Skocz do zawartości

Porada co do treningów - odchudzanie


Kamsa

Rekomendowana wypowiedź

Porada co do treningów - odchudzanie

Witam serdecznie.
Potrzebuję porady, ewentualnie korekcji mojego treningu, ale najpierw opiszę sytuacje.
Zacząłem trenować w połowie grudnia 2018 roku z wagą 126kg. Opłaciłem wtedy Fabrykę siły na 2 miesiące i wziąłem się do roboty. Treningi były domowe na własnej masie ciała i "rekwizytach" typu 2 krzesła i skrzynka. Były to 2 jednostki treningowe A i B, które były wypełniane kolejno:
Trening A - dzień przerwy - Trening B - dzień przerwy itd.... Cardio na rowerku stacjonarnym w tym okresie było odpowiednio: 15 minut pierwszego miesiąca i 35 minut drugiego miesiąca. Dokładałem do tego, w dni przerwy od ćwiczeń siłowych, cardio - ok. 45 minut. 
Po skończeniu abonamentu postanowiłem nie płacić dalej i wybrać z tych dwóch miesięcy najbardziej dla mnie męczące ćwiczenia(myśląc że im bardziej będą męczące tym szybciej będą lecieć kalorie) i stworzyłem sobie 1 własny tening bez żadnego uzgadniania. Cwiczyłem tak do połowy lipca i stanąłem na 113kg. Postanowiłem zmienić ćwiczenia - patrzyłem na Kure na YouTube, ćwiczenia na FS, jakieś inne strony i stworzyłem coś takiego:

Kolejno:
15x pompki
30s. pajacyków
15x "pompki tyłem na krześle" - coś jak dipy, nie wiem jak to nazwać
30s. bieg bokserski
15x przysiady
30s pajacyki
15x wykroki
30s bieg bokserski
15x nożyce poziome
30s pajacyki
15x unoszenie nóg do góry leżąc na płasko
30s bieg bokserski

Cały ten "obwód" jeśli tak można to nazwać powtarzam 3-4x (zależy od zmęczenia po dniu w pracy) i potem ok 30-40 minut rowerka stacjonarnego w tętnie ok 140-150

Co możecie mi doradzić? Czy jest to odpowiedni trening czy raczej przesadziłem?
Diety nie mam, staram się jeść zdrowo.
Jeżeli jest taka potrzeba, to mogę dorzucić do tego jakieś suplemetny.
Jeżeli mylę jakieś pojęcia to z góry przepraszam i obiecuje poprawę

Pozdrawiam!


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co przedstawiłeś to typowy trening wydolnościowy, jeśli chodzi o redukcję tłuszcuz to przy obecnej wadzę spokojnie wystarczy ci cardio, ale o nieco wyższej intensywności lub np. bardzo dobrą opcją będą krótsze treningi interwałowe np. biegi. Jeśli już chcesz wykonywać siłowe treningi w domu, to najlepszą opcją będzie ułożenie obwodu, ale składającego się z 8 do 10 ćwiczeń, angażującego przede wszystkim każdą partie ciała. W twoim programie masz np. kilka ćwiczeń na brzuch, a kompletnie nic na mięśnie grzbietu. Warto na to zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To chyba zbyt wiele ćwiczeń jak na początek. Zacznij od cardio i powoli wplataj inne. Może zacznij biegać albo jeździć na rowerze? Co do suplementacji to myślę, że wystarczy ci dobry koktajl białkowy. Tylko żeby miał naturalny skład, np. Amix lub Bio-Tech ma takie. Mogę ci je polecić, bo sama często po nie sięgam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...