczej nie do końca dobra opcja. Zawarta w tym produkcie glukozamina, jak i kolagen w takiej dawce nie mają prawa działać. Kwasu hialuronowego także jest tam jak na lekarstwo. Ten prdukt może działać, ale w kategoriach placebo. Jeśli szukamy kompleksowego produktu wsbierajacego aparat ruchu, to najbardziej przemyślany skład i duże dawki mają: Fitmax Flex Fit, Universal Animal Flex, Scitec Arthroxon. Natomiast jeśli problemem jest ból w obrębie statów, czyli pojawił się stan zapalny, znaczący ubytek w tkanke łącznej bądź wytarła maź stawowa to najskuteczniejszym produktem przeciwdziałającym tym zjawiskom jest Cissus Quadrangularis (np. Pure Cissus czy Primaforce Cissus mają najwyższą zawartość ketosteronów - aktywnych związków).

Witamina D3 i K2, obecnie jest na nią moda, suplementacja ma zasadność tylko w przypadku poważnych niedoborów, inaczej to zbędna kosmetyka, którą lepiej zastąpić dokładając te kilkadziesiąt złotych do obrego kompleksu mikroelementów jak wspomniany wcześniej Lifes Vitality.

Ogólnie odpowiednia podaż minerałów czy to z pożywienia czy uzupełniania suplementami jest istotna przy odchudzaniu. Przegląd literatury dokonany przez naukowców z Uniwersytetu w Chile zakończył się wnioskiem, że niski poziom wapnia w diecie ma związek z przybieraniem masy ciała i otyłością. Temat ten jest kontrowersyjny, ale autorzy zwracają uwagę na brak badań, które wykazywałyby, że niższe spożycie wapnia powoduje wzrost wagi. Niski poziom wapnia nasila także stan zapalny w komórkach tłuszczowych, co wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Większość ludzi spożywa niewystarczającą ilość wapnia. Zwiększenie jego spożycia jest bezpieczne i tanie, wpływa także na poprawę stanu kości i mięśni.

Witamina D jest biosyntezowana w organizmie człowieka w reakcji na promienie słoneczne. Można ją również dostarczać za pomocą diety, spożywając produkty takie jak tłuste ryby, grzyby oraz suplementy. Niski poziom witaminy D może prowadzić do pogorszenia stanu kości, osłabienia mięśni, niedoboru hormonów płciowych, niskiej wydolności tlenowej oraz zwiększonego wskaźnika BMI (stosunek wagi ciała do wzrostu). Z przeglądu literatury przeprowadzonego przez Aarona Slushera z Uniwersytetu Virginia wynika, że duża ilość tkanki tłuszczowej w organizmie absorbuje witaminę D, przez co zmniejsza się jej poziom we krwi. Mimo że suplementy z witaminą D zmniejszają wskaźniki stanów zapalnych, takie jak białko C-reaktywne, utrata tkanki tłuszczowej dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom może zwiększyć poziom witaminy D oraz zredukować stany zapalne.

L-karnityna - jakiej by nie była firma, według wszelkich niezależnych badań nie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, a jedyną biologiczną aktywność jaką wykazuje forma oralna jest zwiększenie ruchliwości plemników u mężczyzn, a Tobie zapewne na tym nie zależy.

Chobo

Taki jest urok IF, że dochodzimy do pewnego momentu, kiedy organizm na tyle zwalnia metabolizm, że nawet obcinanie kalorii niewiele pomaga. Opcje są dwie, albo zmienić metodę żywieniową np. na dietę rotacyjną, albo przyspieszyć metabolizm spoczynkowy.

Tłuszcz, który opisujesz, wydaje się mieć podłoże głównie estrogenowe, tym bardziej jeśli obserwujesz pewną retencję wody podskórnej. Biorąc pod uwagę, że stosujesz przed treningówkę (zapenwe zawierającą stymulanty), nie jest wskazane by spalacz również je zawierał (chodziaż niektórzy stosują spalacz codziennie rano i po południu w dni wolne od treningu, a przed treningówkę tylko przed wysiłkiem). Biorąc pod uwagę wszystko co napisałeś (rodzaj diety, poziom tkanki tłuszczowej, zgromadzony w konkretnych rejonach tłuszcz, oraz pozostałe informacje), najbardziej sensownym rozwiązaniem wydaje się być połączenie boostera metabolizmu Cannibal Claw wraz z Erase Fast (obniża poziom estrogenów, a co za tym idzie usuwa wodę podskóną, blokuje aktywność kortyzolu i pozytywnie wpływa na regenerację układu nerwowego po ciężkich treningach).
Inną opcją jest bardziej radykalne podejście do tematu i zastosowanie zamiast któregoś z powyższy produktów lub łącząc je ze stricte spalaczem termogenicznym. Jednak na treningi zwiększa on potliwość i nie powinien być (chyba, że mamy bardzu dużą tolerancję na stymulanty) łączony z przed treningówką. Z pewnością jednak taki topowy spalacz tłuszczu jak chociażby Ground Zero, bezpośrednio wpływa na redukcję adipocytów i przeciwdziała lipogenezie zwrotnej.
 
