Skocz do zawartości

Rekomendowana wypowiedź

Viper będzie sporym przeskokiem jakościowym więc myślę, że będziesz z niego zadowolony. Jeśli masz chęć to oczywiście możesz go łączyć z innymi produktami (pod warunkiem że nie zawierają pobudzaczy) co zapewne przyczyni się do jeszcze lepszych efektów. Możesz pomyśleć nad boosterem metabolizmu skoro już sporo kilogramów zeszło to być może teraz będzie ciężej i tego typu suplement przy stagnacji ma fajne zastosowanie. Z ciekawszych produktów masz Cannibal Claw czy Brawn Thyro Lean V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9tys.
  • Dodano > rok
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

MOJE PRZEMYŚLENIA I OPINIE - w większości pozytywne 63KG - 6 = 57KG w trzy miesiące Witam wszystkich. Chetnie podziele sie opinia i przemyśleniami na temat kilku produktow jakie stosowalam i stos

Witam  Dwa miesiace stosowania spalaczy dieta  bilans ujemny 400 kalorii oraz silownia - 3 dni silowe 3 dni bieznia po godzinie szybki marsz oraz zero piwa vodki itp  burn24 dwa opak, lean f

Od siebie mogę dodać opinie na temat kilku spalaczy tłuszczu które do tej pory stosowałam. Ground Zero w mojej opinii zasłużone pierwsze miejsce, oceniam 10/10. Czysta energia i chęć do działania

Dodane grafiki

Hej. Chcę prosić o radę. Ważę 74 kg mam około 180/181 cm wzrostu. Ćwiczę 2/3 Razy w tygodniu. Nie jem dużo lecz zdarza się że mam problemy z podjadaniem. Nie mam również problemów ze zdrowiem. Bardzo przeszkadza mi uporczywy tłuszcz na brzuchu i udach. Zastanawiam się nad zakupem pierwszego spalacza. Czytam już trochę  na ten temat i rozważam Evolab Alphaburn +  SAN Liporedux. Chcę się dopytać czy jest to rzeczywiście dobre połączenie? Czy może polecają państwo coś innego? Myślałam też nad Fenix Ground Zero Black Edition bo jest bardzo polecany lecz boję się odrazu zaczynać od tak mocnego spalacza tym bardziej że nie miałam jeszcze z żadnym styczności ( chyba że nie jest to żadna przeszkoda i jednak by państwo zalecali stosowanie go). Prosiłabym o podpowiedź czy zestaw ten byłby dobry czy jednak polecają państwo coś zmienić? Oraz jak najlepiej stosować podesłane przez państwa propozycje?

 

Edit: Dodam jeszcze że stosuje tabletki antykoncepcyjne. Czy to nie koliduje z stosowaniem spalaczy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że Ground Zero jeśli chodzi o właściwości pobudzające nie jest produktem z najwyższej półki, więc mogą sięgać po niego osoby nawet na początku drogi ze spalaczami, pod warunkiem oczywiście braku poważniejszych problemów zdrowotnych. Najlepszym połączeniem w Twoim przypadku będzie moim zdaniem ogólny spalacz termogeniczny + coś o charakterystyce targetowej, a więc na uporczywy rodzaj tłuszczu. Celowałbym w zestaw GZ + Alphaburn lub Liporedux, a połączenie 2 środków działających na tkankę białą możesz zostawić ewentualnie na sam koniec redukcji. Tabletki nie będą kolidować z działaniem spalaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Na początku roku po Waszych poradach udało mi się zejść ze 104 kg (1 luty) do 94 km (1 czerwiec). Po wakacjach, grillach, piwku, ale zachowując w miarę równe posiłki bez fastfoodów zatrzymałem się dziś na stabilnych 97kg. Chciałem zejść jeszcze niżej i kupiłem trochę różnych supli na bestbody, ale straciłem pomysł jak je połączyć dlatego proszę o poradę.

Mam:

Thyro-lean - 60 kps, czyli 15 dni

Fenix Ground Zero - 60 kps, czyli 30 dni

RAW Fucoxanthin - 120 kps, 30 dni

Corti-lean - 90 kps, 30 dni.

