Skocz do zawartości

MAZIN - stosowaliście? PRAWDZIWE opinie i efekty.


Mazin - opinie i efekty oraz działanie  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz skuteczność MAZIN?

    • Bardzo dobry
      0
    • Dobry
      0
    • Przeciętny
      1
    • Brak działania
      8
  2. 2. Jak oceniasz działanie FitLabs Mazin

    • Odchudzanie
      0
    • Wzrost energii
      1
    • Hamowanie apetytu
      0
    • Brak działania
      9


Rekomendowana wypowiedź

Interesują mnie prawdziwe opinie i efekty osób stosujących środek na odchudzanie Mazin firmy Fitlabs. To chyba pewna nowość na rynku, czy ktoś z Was stosował ten produkt i może wypowiedzieć się o efektach, ewentualnie dokonać analizy składu, bo wiadomo, to jak producent go opisuje czy jak jest przedstawiany w sponsorowanych artykułach to jedno, natomiast jak wygląda to w praktyce?

Mazin - opinie, efekty i działanie spalacza tłuszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znawcą składników nie jestem, więc na ten temat się nie wypowiem, natomiast ze względu na niedostępność spalaczy, które stosowałam wcześniej i byłam z nich zadowolona, skusiłam się na mazin

stosowałam na początku 3 tabletki na raz, ale bolał mnie po nich brzuch, mimo, że jadłam razem z posiłkiem, później stosowałam 3 razy dziennie po 1 tabletce do posiłków, bólu brzucha nie było, ale też efektów nadal nie widziałam

wydaje mi się, że moja opinia jest miarodajna, bo moja waga przed stosowaniem produktu stała w miejscu, po 2 tygodniach, kiedy waga nadal stała w miejscu zwiększyłam dawkę dzienną do 5 tabletek, waga również nie spadała, nadal wahała się +/-0,5kg, w sumie kupiłam dwa opakowania, efektów brak 😕

proszę nie piszcie mi, że nieodpowiednia dieta czy trening, jeśli jakieś tabletki mają działać, np. składniki bezpośrednio wpływają na redukcję tłuszczu, to moja waga powinna spaść, to logiczne

rozumiem, gdyby moja waga rosła, a ja biorę tabletki i nagle waga nie rośnie, albo rośnie wolniej, wtedy spalacz działa, ale w moim wypadku? przecież jeśli ktoś mi wciska, że nie schudłam tylko dlatego, że nie miałam restrykcyjnej diety i odpowiedniego treningu, to jest to ściema

jakbym chudła dzięki diecie i treningowi to na kij byłby mi jeszcze spalacz tłuszczu?

uprzedzając uwagi (nie bywam często na forum), tak - stosowałam spalacze, w sytuacji kiedy moja waga stała, one powodowały, że waga zaczęła spadać przy takiej samej aktywności fizycznej i takim samym jedzeniu więc mam porównanie, niestety obecnie nie mogę tamtych spalaczy już kupić i muszę dalej czegoś skutecznego, mazin oceniam po prostu źle.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAZIN - prawdziwe opinie i efekty oraz analiza suplementu

Mazin określany jest przez producenta jako spalacz tłuszczu. Dość odważna teza biorąc pod uwagę, że ten suplement diety nie ma prawa spalać tkanki tłuszczowej! Dlaczego? Otóż, jeśli w składzie nie ma ani jednego składnika mające potwierdzone działanie w kierunku spalania tkanki tłuszczowej lub też mającego owe działanie, lecz w dawce wielokrotnie mniejszej aniżeli minimalna dawka wykazująca taki efekt, to ów produkt po prostu nie ma prawa działać.

Żeby nie być gołosłownym, poniżej dokładna analiza składu Fitlabs Mazin w oparciu o referencje naukowe.

Spis treści:


Fitlabs Mazin - recenzja i analiza

Mazin - obietnice producenta

Mazin reklamowany jest jako środek wspierający prawidłowy metabolizm energetyczny, który obniża apetyt, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, a także wspomaga prawidłowy przepływ krwi i przyczynia się do własciwego metabolizmu tłuszczów i węglowodanów. Rzekomo jest najwyższej jakości, posiada zaawansowany skład i formułę, a także jest testowany labolatoryjnie. Jednym zdaniem - cytując producenta - rewelacyjny spalacz tłuszczu. Czy te slogany mają jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości?

