Skocz do zawartości

Ground Zero+Alphaburn+Erase Fast- jak stosować?


Przemo

Rekomendowana wypowiedź

Ground Zero+Alphaburn+Erase Fast- jak stosować?

Witam.
Zauważyłem tu wiele ciekawych i fachowych porad a ponieważ nie mam (pomimo wieku - 41lat) dużego doświadczenia w tym temacie (szczególnie w diecie i suplementacji) zdecydowałem się poprosić o odpowiedź na kilka pytań.
Wzrost- 178cm
Waga- 86.2kg
Pas- 103.5cm
BF- 27.8%
Wiem, wyniki fatalne, szczególnie dla byłego piłkarza ale ostatnia dekada przeleciała jakoś między palcami i pozostawiła po sobie wyraźny ślad w postaci dość mocno zaawansowanej "lustrzycy".
Jestem od 9 tygodni na redukcji (pierwsza w życiu dieta- choć podobno lepiej późno niż wcale). Zaczynałem od 94.5kg, 112cm w pasie i 32% BF także postęp jakiś jest chociaż wiem, że dużo pracy jeszcze przede mną. Pełny rygor, żadnego podjadania, słodyczy a nawet browarka, pierwszy i narazie jedyny cheat meal po 6 tygodniach. Siłownia 3x w tygodniu (split), rowerek stacjonarny 10min przed każdym treningiem i 20min bezpośrednio po - 2 razy (oprócz dnia, w którym robię nogi). Ale w ostatnich 2-3 tygodniach wszystko przystopowało (1kg i 0.5cm w pasie w dół). Czytałem, że to raczej normalne ale mimo wszystko po lekturze tego forum zdecydowałem się trochę pomóc losowi i zakupić często polecany tutaj zestaw Ground Zero + Alphaburn + Erase Fast, z tym że na początek Alphaburn solo (nawiasem mówiąc od dzisiaj 1 opakowanie), żeby troszkę organizm przyzwyczaić do spalaczy. Po skończeniu opakowania planuję 14 dni przerwy i wtedy już 45 dni na pełnym zestawie. Dlatego chciałem się upewnić czy dobrze rozszyfrowałem wasze wskazówki odnośnie mojego przykładowego trybu dnia ( trening pon-śr-pt godzina 11) i mojej suplementacji. I ogólnie czy wogóle taka konfiguracja jakoś w miarę się kupy trzyma?
Dzień treningowy: 7.00- pobudka (bcaa 5g, bialko 30g, witaminy 1kap), 9.00- śniadanie (omega3- 2kap), 10.30- kreatyna mono 5g, bcaa 10g i od tygodnia 0.5 porcji przedtreningówki IHS Iron Pump2.0 (też w ramach przygotowania do Ground Zero i reakcji organizmu bo w życiu się kawy pić nie nauczyłem), 11.00- bezpośrednio przed treningiem- Alpha 2kap, GZ 1kap, pomiędzy siłowym a cardio bcaa 10g, po treningu- 5g kreatyna, białko 30g, 13.00- posiłek, 16- obiad, 17.30/18.30- Alpha 1kap, GZ 1kap, 21- kolacja (omega3-2kap, Erase Fast 2kap, po kolacji witaminy 1kap), przed snem- zma 1kap.
DNT: 7.00- pobudka (Alpha 2kap, GZ 1kap, kreatyna 5g, bcaa 10g, białko 30g, witaminy 1kap), 9.00- śniadanie (omega3-2kap), 17.30/18.30- Alpha 1kap, GZ 1kap, 21.00- kolacja (omega3-2kap, Erase Fast 2kap, po kolacji witaminy 1kap), przed snem- zma 1kap.
Oczywiście Alphaburn wprowadzam stopniowo od jednej kapsułki do śniadania docelowo (po 7 dniach) do trzech kapsułek.
Sorki za mój dlugi wywód i z góry wielkie dzięki za opinie i odpowiedź.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w dzień treningowy wstajesz o 7 to warto tutaj dodać 1 kap. Alphaburna. Witaminy zawsze stosujemy do posiłków, a nie na pusty żołądek więc przerzuć tą porcję do śniadania. Co do samego bcaa to może zostać, choć ja osobiście dałbym tylko w dni treningowe 10 g przed i 10 g po treningu, albo możesz wymieszać 10-20 g i popijać rozpuszczone w wodzie przez cały trening. Omega 3 zawsze dodawaj do posiłków w których masz jakieś źródło tłuszczy. Można też Erase Fast dać 1 kap. przed snem i 1 kap. przed śniadaniem, tak byłoby optymalnie. Reszta wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! O to właśnie mi chodziło.
Kazam, wielkie dzięki za porady, plan już zmodyfikowałem według Twoich zaleceń.
Jak już mam okazję porozmawiać z fachowcem to tak z innej beczki: ogólnie jak długo redukować? Wiadomo, że docelowo chciałbym jednak tych mięśni trochę zarzucić na siebie, moim celem (a raczej odległym marzeniem) byłoby 12, maksymalnie 15% tkanki tłuszczowej i waga pewnie w okolicach 90ciu. Czy nieprzerwanie redukować aż do 15stu czy przeplatać to jakoś z masą? Albo z góry podzielić np cały rok na redukcję, siłę, masę (rzeźbić na razie nie ma czego)?
Jeszcze raz dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak rzeźba, jest to po prostu inna nazwa dla redukcji, to tak jako ciekawostka. Generalnie zaleca się aby redukcja nie trwała "całe życie" natomiast moim zdaniem robienie masy powyżej 18-20% tkanki tłuszczowej mija się z celem bo wtedy wrażliwość insulinowa komórek jest jeszcze dość słaba i ciężko coś zbudować. Jeśli będziesz czuł już duże zmęczenie, to możesz poprostu na kilka tygodni wskoczyć na nieco wyższe kalorie albo ograniczyć wysiłek, natomiast nie robiłbym typowej masy póki co.