Do tego białko scitec

Jak zawsze pojawia się temat czy lepiej to wszystko połączyć jakoś razem w krótkim czasie, np miesiąca czy rozciągnąć na 45-60 dni. Dodam tylko, że jak dotąd najlepiej zadziałał na mnie Cheetah Non-Stim+Alphaburn (zszedłem wtedy z 99 do 95kg). Kompletnie zawiodłem się na Fenixie, stosowałem 15 dni razem z Thyro-Lean i nie zadziało się nic z wagą, obwód wokół pasa wahał się o 1cm, tyle co nic). Wiem, że 15 dni to mało, ale w tym czasie potrafiłem robić fajne postępy na wadze i obwodzie. Dlatego uznałem, że nie ma sensu dalej tłuc Fenixa+Thyro, i trzeba coś zmienić. Całość sylwetki utrzymała mi się w miarę szczupła (chociaż jestem z typoszeregu raczej masywnych) najwięcej fatu mam wokół przeklętego brzucha i boków.

Bardzo proszę o jakieś propozycje. Spece mają teraz okazję poradzić trochę więcej niż zaproponować każdemu nowicjuszowi Fenix,Burn24+Aplha, bo ja już tego trochę zjadłem :) i potrzebuję chyba precyzyjniejszej porady.

Pozdrawiam, Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co masz śmiało możesz sobie zrobić 30 dniowy cykl. Co do dawkowania to ja widziałbym to w taki sposób:

Ground Zero - 1 kap . codziennie rano i 1-2 kap. przed treningiem (wtedy wystarczy Ci na nieco krócej niż miesiąc)

Thyro Lean możesz dać 2x2 kap. rano i przed treningiem lub przed kolacją (szybciej się skończy, ale moim zdaniem lepiej krócej na większej dawce)

Fucoxanthin - daj 1 kap. rano, 2 kap. przed treningiem i 1 kap. przed snem

Corti Lean - 3 porcje po 1 kap. Może być rano, przed treningiem i przed snem

Białko daj zawsze po treningu oraz w czasie najdłuższej przerwy pomiędzy posiłkami. Po tym czasie zobaczysz jak reagujesz na taki zestaw i wtedy będzie można ewentualnie pomyśleć co dalej, jak masz dobrą tolerancję to Fenixa bierz 3 kap. dziennie przy swojej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam pytanko o spalacze tłuszczu, zacząłem miesiąc temu z wagą 104kg 1.80m, po miesiącu minus 8kg i teraz waga schodzi wolno. Czy polecicie coś innego na drugi miesiąc, może jakaś zmiana w zestawie, aby było bardziej efektywnie na tkankę tłuszczową brzucha?

Mój obecny zestaw:

 rano na czczo 1x Ground Zero Black Edition, 1x Alphaburn, 1x Erase fast, 1x Alpha Lion Grains Candy Mito Burn

przed treningiem 1x Ground Zeroz, 1x Alpha Burn, 1x Alpha Lion Mito Burn

przed snem 1x Erase Fast, 1x Alpha Burn.

 

Zastanawiam się nad Stimerex ES lub Lopordrene Hardocre, czy warto?

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobry zestaw, pamiętaj że przestoje tygodniowe w redukcji zawsze się zdarzają. Nie mniej możesz oczywiście zmienić suplementację na taką, która będzie oparta o nieco inne składniki aktywne by dać nowy bodziec. Ja widziałbym to tak:

Ground Zero ---> Hellfire w starej wersji z Methylhexanamine HCL. Spalacz podobonie jak Fenix z najwyższej półki, ale działający na nieco innych szlakach metabolicznych. Pobudzenie powinno być na nieco wyższym poziomie. Jedna z najlepszych alternatyw, ale zwracają uwagę na wersję bo jest na rynku dużo podróbek bądź okrojonych wersji np. z C.Fimbriata w składzie.

Alphaburn --> Tutaj zostawiłbym bez zmian, ciężko znaleźć suplement o bogatszym składzie jeśli chodzi o alkaloidy działające miejscowo.

Erase Fast ---> pod względem stosunku ceny do składu bezkonkurencyjny. Możesz na nim również pozostać, natomiast jak szukasz czegoś o jeszcze bardziej złożonym składzie to zerkin sobie na PsychoPharma Thunder Struck. Pod względem składu wypada znakomicie. Choć producent reklamuje go głownie jak booster testosteronu, to masz tam kliniczną dawkę Arimestanu co bardzo dobrze wpływa zarówno na redukcję tłuszczu i utratę nadmiaru wody.