Mazin - prawdziwe opinie

Skład Fitlabs Mazin

Dawka jednorazowa i zarówno dzienna produktu to 3 tabletki, w skład których wchodzi:

Cytat

Kofeina 300 mg
Ketony malinowe 200 mg
Kwas alfa-liponowy 200 mg
Ekstrakt korzenia imbiru (Zingiber officinale) standaryzowany na 5% gingeroli 500 mg
Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii L.) standaryzowany na 10% forskoliny 250 mg
Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum) 11 mg - w tym piperyna 10 mg
Ekstrakt z owoców tamaryndowca malabarskiego (Garcinia cambogia) 800 mg
Niacyna (amid kwasu nikotynowego) 36 mg
Ekstrakt z kwiatu szafranu (Crocus sativus L.) 20 mg
Chrom (pikolinian chromu) 300 μg

Analiza składników

Kofeina 300 mg - kofeina to najpopularniejsza substancja psychostymulacyjna i prawdopodobnie jedyna w tym "spalaczu tłuszczu", którą odczujemy (niestety wyłącznie empirycznie) w działaniu. Niezależne badania, które zostały przeprowadzone przeprowadzone na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i zestawione ze sobą w obszernej metaanalizie z 2020 roku wykazały, że spożycie czystej kofeiny na poziomie 5-7 mg na każdy kilogram masy ciała ma pozytywny wpływ na wzrost poziomu utleniania kwasów tłuszczowych. Kofeinę w spalaczach tłuszczu należy jednak traktować w charakterze "energetyka", a nie potencjalnego składnika spalającego tkankę tłuszczową. Istotny wpływ na metabolizm tłuszczy mają wysokie jej dawki, dla przykładu dla osoby o wadze 80kg jest to 400-600 mg, a więc ilość jaka znajduje się średnio w 5 kawach. Jak łatwo się domyślić, taka ilość powodowałaby u większości osób dyskomfort, a u części (np. z nadciśnieniem) poważne zagrożenie dla układu sercowo-naczyniowego. Zawarta w suplemencie Fitlabs Mazin dawka 300 mg, wyklucza stosowanie go u osób mających problemy z układem krążenia, sercowo-naczyniowym, nadwrażliwych na kofeinę, natomiast dawka dzienna 300 mg nie wpływa realnie na spalanie tkanki tłuszczowej. Przemyślane spalacze tłuszczu skomponowane są tak, że zastosowana w nich kofeina, nawet w dawce 200-300 mg zestawiona jest z innymi składnikami wykazującymi efekt synergii, w których to kofeina jest katalizatorem. W przypadku składników zawartych w spalaczu Mazin o takim zjawisku nie ma jednak mowy.
Wniosek: zbyt duża dawka dla osób wrażliwych na kofeinę lub z problemami zdrowotnymi, zbyt mała dawka by samodzielnie wpływać na spalanie tłuszczu, brak efekty synergii z innymi składnikami.

Ekstrakt korzenia imbiru (Zingiber officinale) standaryzowany na 5% gingeroli 500 mg - w badaniu na szczurach z 2014 r. [Ganapathy Saravanan 1, Ponnusamy Ponmurugan, Machampalayam Arumugam Deepa, Balasubramanian Senthilkumar] wskazano, że stosowanie bardzo wysokich dawek (75 mg / kg m.c.) przyczyniło się do poprawy profilu lipidowego krwi wywołanych dietą wysokotłuszczową. Zakładając, że w przypadku ludzi ten składnik wykazywałby również skuteczność, osoba o wadze 80 kg powinna by stosować dawki rzędu 6000 mg dziennie, a więc 12 krotnie (!) większe, aniżeli zastosowane w porcji dziennej tabletek Fitlabs Mazin.
Wniosek: brak potwierdzonego działania na ludziach, działanie prozdrowotne obniżające poziom cholesterolu LDL, gdzie hipotetyczna efektywność miałaby miejsce jedynie w przypadku zastosowania kilkunastokrotnie większej dawki aniżeli zastosowana została w analizowanym suplemencie diety.

