Skocz do zawartości

Rekomendowana wypowiedź

Bieganie

Witam. Szukam dobrego sprawdzonego sposobu wspomagającego bieganie. 

Obecnie biegam 3km w czasie 18:50minut. 

Muszę zejść do 16minut. Problem polega w tym, że nie mam siły biegać i po wielu próbach i przygotowaniach nie ma poprawy. 

Być może źle oddycham, bo też szybko się męczę ale nie mam zadyszki. 

Dodatko bolą mnie mięśnie nóg podczas biegania. 

Przedtreningówki nie pomagają. 

Jakieś sprawdzone sposoby? Nawet jednorazowe 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, nie wiem, czy temat jest nadal aktualny- jeśli tak:

Zaczynamy zawsze wolniej, czyli jeśli planujesz 16 min, to rozbij sobie to na 3 części:

1-km- 5:50

2-km-5:20-5:30

3-km- 5:10

Jak rozgrzejesz nogi po pierwszym kilometrze , kiedy pobiegniesz wolniej, wówczas przyzwyczaisz organizm do większego wysiłku i wtedy możesz podkręcać stopniowo tempo.

Warto też zaopatrzyć się w ... muzykę do biegu- na początek możesz postawić na rytm powiedzmy 150-160bpm(sa specjalne playlisty), w rytmie muzyki biegnie się łatwiej - przede wszystkim też nie myśl o celu-czasie na km tylko wsłuchaj się w rytm muzyki, stawiaj małe  ale szybkie kroki, szybko zlecą Ci te 3km.

Wiem co piszę, codziennie biegam ok. 15-20 km w czasie 5:15-5:30 km, na zawodach poniżej 4:20-4:30, zainwestuj też w dobre buty i przed biegiem (tak krótkim) lekki posiłek , ja łykam dodatkowo też kawę(ok. 50 ml 4x esspresso-mocno stężone)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...