Skocz do zawartości

Czy mogę braç białko ?


Rekomendowana wypowiedź

Czy mogę braç białko ?

Siema ,mam 17 lat ,197 cm wzrostu ,80 kg i dużą przemianę materii :S.Chciałbym sobie wyrobić większą siłę nóg ,zamierzam jeździć regularnie 15/20km dziennie.Moje pytanie brzmi czy mogę brać białko? (nie mam ułożonej diety , lecz dość zdrowo się odżywiam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przeciwwskazań żebyś spożywał białko , jednak staraj się to robić jako uzupełnienie codziennej diety, nie przekraczaj zapotrzebowania 1,8 gr na kilogram  i uzupełniaj węglowodanami (złożonymi) po treningu bo przy tej ilości kilometrów glikogen z mięśni będzie na wyczerpaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega, jednak pamiętaj, że białko służy przede wszystkim do regulacji jego podaży w diecie, w twoim przypadku natomiast kluczowa będzie porcja bezpośrednio po treningu która poprawi regenereację o pozwoli na szybszą odbudowę włókien. Możesz je połączyć z jakiś źródłem węglowodanów np. banany czy rodzynki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 grama na kilogram tzn , zobacz ile w jednej miarce masz białka , policz ile dostarczasz razem ze śniadaniem , obiadem i kolacją , zobaczysz ile trzeba samego białka dołożyć , tak jak pisałem i kolega Rumcajs białko ma być dodatkiem/uzupełnieniem Twojej diety , wyrabiasz siłę nóg to nie kulturystyka, myślę że zostanie na tyle po podliczeniu posiłków że wystarczy na rano i po treningu, choć tutaj po treningu sprawa ważniejsza, z czasem możesz pomyśleć o dołożeniu kreatyny np C.G.P. Metabolic Nutrition oraz aminokwasów BCAA, myślę że efekty jeżeli chodzi o siłe i regenerację będą dużo lepsze

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...