Yaro09
Można stosować oba spalacze tłuszczu razem, chociaż jeśli sam Stimerex Hardcore bardzo mocno Cię pobudza, to warto w celu sprawdzenia tolerancji organizmu pierwsze porcje stosować blisko posiłków.
 
W przypadku takiej a nie innej aktywności fizycznej o takich porach jakie podałeś najlepiej jest stosować 1 kap. Target A2 + 1 kap. Stimerex Hardcore po przebudzeniu, przed śniadaniem oraz 1 kap. Target A2 i 1 kap. Stimerex Hardcore przed posiłkiem przed treningowym. Jako że stosowanie przed samym treningiem powoduje u Ciebie problemy z zasypianiem.
 
Po kilku/kilkunastu dniach, organizm zaapewne się zaadaptuje i już tak mocno pobudzać nie będzie, także wtedy możesz drugą porcję spalaczy stosować na 30 minut przed samym treningiem.
 
Szogi20
 
Poziom tkanki tłuszczowej nie jest dramatycznie wysoki, ale w przypadku Ektomorfika taka ilość sugeruje, że główny problem jest zapewne w rejonie pasa. Warto wybrać spalacz, który nie ma właściwosci katabolicznych, a jeśli w grę wchodzą dwa środki, to najbardziej przemyślaną opcją, zbierającą bardzo dobre opinie wydaje się być połączone Ground Zero z Alphaburnem. Pierwszy z nich to spalacz termogeniczny,który redukuje tłuszcz brunatny z całego ciała oraz tkankę tłuszczową wisceralną (pokryte są nią narządy jamu brzusznej), drugi natomiast to spalacz oddziałujacy tylko i wyłączenie na tkankę tłuszczową białą, która zgromadzona jest w okolicy brzucha, bioder i ew. na udach.
 
Musisz także wziąć pod uwagę fakt, że to iż dany spalacz tłuszczu nie degraduje struktur mięśniowych, to nie znaczy, że podczas redukcji mieśniom nie grozi katabolizm (związane jest to z ujemnym bilansem kaloryczny i azotowym). Także niezależnie od stosowanych tabletek na odchudzanie, warto stosować aminokwasy rozgałęzione - BCAA. Jedne z bardziej sensownych na rynku to BCAA 9000 Instant. Zawierają 90% instanizowanych (o idealnej rozpuszczalności) aminokwasów bez zbędnych lub nie działających wypełniaczy typu glutamina, tauryna, hmb, glicyna itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9tys.
  • Dodano > rok
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

MOJE PRZEMYŚLENIA I OPINIE - w większości pozytywne 63KG - 6 = 57KG w trzy miesiące Witam wszystkich. Chetnie podziele sie opinia i przemyśleniami na temat kilku produktow jakie stosowalam i stos

Witam  Dwa miesiace stosowania spalaczy dieta  bilans ujemny 400 kalorii oraz silownia - 3 dni silowe 3 dni bieznia po godzinie szybki marsz oraz zero piwa vodki itp  burn24 dwa opak, lean f

Od siebie mogę dodać opinie na temat kilku spalaczy tłuszczu które do tej pory stosowałam. Ground Zero w mojej opinii zasłużone pierwsze miejsce, oceniam 10/10. Czysta energia i chęć do działania

Dodane grafiki

Witam. Niedługo kończę moja suplementacje: Superburn, Target,Lean FX i Liporedux. Chciałabym dobrać teraz coś innego i zamówić bo mieszkam za granicą i długo będę czekać na dostawę. W tej chwili waga 67kg i według wagi analizujacej skład ciała Body Fat 23,5% przy wzroście 170 CM. Ogólnie nie czułam działania tych preparatów jak niektórzy powyżej piszący np.chlodu po Targecie czy Liporeduxie tylko większa potliwosc po Superburncie. Mam w domu Stimerex i Cannibal Claw. Chciałabym coś pomiędzy Superburnem a Stimerexem. Na pewno mój problem to jednak nadal spowolniony metabolizm, więc chciałabym teraz użyć Claw i napewno kupię Evolab Alphaburn ,myślałam też o diuretyku i Burn 24.Chce poprawić brzuch i uda.

