Skocz do zawartości

Co robie zle


SteveVai89

Rekomendowana wypowiedź

Co robie zle

Witam wszystkich. Mam 30 lat i jakos na poczatku roku zaczalem przygode z silownia. Wazylem wtedy ok 85kg przy wzroscie 185cm. Teraz waze 108kg. Co robie zle? Fakt jest taki, ze sila mi wzrosla i sylwetka jakos sie tam powiększyla. Problem jest w tym, ze dostalem oponki i brzucha. Trening co 2 dzien, 20 minut rowerek, 20 minut bierznia i trening silowy. A dieta, no cóż nie ma diety. Jem to na co mam ochote. Nie jem slodkiego i nie pije alkoholi, nie pale tez papierosow. Ma ktos jakies rady, jak uporac sie z tym brzuchem? Za wszelkie rady dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro od początku roku nabrałeś 23 kg wagi to zdecydowanie przesadzasz z kaloriami i powinieneś z tygodnia na tydzień je ograniczać, bo prawdopodobnie masz sporą nadwyżkę. Taki przyrost wagi ani nie jest zdrowy, ani też sylwetka nie będzie się super prezentować ze względu na spore zatłuszczenie. Nie wspominam już o szeregu dodatkowych problemów jak np. nadmierne obciążenie stawów itp. 

Musisz zacząć od orientacyjnego wyliczenia kaloryczności tego co jesz i podstawowych ilości makroskładników. Później trzeba ustabilizować to odżywianie na pewnym poziomie kalorii i niestety do tego wymagana jest podstawowa wiedza o wartościach kalorycznych danych produktów. To, że nie jest słodyczy nic nie zmienia bo możesz jeść nawet same najlepsze produkty, to jeśli ich pula kaloryczna będzie znacznie powyżej zapotrzebowanie, to i tak zgromadzisz sporo fatu.

Co do treningu to zaczynaj od krótkiej rozgrzewki, potem trening siłowy i na końcu 30-40 minut aerobów np. jako bieżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...