Skocz do zawartości

Trening indywidualny (całokształt)


AnioLLL

Rekomendowana wypowiedź

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano > rok
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Szczerze mówiąc to co mówi dietetyczka to nie jest żadna ciekawa teza, a poprostu oczywistość. U osób trenujących siłowo wzrost masy mięśniowej przy jednoczesnym spadku poziom tłuszczu zdarza się stos

Określ sobie jakiś cel treningowy, bo raz piszesz o redukcji, później o rekompozycji, teraz dochodzi kondycja pod siłownie ( gdzie akurat ma małe znaczenie i liczy się bardziej wytrzymałość mięśniowa

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Wracam do tematu. Udało mi sie zrzucic 4kg i teraz mam przejsc na cwiczenia laczone, aerobowe i siłowe.

Podajcie Panowie nazwy cwiczen silowych bo nie wiem jak je wykonywac.

Nastepna sprawa to białko, dietetyczka mowi ze 100g białkaa a nie 2g na kg masy ciala. Ile zazywac ??

W ktorym miesie jest duzo bialka ??

 

No to teraz trzeba sie solidnie za trening wziac!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiczenia siłowe to wszystkie ćwiczenia w których korzystasz z obciążenia zewnętrznego typu sztanga, hantle, kettle oraz angażujące własne ciało w sposób oporowy, czyli podciąganie, pompki itp.

W każdym mięsie masz porównywalną ilość białka na poziomie około 20%, różnią się głównie ilością tłuszczu. Chude czyli np. drób czy ligawa wołowa oraz tłuste jak np. wieprzowina czy baranina.

Białko przy treningach 2g na 1 kg masy ciała. Szczerze to albo słuchaj się ludzi na forum albo dietetyczki, bo jak będziesz teoretyzował więcej niż faktycznie trenował to będziesz stał cały czas w miejscu. PS. jeśli dietetyk to sportowy, który ma o tym pojęcie, a nie Pani z Natur hałs czy innych tego typu wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2021 o 08:59, Solaros napisał:

Ćwiczenia siłowe to wszystkie ćwiczenia w których korzystasz z obciążenia zewnętrznego typu sztanga, hantle, kettle oraz angażujące własne ciało w sposób oporowy, czyli podciąganie, pompki itp.

W każdym mięsie masz porównywalną ilość białka na poziomie około 20%, różnią się głównie ilością tłuszczu. Chude czyli np. drób czy ligawa wołowa oraz tłuste jak np. wieprzowina czy baranina.

Białko przy treningach 2g na 1 kg masy ciała. Szczerze to albo słuchaj się ludzi na forum albo dietetyczki, bo jak będziesz teoretyzował więcej niż faktycznie trenował to będziesz stał cały czas w miejscu. PS. jeśli dietetyk to sportowy, który ma o tym pojęcie, a nie Pani z Natur hałs czy innych tego typu wynalazków.

Chodze do dietetyczki bo mam tez problem z cholesterolem, trojglicerydami itd itp. Musi spojrzec na sprawe troche szerzej.

No i jakby nie patrzec to schudlem 4kg w czasie ok. miesiaca

Dlatego teraz zmiana cwiczen (korekta) zeby zadbac o mase miesniowa.

Przy redukcji mniej weglowodanow a przy masie jakie proporcje jesli chodzi o weglowodany?? Bo podobno do masy trzeba je spozywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie przy budowaniu masy mięśniowej stosuje się proporcje typu 2 g białka, 1 g tłuszczy, natomiast węglowodany stanowią całą resztę kcal jakie masz w zapotrzebowaniu. U osób ze skłonnościami do łapania tkanki tłuszczowej trzeba jednak stopniowo dochodzić do takich wartości, aby nie złapać szybko dużej warstwy tłuszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazam serdeczne dzieki za odpowiedz. Zaczynam cwiczyc rowniez silowo, lecz stopniowo nie na bardzo wysokich obrotach od razu bo sie zajade, zakwasy itd itp.

Przy cwiczeniach siłowych zauwazam mala sile miesni, ktore bola...

Co mozna zrobic zeby je wzmocnic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kilka razy już Ci koledzy z forum pisali, że przy redukcji, budowaniu masy i ogólnie zwiększonej aktywności 2g jest optymalnie. Szczerze albo zmień dietetyczke albo słuchaj się jej całkowicie a nie ludzi na forum. Widać że każda strona ma odmienne zdanie i będziesz po prostu stał w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Postanowiłem napisac co u mnie. No wiec waga stanela w miejscu a mam zwracac uwage na centymetry w obwodzie, udach, klatce piersiowej. Tez sie dziwiłem ale podobno jak waga nie idzie w doł to tez nie jest zle. W sumie mnie to zszokowało bo walcze z nadmiarem tkanki tłuszczowej. No i białka mam spozywac 1,5g na kg masy.

Dzisiaj w sumie trenowałem tak jak zawsze bo w sumie miałem pewna przerwe.

 

Zastanawiam sie nad spalaczami? Czy w sytuacji gdy waga nie jest kluczowa warto myslec o spalaczach ??

 

Pozdrowienia koledzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak to mozliwe ze po dluzszym czasie od w miare regularnych cwiczen kondycja dalej czasami jest w stanie rozpadu ;) A tak z polskiego na nasze to poprostu tj bym formy nie miał 😕 Bola miesnie i ogólnie np. dzis trening troche wolno mi szedł. Czy w tej sytuacji suplementacja białkiem moze pomoc ??

Dlaczego miesnie "nie pamietaja" czasu wysiłku ??

Jakie jest Wasze zdanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.08.2019 o 11:11, Arnold78 napisał:

Jak treningi siłowe sprawiają Ci przyjemność to z nich korzystaj, zgadzam się że przy redukcji solidne aerobowy sprawdzą się zdecydowanie najlepiej, ale skoro cieszy cię trening siłowy to warto, przynajmniej dłużej wytrwasz w postanowieniach. Osobiście radzę postawić na regularność i intesnywność, wtedy tłuszcz musi lecieć w dół. Wiadomo, że jak masz problemy z nadwagą czy otyłością to nie będziesz robić odrazu interwałów sprintowych, ale dobre tempo przy cardio jak najbardziej wskazane. 

Mam nadwagę ale nie przepadam za treningami cardio ale treningi miesniowe na maszynach mi sprawiają frajde , czy moge tym sposobem i przypakowac troche i schudnąć  czy cardio jako główne ćwiczenie jest nieuniknione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...