I żeby podstawowy dołącz dodał mi trochę energii bo tego mi brakuje. 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Best Body,

Dzięki za wyczerpujące informacje. Zdecydowanie wybiorę lepsze pozycje a zrezygnuję z tego co mi się nie przyda. Widać, że jednak nie posiadam odpowiedniej wiedzy aby samej praktykować :)

Rumcajs, Best Body, Dziękuję Wam za pomoc. Zestaw na początek już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Best Body

Dzięki wielkie za odpowiedź.

Myślę, że zdecyduje się na opcję, którą mi poleciłeś - Cannibal Claw + Erase Fast. 

Mam tylko jeszcze pytanie odnośnie łączenia obu tych produktów.

Z racji tego, że jestem na IF'ie, ale troche połączonego z Carb back loading tzn. pierwszy posiłek mam koło godziny 13 i jest to posiłek białkowo tłuszczowy + lekkie warzywa (np Uda z kurczaka pieczone ze skórą 250g + jakaś sałata z pomidorem) około godziny 17 mam trening (wcześniej biorę przedtreningówkę). Od razu po treningu jakieś cukry proste z wysokim IG + odrzywka białkowa (np porcja daktyli + izolat białka). Po powrocie do domu ok. godzinę po treningu wrzucam w siebie resztę makro czyli głownie węglowodany + białko i niewielką ilość tłuszczy (np. 250g piersi z kurczaka z ryżem basmati (200-250g) + warzywa i przecier pomidorowy; albo np makaron z mąki durum 300g + twaróg półtłusty 250g). - Ten ostatni posilek czesto rozbijam na 2 w odstepie 2 godzin, bo ciezko jest mi przyjac taka ilosc jedzenia na raz.

Tutaj pojawia sie moje pytanie:

Jak stosowac te suplementy przy takim rodzaju diety?

Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz, nie moge sie doczekac kiedy wjade na to combo  :rolleyes:

Dzieki i pozdrawiam, Chobo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baksik28, Ground Zero nie trzepie po głowie jak niektóre spalacze, ale mocno pobudza, także jeśli szukasz spalacza tłuszczu, który będzie bardziej poprawiał skupienie/koncentrację czy promował dobre samopoczucie to OxyFuego zdecydowanie bardziej Ci spasuje moim zdaniem.

Chobo, pytanie nie do mnie, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Cannibal Claw stosujemy niezależnie od posiłków, także tutaj rodzaj diety nie ma znaczenia (chociaż oczywiść IF promuje spowolnienie metabolizmu), także ja bym sugerował stosować przy Twojej wadze 3x1 kap. dziennie, rano, 5-6h później i przed treningiem lub przed snem. A Erase Fast codziennie przed snem lub w przypadku, gdybyś odczuwał że sen jest płytki, wtedy z pierwszym posiłkiem po poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nela ja ekspertem nie jestem żadnym, ale "praktykiem" już prędzej :)

Stosowałam wiele tabletek na odchudzanie, oczywiście większość nie działa i amatorzy tacy jak ja z pewnością nie odczują korzyści z ich znikomego jeśli już działania. Pytasz o Ground Zero. Ja go stosuję dopiero od 4 dni, więc nie powiem Ci ile tłuszczu można na nim spalić, ale pierwsze odczucia są takie, że jak dla mnie to chyba najlepszy reduktor tłuszczu jaki stosowałam. Nie wiem czy sobie wmawiam, czy nie, ale działa bardzo szybko, to znaczy już po dwóch treningach, jak patrzę w lustro to sylwetka nabrała konkretnych zarysów. Zapewne sporo też wody usuwa podskórnej bo pojawiają się zarysowane górne części brzucha i pupa podkreśla. Tłuszcz tak szybko się nie spala. Na pewno nie wyrywa z butów jak niektóre hardcorowe spalacze, ale za to nie czuć zmęczenia, samopoczucie jest ok i nie chce się jeść. Ja mogę go polecić, a ile tłuszczu zgubię to zobaczę za cztery tygodnie. Dodam, że stosuję go razem z Alphaburnem za namową koleżanki, która takie połączenie stosowała i widać było na tyle rezultaty, że sama zainteresowałam się tym co stosowała.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Czy mogę liczyć na pomoc? :) Mam 176 i aktualnie 58 kg, w kwietniu waga osiągnęła 54,2 a na stan obecny powróciły te dodatkowe kilogramy, głównie spowodowane to zaniedbaniem diety i codziennych ćwiczeń. Teraz i przy minimalnej wadze cwiczylam 5-6 razy w tygodniu i jest to bieganie oraz ćwiczenia wysmuklające biodra/pośladki + rozciąganie. Aktualnie rozpoczęłam tygodniowy detoks sokami (warzywa owoce) a codziennie zażywam do łyżki askorbinianu sodu. Po detoksie chce kontynuować diete glownie opartą roślinnie ale nie jestem wegetarianka.  

