Skocz do zawartości

Siłownia domowa


seiyaa

Rekomendowana wypowiedź

Witam, planuję rozpocząć treningi siłowe, by zbudować masę mięśniową i poprawić swoją siłę. Niestety ze względu na umiejscowienie najbliższej siłowni, nie jestem w stanie zbyt często w niej bywać i dlatego też planuję wykupić sprzęt do ćwiczeń do domu. Na chwilę obecną do dyspozycji mam poniższy atlas, ławkę skośną do brzuszków (nieregulowaną), kamizelkę obciążeniową oraz kilka niewielkich hantli. Planuję również zakupić nowe hantle, oraz gryf prosty / łamany wraz z nakładem obciążeń. Czy posiadane przyrządy będą wystarczające by stworzyć kompletny plan treningowy tak by móc trenować równie skutecznie jak na siłowni i jeżeli nie to co powinienem jeszcze dokupić z tego co byłoby niezbędne?

thumb_page_9bd40d7d7b723b053a7cae2bcdb70

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Według mnie wystarczy stojak na sztange(oczywiście i sztanga) plus regulowana ławka oraz zestaw hantle i trochę obciążenia to jedyne co potrzebujesz do treningu całego ciała dodatkowo możesz siłownię wzbogacić o drążek do podciąganie. A to co wymieniłeś jak najbardziej na początek wystarczy aby trenować. 

Staraj oprzeć swój trening na ćwiczeniach złożonych jak martwy ciągu, przysiad i klatka na ławce prostej

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz temat i zdjęcie ławki.

https://forum-sportowe.pl/topic/7133-laweczka/

Od razu tam o niej coś napisałem.

Natomiast jeśli chodzi o stojaki kupiłem takie jak niżej. Na potrzeby domowej siłowni dają radę, bo górny masz do przysiadów, a dolny może być do położenia sztangi po ćwiczeniach na modlitewniku. Ale nie jest to jakiś sprzęt z wyższej półki. 

Stojaki do przysiadów Sapphire

https://www.abcfitness.pl/fitness-i-silownia-c125/sprzet-silowy-c26/lawki-do-cwiczen-c31/stojaki-pod-sztange-sapphire-xg-012-z-asekuracja-p25909

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...