Ketony malinowe 200 mg - występują w formie syntetycznej oraz naturalnej, jako ekstrakt z malin. W przypadku pierwszego wariantu mowa o 4-(4-hydroksyfenylo)butan-2-on, który to związek jest wyizolowany z malin i używany jest w przemyśle jako środek zapachowy, ewentualnie aromatyzujący w kosmetykach, jednak ze względu na brak potwierdzonego bezpieczeństwa w stosowaniu u ludzi, nie jest dopuszczony jako składnik żywności na terenie Unii Europejskiej. W drugim wypadku stosowany jest jako suplement diety, mimo to nie ma ani jednego badania potwierdzającego jego skuteczność w spalaniu tkanki tłuszczowej u ludzi. Jedyne badanie [Hector L Lopez, Tim N Ziegenfuss, Jennifer E Hofheins, Scott M Habowski, Shawn M Arent, Joseph P Weir & Arny A Ferrando Journal of the International Society of Sports Nutrition volume 10, Article number: 22 (2013)], w którym ketony malinowe wykazały działanie redukujące tkankę tłuszczową, polegało na podaniu grupie kontrolnej tego składnika w suplemencie zawierającego kapsaicynę, ekstrakt czosnku i ekstrakt citrus aurantium jako źródła synefryny, a więc trudno mówić o tym, jaką efektywność wykazał jeden z kilku składników. Oczywiście owych składników w tabletkach spalacza tłuszczu Mazin nie uświadczymy. Co istotne producent nie wskazuje, jakoby użyte w suplemencie ketony były pochodzenia naturalnego, co wskazuje raczej zachowanie ostrożności w jego stosowaniu, no chyba, że ktoś lubi gdy odbija mu się wątpliwej jakości zapachem sztucznego aromatu.
Wniosek: brak potwierdzonego działania redukującego tkankę tłuszczową, brak zestawienia ze składnikami używanymi w badaniach, wątpliwej jakości i bezpieczeństwa składnik użyty w produkcie.

Kwas alfa-liponowy 200 mg - składnik mający za zadanie obniżać poziom cukru we krwi, dawka stosowana w monopreparatach dobrej jakości wynosi 600 mg na porcję, a więc trzykrotnie więcej, aniżeli w dawce dziennej preparatu Mazin. Co więcej, spalacze tłuszczu ze względu na swoją charakterystykę działania (stymulacja układu nerwowego, nasilenie termogenezy i lipolizy) stosowane są najczęściej przed wysiłkiem fizycznym, z dala od posiłku. Zastosowanie składnika obniżającego poziom cukru we krwi w spalaczu tłuszczu, w przypadku chęci zastosowania go przed treningiem, spowoduje spadek siły i wytrzymałości, w skrajnych przypadkach hipoglikemię.
Wniosek: zbyt mała dawka, by efektywnie wpływać na stabilne całodobowe obniżenie cukru we krwi, zastosowanie tego konkretnego składnika wyklucza stosowanie suplementu w porze przed treningiem w celu zwiększenia intensywności i efektywności treningu.

Ekstrakt z pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii L.) standaryzowany na 10% forskoliny 250 mg - producent, firma Fitlabs w swojej reklamie przywołuje badanie [Badmaev, V., Majeed, M., Conte, A., and Parker, J. Diterpene Forskolin: A possible new compound for reduction of body weight by increasing lean body mass. Townsend Letter for Doctors and Patients, 2001, June, 115.] nad ekstraktem z pokrzywy indyjskiej o standaryzacji 10% - swoją drogą jest to niski poziom standaryzacji na forskolinę, wysokiej jakości ekstrakty jak chociażby markowy ForsLean mają 95% standaryzacji, a więc 9,5 razy (!) większe - problem polega na tym, że w owym badaniu trwającym 8 tygodni stosowano taką ilość ekstraktu z pokrzywy indyjskiej, że należałoby zakupić 4 opakowania Mazin, by dostarczyć odpowiednią ilość tego składnika. Co istotne forskolina wykazuje najlepszą efektywność, gdy jest stosowana z dala (np. przed) od posiłku. Natomiast ze względu na zastosowanie przez producenta mało optymalnych dodatkowych składników (najprawdopodobniej wychodząc z założenia, że jak dodamy bezwartościowe składniki i będzie ich więcej, to klient pomyśli, że boaty skład, więc produkt będzie działał lepiej), zaleca stosować produkt razem z posiłkiem - zapewne w celu zapobiegnięcia bólom brzucha - obniżając efektywność już i tak bardzo małej dawki forskolin. Generalnie stosowanie forskoliny w uniwersalnych tzw. spalaczach tłuszczu nie wydaje się do końca rozsądne, składnik ten powoduje według badań wzrost masy ciała (mięśni), co w przypadku kobiet najczęściej nie jest pożądanym efektem.
Wniosek: kilkukrotnie mniejsza dawka od efektywnie działającej, niskiej jakości ekstrakt, stosowany z konieczności razem z posiłkiem nie wykazujący pożądanej efektywności.