Moim celem jest szybkie zgubienie 3-4 kg i stracenie ok 2-3 cm z talii i bioder. Ponadto na posladkach wystepuje u mnie tak zwane "skinny fat" a nie chcę umięsniac posladkow a jedynie ujędrnić. Na forum przeczytałam, że punktowo mogłoby się sprawdzić SAN Liporedux. Co z suplementacją? Zależy mi na pohamowaniu głodu i spaleniu tej ostatniej niechcianej tkanki tłuszczowej. Czas w jakim chciałabym to dokonać max 5 tygodni. Czy jeden suplement np Cannibal Claw albo Diuretic Complex wystarczą dla początkującej osoby ze spalaczami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy pierwszym opakowaniu Stimerex spalilem 11 kg. Lece drugie opakowanie i waga nadal spada. Zastanawiam sie nad Fenix Ground Zero i teraz pytanie czy ten spalacz szybciej bedzie palil mi tkanke tluszczowa od Stimerex? Czy raczej to zalezne od organizmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na skład powinien lepiej spalać tłuszcz, ale jak wspomniałeś też wiele zależy od organizmu. Wynik rewelacyjny, jednak co byś nie wybrał, czy stimerex hardcore czy Fenix Ground Zero, to raczej wyniku nie powtórzysz, bo jak wiesz, gdybyś co miesiąc gubił po 11kg, to do końca roku byś zniknął ;-)

Im mniejszą wagę mamy, tym spada ona wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nela jeśli już masz jakiś spalacz tłuszczu w domu to nie ma sensu go wyrzucać i kupować nowy, tym bardziej że Stimerex Hardcore to bardzo dobry spalacz. Co prawda moim zdaniem (oceniając skład i objętość substancji czynnych) Ground Zero wypada lepiej jeśli chodzi o kwestie spalania tłuszczu. W każdym razie oba są lepsze od Superburn'a, także mocniej od niego pobudzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

przeczytałem praktycznie cały ten wątek i mam na oku zestaw 3 spalaczy. Celem jest zbicie wagi do 80-81 kg w czasie ok. 8-10 tygodni. Będę wdzięczny za wszelkie opinie, sugestie (może jednak inny zestaw? w jaki sposób suplementować?):

Fenix Ground Zero

Lecheek Nutrition AD-3

Pure Labs Target-A2

Informacje o mnie:

  • wiek: 28 lat
  • wzrost: 187cm
  • waga: 85kg
  • treningi w tygodniu: 2x siłowy, 3x crossfit, 10-20km dziennie na rowerze
  • waga typu tanita w normalnym trybie (nie athletic) pokazuje mi 18% bf, ale nie wiem na ile można temu wierzyć
  • dieta: ok. 2500 kcal / dzień (40% węglowodany, 30% białko, 30% tłuszcze)
  • suplementacja: kreatyna, bcaa, białko <-- okołotreningowo ; tauryna, magnez + potas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał Alphaburn jest lepszą opcją. Reszta jak najbardziej OK. Na pierwszy rzut oka bilans kaloryczny masz wysoko ustawiony, jednak napisałeś, że dziennie robisz aż 10-20km na rowerze, wiec wydaje się być wszystko w porządku.

Jeśli chodzi o dawkowanie to Ground Zero 1 kap. rano i 1-2 kap. po południu lub przed treningiem (jeśli trenujesz rano, wtedy pierwszą porcję stosujesz przed treningiem 1-2 kap., a drugą porcję 1 kap. po południu).

Alphaburn/Target-A2 trzy razy dziennie po 1 kap., przed śniadaniem, przed treningiem i przed kolacją (podobnie jak wyżej, jeśli trenujesz rano, wtedy pierwszą porcję stosujesz przed treningiem 1 kap., drugą porcję 1 kap. po południu i trzecią opcjonalną 1 kap. wieczorem między posiłkami).