MitoBurn ---> możesz podmienić na Lean Xtreme. Działanie będzie uzupełniało się z całą resztą, masz tam dobre połączenie boostera metabolizmu z inhibitorem kortyzolu, co też wpłynie na redukcję uporczywego tłuszczu, a sam produkt jest wiele lat na rynku i cały czas zbiera świetne renenzje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ze zwiększeniem dawkowania Alri Viper 5.0+? Biorę zgodnie z instrukcją (2 razy dziennie po 1 tabletce) i nie ukrywam, że wogóle nie czuję tego spalacza. Wcześniej skończyłem Clinical Burn i przy takim samym dawkowaniu czułem, że działa. Mogę zwiększyć Viper do 3 tabletek dziennie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper to jeden z mocniej pobudzających spalaczy, więc skoro nie czujesz Jego działania to być może Twój organizm szybko adaptuje się do stymulantów. Jeśli masz taką tolerancje możesz dołożyć 3 tabletkę, jednak nie przekraczaj 2 tab. w jednej porcji. Najlepiej stosuj 1 rano oraz 2 przed treningowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekonomicznej opcji na zdjeciu sklad brawn thermo lean v2 do oceny czy faktycznie jest interesujacy? To już na końcówkę jako ostatni zestaw. 

Co wybrac

1.Thermo lean v2/Lipodrene/Viper +target A2

2.Pure clinical burn + Alphaburn

 

Od siebie dla wszystkich kobiet zmagajacych się z rozciągniętą skórą na brzuchu polecam żel liporedux, super efekty i dobry zastrzyk motywacji w walce o lepszą sylwetkę, oczywiście po zakończeniu karmienia ;)

Screenshot_20200909-070006_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na dobrym spalaniu, a nieco mniej na pobudzeniu to celowałbym w Thermo Lean V2. Pod względem składu jest to bardzo dobry spalacz, fajnie podnosi koncentracja, a sama ilość składników termogenicznych zdecydowanie na plus. Jedna z lepszych opcji jeśli chodzi o stosunek ceny do składu. Jeśli budżet Ci pozwoli to połączyłbym go z Alphaburnem, jeśli nie to Target A-2 też powinien się sprawdzić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dawkowanie to zacznij od 1 kap. przed treningiem, jak wszystko jest dobrze i nie czujesz się źle to dorzucić 1 kap. rano. Powyżej tego bym raczej z dawkami nie wchodził. Ze składu można powiedzieć, że na pewno powinien mocno pobudzać, jeśli chodzi o działania pod redukcję tłuszczu to wygląda na produkt ze średniej półki. Mojego zaufania raczej nie budzi, chociażby przez to, że producent generalnie ma mało rzeczy w ofercie, nie ma go w rzetelnych sklepach w USA, a poza tym deklaruje na etykiecie 200 mg synefryny, następnie podając w nawiasie ekstrakt z Citrus Aurantium. To już budzi podejrzenia, bo skoro jest to ekstrakt to powinna być wymieniona standaryzacja dla synefryny czy innych alkaloidów. Zakładając, że w środku jest jednak to co na etykiecie to powinno być to mocne pobudzenie, natomiast składniki strikte spalające w znacznej mniejszości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję ! A z czym mogę go ewentualnie połączyć ? Dodam, że mój poziom tkanki tłuszczowej wynosi 19%, mam atletyczna budowę ciała, codziennie ćwiczę crossfit i biegam na zmianę. Chciałbym zejść kilka procent z tkanka tłuszczowa, najlepiej do około 15%. Chodzi mi o coś z najwyższej półki a skoro już zakupiłem tego rippera jako pobudzacza, to co mógłbym do niego dołączyć, działającego mniej pobudzająco lecz mocno redukującego ? Mam trochę odłożonego tłuszczu trzewnego , waga pokazała 4 a norma jest do 9. Moja waga to 89 kg, wzrost 179 cm, dużo mięśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłbym na Twoim miejscu w stronę dobrego termogenika skoro celem jest 15% body fatu. Bez problemu zrobisz taki wynik redukując nieco tkanki z całego ciała, a przy tym poziomie zatłuszczenia mogą lepiej sprawdzić się kompleksowe spalacze niż tylko i wyłącznie targetowe. Skoro masz już tego rippera to jednak celowałbym w coś bez stymulantów. Najlepszą opcją będzie Cheetah Burn Stim Free. Masz multum składników pod redukcję bez pobudzenia, sporo osób już u nas na forum go stosowało i są zadowolone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Na początek ankieta:

  • płeć: M
  • wiek: 28
  • waga: 87
  • wzrost: 178
  • BF: ~17%
  • liczba posiłków: 4/5 rozbite na mniejsze porcje. Nigdy nie jem do syta. W nocy dochodzi szejk proteinowy.
  • pora aktywności fizycznej: Koło 18. +/- 1h15minut
  • inne stosowane suplementy: Ashwagandha, aspargin, BCAA, izolat białka wołowego, joint support
  • stosowane dotychczas spalacze tłuszczu: Black Mamba
  • przeciwwskazania zdrowotne: Brak
  • najwięcej tłuszczu na: love handle ^^

Mam parę pytań odnośnie specyfików i chciałbym prosić Was o zdanie.