Ekstrakt z owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum) 11 mg - w tym piperyna 10 mg - jest to składnik mający na celu zwiększone wydzielanie soków żołądkowych w celu poprawy wchłaniania składników. Jednak jedynym ekstraktem stosowanym w suplementach diety, którego biodostępność efektywnie wzrasta w połączeniu z piperyną jest ekstrakt z kurkumy, który to składnik nie znajduje się w analizowanym produkcie. Piperyna ponadto wchodzi w interakcję z wieloma lekami i podrażnia błonę śluzową żołądka, a więc stosowanie jej w tej kompozycji wydaje się być mocno wątpliwe, a biorąc pod uwagę brak efektywności w spalaniu tkanki tłuszczowej, można rzecz że nierozsądne.
Wniosek: brak synergii z innymi składnikami, wątpliwa skuteczność w odchudzaniu i szereg interakcji z lekami.

Ekstrakt z owoców tamaryndowca malabarskiego (Garcinia cambogia) 800 mg - nazwa brzmi egzotycznie, jest to jednak jeden z najpopularniejszych - obok równie bezużytecznej L-karnityny - składnik tanich tak zwanych spalaczy tłuszczu. Generalnie jest to składnik, którego substancją czynną jest HCA, czyli kwas hydroksycytrynowy. Substancja ta - w uproszczeniu - wiąże się z węglowodanami, przez co hamuje konwersję cukrów do tkanki tłuszczowej. Brzmi rewelacyjnie? Owszem, należy jednak zwrócić uwagę, na fakt, że 1 mg tego kwasu jest zdolny do wiązania około 4 mg węglowodanów. Zastosowany w produkcie ekstrakt nie jest standaryzowany na zawartość kwasu HCA, a więc jest słabej jakości. Zakładając nawet, że mielibyśmy do czynienia z wysokiej jakości ekstraktem rzędu 50% HCA, to z porcji dziennej Mazin'a dostarczylibyśmy 400 mg HCA, który zahamowałby konwersję 1,6g węglowodanów. Chyba nie trzeba tlumaczyć ile dziennie dostarczamy węglowodanów, by uzmysłowić sobie, że taka ilość "zablokowanych" dzięki suplementowi węglowodanów nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla odchudzania.
Wniosek: słabej jakości niestandaryzowany ekstrakt, znikome działanie.

Niacyna (amid kwasu nikotynowego) 36 mg - jak powszechnie wiadomo, witaminy są "na wszystko" i można im imputować niemal wszelakie właściwości, jednak niacyna to jedna z witamin, której niedoborów raczej się nie spotyka w rozwiniętych krajach, w których nie panuje głód, dodanie jej więc do suplementu mającego redukować tkankę tłuszczową wydaje się być ponownie nietrafione. Kuriozum całej sytuacji dodaje fakt, że jednym z niedoborów tej witaminy, jest... utrata apetytu, najwyraźniej więc producent dbając o dobre samopoczucie związane z uczuciem sytości, postanowił dodać do swojego "spalacza tłuszczu" trochę popularnej niacynki.
Wniosek: dodajmy niacyny, żeby konsumenci nabrali apetytu na kolejne opakowanie Mazina? Serio?