AD-3 codziennie 2 kap. z kolacją. Cel jaki sobie założyłem uwzględniając to wszystko co napisałeś i suplementację moim zdaniem bez problemu do osiągnięcia w szybszym nawet czasie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniałbym się w kierunku Ground Zero. Patrząc na skład to ma sporo lepsze właściwości od Stimerexu, natomiast jeśli liczy się dla Ciebie pobudzenie to wtedy Stimerex zdecydowanie wygrywa. Chociaż to tez zależy od tego jaki rodzaj pobudzenia mamy na myśli, bo jeśli chodzi typowo o energię i tzw. nieśmiertelność to owszem stimerex, ale Ground Zero lepiej podnosi koncentrację i przyjemnie się na nim funkcjonuje.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie i odpowiedzi!

Zestaw zamówiony, czekam na przesyłkę i do roboty, najpóźniej w połowie września ma być 80 kg :D :D Może jeszcze zbiję trochę z dziennej dawki kalorii...

Macie jeszcze jakieś specjalne zalecenia dot. spożywania posiłków przy tej suplementacji? Generalnie większość węgli staram się jeść przed południem i okołotreningowo (trenuję w okolicy godz. 17-19). Może warto ograniczyć spożycie węgli i wrzucać je tylko po treningu, a obiad około godz. 15 potraktować jako dawka przed treningiem? W ten sposób wyrzuciłbym ok. 250kcal z węgli z dziennego spożycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LechZielony

Generalnie sporo zależy też od jakości tych węglowodanów i twojego samopoczucia, natomiast ich ograniczenie jest dobrym pomysłem i to właśnie z nich ucinałbym w pierwszej kolejności. 

Najlepiej zostawić sobie porcję węglowodanów po treningu oraz rano, przed treningowo jeśli czujesz się na siłach to je odpuść. Spowoduje to szybsze wykorzystywanie tkanki tłuszczowej jako źródła energii, poza tym twoje spalacze też dobrze jest stosować z daleka od węgli.

Staraj się też jeść stosunkowo czysto, bez mocno przetworzonych rzeczy i cukrów prostych. Zwróć dużą uwagę na to co pijesz.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :P Moja luba skończyła opakowanie Burn24, 2 opakowania canibala . Korzysta obecnie z jet fuel i tutaj pojawia się pytanie czy może dalej kupić i kontynuować burn24 ? Co do canibala to można zastąpić lean FX bo z tego co czytałem canibala przez określony czas można brać. Ewentualnie coś zastąpić podmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sportowych maniaków :) !!

Jako iż jestem w fazie 4tygodniowej ostrej rąbanki, potrzebuje zrzucić około 4kg tłuszczu, w szczególności brzuch i boczki, tylko nie wiem co mam sobie kupić :)

Nie lubię gdy środek będzie mnie "czesał" po głowie, chciałbym żeby to było coś łagodnego.

Dodam że trenuje w tygodniu 3x piłka nożna, 2x bieganie, 1x rower, także cały czas jestem w ostrym ruchu.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako zapalona (od roku :)) miłośniczka fitnessu chciałam napisać coś o stagnacji, być może temat nie o tym jest dokładnie, ale może komuś się przyda.

Stagnacja – największa przeszkoda dla naszej motywacji.

Nieważne jak wiele kilogramów mamy do zrzucenia i w jaki sposób próbujemy osiągnąć nasze cele, bardzo często dochodzi do sytuacji w której nasz postęp zostaje na pewien czas zatrzymany. W początkowej fazie redukcji nadmierne kilogramy uciekają nam stosunkowo łatwo, jednak z czasem organizm adaptuje się do wykorzystywanych przez nas metod. Jeśli nie wprowadzimy pewnych zmian to bardzo często kończy się to wystąpieniem efektu plateau, czyli zatrzymania swojego progresu na pewien czasu.