1) Z tego co zdążyłem się zorientować, to najciężej pozbyć się boczku. Czy, według Was, lepiej zaopatrzyć się w Alphaburn / Cannibal Claw i być cierpliwym czy celować w mózgotrzepy (typu Black Mamba) i forsować spalanie za pomocą ćwiczeń?

2) Zastanawia mnie jakie skutki uboczne może mieć Cannibal Claw jeśli chodzi o majstrowanie przy tarczycy. Orientujecie się może czy jest się czego obawiać na dłuższą metę?

3) Czy stosowanie mózgotrzepów (stymulantów) może powodować przeciążenie nadnerczy? Pytam, bo kortyzolowi mówimy stanowcze nie!

4a) Jakie specyfiki są podobne w działaniu do Black Mamby? Nie potrzebuję mocniejszego tylko podobnego w działaniu. Wysoka potliwość, moc, energia oraz siła. ^^

4b) Czy na każdej kapsułce Black Mamba musi znajdować się logo węża?

Z góry dziękuję za odpowiedź! 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli zależy nam na efektach to powinniśmy celować przede wszystkim w produkty, które działają w tych kwestiach na których nam zależy. Niektóre osoby lubią solidne pobudzenie, a inne nie. Jeśli mówisz teraz o tkance brzusznej to zdecyowanie lepszą opcją przy takim poziomie body fatu jest claw + Alphaburn. Efekty wizualne powinny być zdecydowanie lepsze, natomiast mamba to typowy energetyk i tutaj działanie będzie głównie pod kontem podniesienia intensywności treningu.

2. Claw nie dostarcza żadnych hormonów tarczycy, tylko zwiększa ich naturalną produkcję i nie ma tutaj żadnego ryzyka skutków ubocznych. Kluczowe jest trzymanie się tylko zalecanych dawek. Tarczyca pod wpływem suplementacji nie wyjdzie poza swoją strefę bezpieczeństwa i nie będzie działała w tempie wielokrotnie wyższym. Takie efekty możliwe są przy przyjmowaniu dużych ilości leków przez lata. Okresowa suplementacja prekursorami dla hormonów nie ma żadnego znaczenia dla trwałego jej funkcjonowania, ponieważ w trakcie naszego życia i tak czasami pracuje szybciej, a czasami wolniej.

3. Bardzo silne stymulanty jak efedryna czy geranium mogą powodować zwiększoną produkcję kortyzolu. Kortyzol pod wpływem treningu i tak wytwarza się w naturalny sposób, jednak jeśli chcesz trzymać go nisko to duże dawki stymulantów o działaniu tych które wymieniłem, owszem mogą wpływać na nadnercza. Kompromisem są spalacze oparte o inne, łagodniejsze związki energetyczne.

4. Na każdego składniki działają indywdidaualnie, a nawet ich formy czy proporcje do innych. Obecna Mamba to akurat loteria i o wiele lepszym produktem z tej marki pod względem spalania jest Hellfire jeśli szukasz mocnych spalaczy.

5. Nie wiem. Zamieszania wokół tego produktu było sporo. Moim zdaniem gra nie warta świeczki skoro masz tyle pewnych środków, które nie są i nie był nigdy podrabiane ani nie występowały w 5 wersjach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solaros - dziękuję za odpowiedź!

