Skocz do zawartości

Redukcja i pierwsze kroki na siłowni


martina96

Rekomendowana wypowiedź

Hejka 

Mam 26l/96kg/165 BMI mam 35.2 i niestety ll stopień otyłości. Zaczęłam chodzić na siłowni i robić treningi cardio po półtorej godziny. Ale nie wiem co dalej co jeszcze mi radzicie robić na siłowni aby schudnąć.

Liczę kalorie według wyliczonego wzoru na zapotrzebowanie kaloryczne jem dziennie 1800kcal. 

Z góry dzięki za podpowiedzi ☺️received_735923336844541.thumb.jpeg.930220ca6c592067c63f73506d40a1f9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że podjęłaś się zdecydowanych działań 👏

Polecam żebyś zaczęła się ważyć np. raz w tygodniu ale zawsze w takich samych warunkach (np. Rano po toalecie i przed śniadaniem) i w skali tygodnia lub miesiąca powinno być widać progres. 

Osobiście uważam że 1,5 h cardio (orbitrek lub bieganie) to trochę zbyt intensywny wysiłek jak na początek chyba że mowa jest o chodzie na bieżni. 

Pytanie jeszcze czy nie cierpisz na choroby autoimmunologiczne ponieważ to też może wpływać na szybkość utraty tkanki tłuszczowej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, brawo za decyzję.

Sama decyzja to jedno, a konsekwencja i motywacja to drugie. Przy czym to drugie powoduje efekt 😁

Najpierw cardio i dieta, a jak nieco zejdziesz z II stopnia otyłości do nadwagi, to zacznij dodawać sobie treningi na siłce. 

Przy odpowiedniej diecie i cardio uzyskasz BMI prawidłowe. Konsekwencja = zero tolerancji dla chipsów, słodyczy i innego dziadostwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...