Ekstrakt z kwiatu szafranu (Crocus sativus L.) 20 mg - to dość ekskluzywny i drogi składnik (o ile jest dobrej jakości - standaryzowany na zawartość safranali, krocin i pikrokrocin), który według wstępnych badań ma mieć wysoką skuteczność w hamowaniu apetytu. Niestety jak to bywa w budżetowych suplementach diety, w przypadku których znaczna część ceny wynika z rozdmuchanego marketingu, jest on w mikroskopijnej dawce. Popularny suplement o nazwie Satietrim, oparty o tenże składnik, w jednej kapsułce dostarcza w porcji dziennej 265,5 mg wysokiej jakości ekstraktu, a więc ponad 13 krotonie (!) większą ilość aniżeli znajdująca się w suplemencie diety Mazin.
Wniosek: słabej jakości niestandaryzowany ekstrakt, kilkunastokrotnie mniejsza dawka niż w konkurencyjnych produktach = brak realnego działania.

Chrom (pikolinian chromu) 300 μg - dodanie chromu do suplementów diety jest częstym zjawiskiem, niestety minerał ten w produktach wieloskładnikowych implikuje tylko liczne problemy, zwłaszcza w przypadku młodych kobiet. Chrom wchodzi w interakcję z wieloma lekami antykoncepcyjnymi, wpływa na metabolizm estrogenów, przy tym nie wykazując podobnej skuteczności w odchudzaniu. Co więcej, jego działanie w tym zakresie, ogranicza się niemal wyłącznie do obniżenia poziomu cukru we krwi. Jakie niesie to ze sobą wady i zalety przeczytać można przy okazji opisanego kwasu alfa-liponowego.
Wniosek: obniża skuteczność antykoncepcji, wpływa na metabolizm estrogenów, niepożądany składnik w produktach wieloskładnikowych, który nie ma realnego wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej.

Podsumowanie

Czytając charakterystykę działania oraz mając na uwadze dawki każdego ze składników Fitlabs Mazin, możemy wywnioskować, że produkt ten nie może mieć realnego wpływu na redukcję tkanki tłuszczowej, ani tym bardziej "spalać tłuszczu" jak sugerują to reklamy i niektóre (pisane marketingowym stylem) opinie. Czy łącząc ze sobą 10 składników, które albo nie mają żadnego wpływu na odchudzanie, albo są w dawce kilkunastokrotnie mniejszej, aniżeli dawka kliniczna, możemy liczyć na efekt synergii? Otóż nie, sumując ze sobą zera lub je mnożąc nie uzyskamy liczby dodatniej. No chyba, że ktoś wpadłby na pomysł, że będzie stosował zamiast 3 tabletek dziennie, 30. Ale to zdecydowanie należy odradzić, chociażby ze względu na zawartą w składzie kofeinę czy chrom, który w nadmiarze jest toksyczny.

Mazin - opinie

Konsternację mogą nastręczać natomiast pojawiające się pozytywne opinie osób zadowolonych rzekomo ze stosowania suplementu diety Mazin. Co ciekawe, niektóre z tych wypowiedzi pojawiły się jeszcze przed tym jak Mazin trafił na rynek. Jak to możliwe? Czytając opinię o danym produkcie warto sprawdzić czy właściciel serwisu na którym widnieją opinie o produkcie nie jest powiązany lub też nie jest tą samą firmą co producent. Wpisując w wyszukiwarce Google hasło "Mazin opinie" natrafimy na serwisy, których właścicielem są spółki bezpośrednio powiązane z producentem. Tego typu szeptany, a raczej szemrany marketing jest widoczny od wielu lat. Metody się nie zmieniają, pojawiają się tylko nowe produkty, gdy świadomość konsumentów na temat wykreowanego w ten sposób produktu ujrzy światło dzienne, na rynku pojawiają się kolejne "cudowne" tabletki na odchudzanie.

Oczywiście nie należy kontestować jednostkowych pozytywnych opinii (o ile takie kiedykolwiek się pojawią), w końcu placebo nie jednego wprowadziło w błąd, a homeopatia ma swoich zwolenników.

Swoją drogą, co myślicie o zaklasyfikowaniu Mazin'a jako środka homeopatycznego? Spalacz Mazin ma ku temu potencjał.

W sieci, na portalach (np. Allegro), które weryfikują prawdziwość opinii na podstawie faktycznego zakupu, pojawiają się negatywne opinie o Mazinie dotyczące jakości samej produkcji:

Mazin - rzetelna opinia

Dla dociekliwych polecam lekturę na temat innych freak'ów marketingowych z kategorii spalaczy tłuszczu

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...