Twoje podejście do sprawy wydaje mi się rozsądniejsze. Z tego co czytałem, to ani Alphaburn ani Claw nie pobudzają. Wielkim plusem Mamby jest to, że monotonne czynności są do zdzierżenia. Czy dorzuciłbyś jakiś łagodny stymulant? Jeśli tak, to który? Pytam, bo łączenie z Mambą nie wydaje mi się najlepszym pomysłem. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o łagodny stymulant to najpopularniejsza opcja jest oczywiście kofeina. Koszt około 25 zł za 100 porcji. Natomiast że spalacz bez bardzo silnych pobudzaczy, ale jednocześnie działających dużo lepiej niż kofeina masz pure clinical burn. Kosz poniżej 100 jak dobrze poszukasz, a potencjał spalający na wysokim poziomie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Mam do Was mega prośbę o poradę ❤️
Płeć: Kobieta
Wiek: 21lat
Waga: 78kg
Wzrost: 170cm
BF: ~40%
Zdrowie: W normie
Kiedyś bardzo dużo trenowałam. Potem spadłam ze schodów i wypadł mi dysk w kręgosłupie przez co miesiąc leżałam w szpitalu i nie mogłam się ruszać. Dochodziłam do siebie kilka lat. Teraz mija 6 rok od wypadku. Przez ten czas nie uprawiałam dłuższej aktywności fizycznej poza fragmentami po np 2 miesiące kiedy próbowałam coś spalić ale bez rezultatów(tylko przez okres tych treningów zrzucałam po 3/4kg) bo zaraz jojo wywalało. Obecnie nie mam już bólów przy aktywności fizycznej. 40% tłuszczu i to że od czasu wypadku przytyłam 20kg mnie rozbraja. Nie brałam wcześniej nic z suplementów poza witaminami. Dodam jeszcze, że mam problemy z piciem wody a mianowicie pije jej zdecydowanie za mało bo nie odczuwam czegoś takiego jak pragnienie i musze się pilnować żeby wgl wypić choć 500-1000ml dziennie. Ogólnie większość tłuszczu zgromadzone jest na brzuchu i udach. Po rękach praktycznie nie widać bo jeszcze utrzymały się zarysy mięśni. Nie pije kawy. Energetyki na mnie nie działają. Jedyne co w miarę działa to Guarana w tabletkach i w formie batoników takich kakaowych. Czytając początkowe posty myślałam o takim zestawie na start: Ground Zero + Alphaburn + Diuretic Complex + Liporedux do tego basen w weekendy i ćwiczenia na brzuch w tygodniu. Pytanie czy taki zestaw na start przy takim wysokim % tłuszczu jest dobrym rozwiązaniem? Moim głównym celem jest pozbycie się wału powodziowego z brzucha, a wagę super byłoby utrzymać w granicach 65-70max
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo dobry i wymienione suplementy uzupełniają swoje działanie, więc można je łączyć. Z nich wszystkich tylko Ground Zero zawiera składniki pobudzające oraz diuretic, ale to akurat śladowe ilości. Jeśli energetyki nie robią na tobie wrażenie to powinno być ok i pobudzenie nie powinno być zbyt mocne. Fenix w mojej ocenie to jeden z najlepszych spalaczy przy wysokim poziomie tłuszczu, ze względu na największą objętość tego, co faktycznie działa na redukcję tłuszczu. Co do wody to jednak postaraj się jej dostarczyć nieco więcej. Nikt nie mówi tutaj o 5 litrach, ale im większa aktywność fizyczna, tym więcej jej potrzebujemy. Poza tym aby pozbyć się wody z organizmu trzeba dostarczać ją z zewnątrz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu walcze o sylwetkę a raczej o pozbycie się zbędnych kg. Ważę 81kg. przy wzroście 167cm.Nie jem dużo, lecz mam wrażenie że mam bardzo powolny metabolizm przez co szybko odkłada się tkanka tłuszczowa. Jaki polecacie skuteczny, najlepszy spalacz tłuszczu? 

Moja walka z zbędnymi kilogramami trwa od kilku lat, lecz bezskutecznie. Mam 31 lat. Ważę 81kg, wzrost 167cm. Intensywne ćwiczenia cardio na mnie nie działają, mam słabą kondycję. Nie jem dużo, ale mam wrażenie że mam bardzo wolny metabolizm. Co bym nie zjadła szybko się na mnie odkłada w postaci tłuszczu. Jaki polecacie skuteczny, najlepszy suplement diety. Proszę o odpowiedź. 

Proszę o radę.Od wielu lat zmagam się z nadwagą.Wiek 31 lat, 81kg,167cm wzrostu.Żadne diety ani intensywny wysiłek cardio na mnie nie działąją .Nie jem dużo, ale mam wrażenie , że mam bardzo wolny metabolizm.Dlatego zwracam się z prośbą.Jaki polecacie skuteczny,najlepszy spalacz tłuszczu ?

moderator: proszę nie pisać posta pod postem tylko oczekiwać na odpowiedź forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto na przykładzie kilku dni zweryfikować czy na pewno "nie jem dużo" występuje, gdyż wiele osób ma takie podejście, tym czasem po zliczeniu kalorii okazuje się ich zdecydowanie więcej niż zakładamy. Dobrze byłoby policzyć je przez kilka dni i się w tym upewnić.

Co do suplementacji to możesz podejść do tego wielokierunkowo i sięgnąć po dobrej klasy spalacz termogeniczny w połączeniu z boosterem metabolizmu. Biorąc pod uwagę potencjał tylko i wyłącznie redukujący tłuszcz to najsensowniejszym połączniem wydaje się być Fenix Ground Zero + Brawn Thyro-Lean V2. Warunkiem takiej suplementacji jest oczywiście brak problemów z sercem czy nadciśnieniem, jak oczywiscie przy każdym innym spalaczu termogenicznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...