Raczej planować całego roku na cykle treningowe nie ma sensu, nie da się przewidzieć postępów jakie zrobimy, nie wspominając o różnych losowych zdarzeniach. Raczej trzymałbym się pracy na bieżąco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie.
Trochę czasu i tłuszczu od mojego ostatniego wpisu upłynęło.
Przede wszystkim wielkie dzięki Kazam za porady. Efekty są, przynajmniej według mnie całkiem przyzwoite. Co do cyferek, patrząc od początku redukcji - waga z 94.5 na 72kg (-22.5kg), pas z 112 na 85cm (-27cm) i BF z 32 na 10.5% (-21.5% sadła). Początkowo planowałem zacząć masę przy 16-18% BF ale "apetyt rośnie w miarę (nie)jedzenia" i postanowiłem zrobić trochę lepszy fundament pod budowę. Tym razem plan końca redu to 01.03 i jest to data definitywna (około 9.5 miesiąca redukcji). Na ostatnie 2 tygodnie docinki dorzucam jeszcze Cannibal Claw i Erase Fast, liczę na zejście poniżej granicy 10%. Tak czy inaczej od marca wreszcie masa. I stąd trzy pytanka:
1. Zastanawiam się czy przeskoczyć od razu na 0 kaloryczne na jakieś 2 tygodnie a potem 200 na plus czy może bardziej stopniowo zwiększać? Obecnie jestem na 2000kcal (w zależności od spadków ostatnie 7-10 dni może zejdę do 1800) a moje 0 będzie gdzieś na około 2600-2700 i nie wiem czy to nie za duży przeskok. Ewentualnie wypośrodkować i wskoczyć na tydzień na 2450, drugi 2700 i od trzeciego tygodnia na 2900?
2. Co do białka - teraz mam chyba jednak trochę za dużo (2.8 do 3g/kg masy ciała, stosunek zwierzęcego do roslinnego 80-20%). Docelowo chcę zmniejszyć do 2,2-2.5g/kg, 60-40%. Tłuszcze na poziomie 1-1.2g/kg, reszta węgle. Czy to dobry podział?
3. Czy dorzucać od razu jakieś suple (oprócz kreatyny mono) czy trochę później? I wogóle w jakie warto zainwestować na masie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki eleganckie!

Zawsze lepiej stopniowo kaloryczność zwiększać/zmniejsza jak masz cierpliwość i motywacje niż robić to radykalnie.

Białka masz obecnie za dużo, możesz zakwasić organizm, zmniejsz do ~2,2g/kg, tłuszcze OK (chyba, że masz problemy gastryczne, wtedy nieco zmniejsz do ~1g/kg), reszta węgle jak piszesz.

Na masie kreatyna jest jak najbardziej dobrą opcją. Są różne ciekawe boostery testosteronu (chwalone to m.in. Test-Rx czy CEL M-Test), mimetyki insuliny (na masie pozwalają lepiej partycjonować składniki np. Recon1 RPG chyba najlepszy pod względem składu obecnie, z tańszych a dobrych Performax Slinmax) czy też moim zdaniem bardzo ciekawe produkty nasilające syntezę białek (wtedy możesz stosować, podobnie jak na dopingu, większe ilości białka powyżej 2,5g/kg mc. i będzie ono wykorzystane) jak Outbreak Build czy Olympus Massacr3. Poczytaj o ich właściwościach, porównaj z tym czego oczekujesz i wtedy podejmij decyzję co najlepiej by się u Ciebie sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.  Wielkie dzięki. Także będę zwiększać kalorie stopniowo i białko w dół.

  Rozumiem, że najlepiej byłoby je połączyć w jakiś sensowny zestaw. Trochę je przestudiuję i najwyżej wrzucę tu do oceny. 

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...