Wiele osób zastanawia się dlaczego to właśnie na początku naszego odchudzania spada najwięcej zbędnych kilogramów. Kiedy zaczynamy zazwyczaj nasza wiedza jest mniejsza i sposób odżywiania czy ćwiczenia pozostawiają wiele do życzenia. Jednak to właśnie wtedy następuje pierwsza faza oczyszczenia naszego ciała z toksyn, przewodu pokarmowego, a przede wszystkim bardzo dużej ilości zatrzymanej wody podskórnej. To wszystko sprawia znaczny spadek ilości kilogramów na wadzę, mimo nie wielkiego spadku prawdziwej tkanki tłuszczowej. Po pierwszym etapie nasze ciało zacznie wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii i rozpoczynamy proces realnego chudnięcia. W zależności od kilku czynników będzie to trwało kilka, do nawet kilkunastu tygodni. Głównym wyznacznikiem jest tutaj intensywność naszej redukcji i tempo z jakim waga spada. Kiedy dojdzie już do wystąpienia plateau należy zachować spokój i nie przejmować się tym zbyt mocno, ponieważ jest to nie mal nieuniknione. Organizm dostosuje się do nowych warunków i taka aklimatyzacja wymaga pewnej ilości czasu. Ustabilizowanie wagi na krótki czas jest całkowicie naturalnym zachowaniem naszego organizmu i pozwala na chwilowy odpoczynek. Jedyną zasadą jaką należy się kierować jest utrzymanie zdrowego stylu życia i nie poddawać się w walce z nadwagą. Część osób zniechęcona brakiem postępu odpuszcza, co szybko kończy się efektem szybkiego powrotu kilogramów tzw. efekt jojo. Warto też pamiętać o czynniku genetycznym który warunkuje osiągnięcie określonej masy ciała. Jeśli zawsze byliśmy osobami o grubych kościach i przy sobie, to nie możemy oczekiwać, że nasza masa ciała będzie wynosiła 50 kg nawet przy restrykcyjnej diecie. Ograniczenia genetyczne istnieją i warto się z tym faktem pogodzić. Na szczęście stagnacja to stan przejściowy i on kiedyś się kończy. Po pewnym czasie nasza waga, a co bardziej istotne tkanka tłuszczowa znów zacznie spadać. Jeśli jednak ten stan utrzymuje się przez długi czasu, może być to znak na podjęcie odpowiednich działań. Najlepszym sposobem jest zwiększenie ilości bądź objętości jednostek treningowych. Oczywiście również odżywiania stanowi kluczową rolę, ograniczyć powinniśmy podaż niezdrowych tłuszczy które mogą spowolnić metabolizm, a także węglowodanów o wysokim ładunku glikemicznym. Warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, a dla niektórych z nas dobrym rozwiązaniem może być dzień (jeden! ) wolny od ścisłej diety.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megas

Omega Sports Burn24 jak najbardziej można stosować przez dłuższy okres czasu, dopóki jesteśmy zadowoleni z efektów to nie ma konieczności robić od niego przerwy, gdyż nie zawiera on stymulantów układu nerwowego, od których organizm by się uodparniał. Nie zawiera żadnych stymulantów, ani też nie obciąża układu nerwowego więc nie ma przeciw wskazań. Z JetFuel SuperBurn także można łączyć, są to środki o zupełnie odmiennej charakterystyce. Co do Cannibala to nie sprecyzowałeś bo możesz pytać zarówno o Inferno Apocalypse (spalacz termogeniczny) jak i o Claw (booster metabolizmu), ale zakładam że chodzi o ten drugi środek skoro jako alternatywę wskazujesz Lean FX. Jeśli tak to warto w tym przypadku wymienić Clawa właśnie na Lean fx, po pierwsze dlatego by organizm dostał nowy bodziec i produkt oddziaływał na odmienne receptory, a po drugie będzie porównanie na przyszłość pomiędzy tymi spalaczami/boosterami metabolizmu.

Gajugajeski

Clinical Burn mocno, a przypadku niektórych osób bardzo mocno pobudza.

Co prawda nikt nie wyliczy ile dokładnie tłuszczu uda się zgubić, ale pod Twoje oczekiwanie najbardziej sensownym reduktorem tłuszczu wydaje się być Alphaburn z Evolab. Nie zawiera żadnych pobudzaczy, więc efekt "czesania" nam nie grozi, a spala tłuszcz bardzo dobrze. Działa na obszary które wymieniłeś, czyli w pierwszej kolejności tkanka tłuszczowa biała, która głownie zgromadzona jest na brzuchu i biodrach, a jako że sam masz bardzo dużą aktywność fizyczną to taka ilość tłuszczu do spalenia w tym czasie jest jak najbardziej do zrobienia. Jeśli jednak chciałbyś coś pośredniego, co byłoby mimo wszystko pełnoprawnym spalaczem termogenicznym (oddziaływało głównie na tłuszcz brunatny, nasilało termogenezę i dodawało energii) o kompleksowym działaniu to Inferno Apocalypse wydaje się być taką opcją.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...