Skocz do zawartości

Odchudzanie nastolatka (problemy)


nick12341234

Rekomendowana wypowiedź

Redukcje zacząłem 3 misiące temu, wszystko fajnie tkanka tłuszczowa schodziła i budowałem mase mięśniową, ale pojawiły się w tym okresie czasu problemy takie jak zaparcia, problemy hormonalne czy też zawroty głowy przy nawet wstawaniu rano.

o mnie 184cm wzrosty 72kg 17lat

kcal 1850 dziennie 111g białka 49g tłuszczu 244g węglowodanów (od tygodnia) zmieniłem wartości ponieważ myśle ze te problemy są rzez za mało liczbe kcal, wcześniej prze te 3 miesiące 1450-1550kcal czasami zdażało sie 1400kcal i w tym potrafiłem jeść 120-150g białka, nawet 17-25g tłuszczu i reszte węglowodanów czyli zazwyczaj z 140-170g.

(zero kaloryczne 2199kcal, robie trening dziennie zależy z 20-30min)

Więc myśle że robiłem bardzo głupio, ale i tak to dawało efekty i to zauważalne szybko traciłem tkanke tłuszczową. Ważne dla mnie pytanie to czy robie teraz wszystko dobrze, czy coś zmienić?

(w załączniku mój standardowy dzień jedzenia od tygodnia)

 

 

Screenshot_2022-08-15-23-19-17-552_com.fitatu.tracker.jpg

Screenshot_2022-08-15-23-20-01-545_com.fitatu.tracker.jpg

Screenshot_2022-08-15-23-20-05-098_com.fitatu.tracker.jpg

Screenshot_2022-08-15-23-20-09-602_com.fitatu.tracker.jpg

Screenshot_2022-08-15-23-20-17-345_com.fitatu.tracker.jpg

Screenshot_2022-08-15-23-19-56-984_com.fitatu.tracker.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Forum Sportowe zmienił tytuł na Odchudzanie nastolatka (problemy)

1 400 kcal to odpowiedź na przyczynę problemów. Zawroty głowy i pozostałe to następstwa takiej decyzji. Zaparcia mogą być następstwem nadmiaru białka w organizmie. 

Redukcja to nie dieta Auschwitz tylko 200-300 kcal poniżej zera kalorycznego, a zdrowe schodzenie z wagi to 0,5 kg na tydzień. W przeciwnym razie skóra może zacząć wisieć i nie będzie to pozytywne "sportowe" schodzenie z wagi tylko takie negatywne "rakowe".

Na pewno teraz jest to mądrzejsze, ale pytanie czy właściwie wyliczyłeś zero kaloryczne i odpowiednio skład makroskładników. Każde z nich są potrzebne. Nie można jeść za mało tłuszczów i za dużo białka.

Z drugiej strony mając 184 cm wzrostu i 72 kg wagi co Ty chcesz redukować? Tutaj bardziej powinieneś iść w delikatną masę i rzeźbę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Schnaider napisał:

1 400 kcal to odpowiedź na przyczynę problemów. Zawroty głowy i pozostałe to następstwa takiej decyzji. Zaparcia mogą być następstwem nadmiaru białka w organizmie. 

Redukcja to nie dieta Auschwitz tylko 200-300 kcal poniżej zera kalorycznego, a zdrowe schodzenie z wagi to 0,5 kg na tydzień. W przeciwnym razie skóra może zacząć wisieć i nie będzie to pozytywne "sportowe" schodzenie z wagi tylko takie negatywne "rakowe".

Na pewno teraz jest to mądrzejsze, ale pytanie czy właściwie wyliczyłeś zero kaloryczne i odpowiednio skład makroskładników. Każde z nich są potrzebne. Nie można jeść za mało tłuszczów i za dużo białka.

Z drugiej strony mając 184 cm wzrostu i 72 kg wagi co Ty chcesz redukować? Tutaj bardziej powinieneś iść w delikatną masę i rzeźbę. 

 

16 godzin temu, Schnaider napisał:

1 400 kcal to odpowiedź na przyczynę problemów. Zawroty głowy i pozostałe to następstwa takiej decyzji. Zaparcia mogą być następstwem nadmiaru białka w organizmie. 

Redukcja to nie dieta Auschwitz tylko 200-300 kcal poniżej zera kalorycznego, a zdrowe schodzenie z wagi to 0,5 kg na tydzień. W przeciwnym razie skóra może zacząć wisieć i nie będzie to pozytywne "sportowe" schodzenie z wagi tylko takie negatywne "rakowe".

Na pewno teraz jest to mądrzejsze, ale pytanie czy właściwie wyliczyłeś zero kaloryczne i odpowiednio skład makroskładników. Każde z nich są potrzebne. Nie można jeść za mało tłuszczów i za dużo białka.

Z drugiej strony mając 184 cm wzrostu i 72 kg wagi co Ty chcesz redukować? Tutaj bardziej powinieneś iść w delikatną masę i rzeźbę. 

też myśle ze głupio robiłem.

Używając kalkulatorów z internetu zazwyczaj wychodziło mi w marginesie z pal 1.4 to 2522kcal, a z pal 1.3 to 2199kcal, przyjąłem ze nie ruszam sie dużo jakieś tam spacery co pare dni i treningi w domu więc od 2199 odjąłem do 1850kcal i się tego trzymam.

A czy teraz robie dobrzez z makro to nie wiem, jestem teraz tydzień na tym rozkladzie i zobacze czy problemy przejdą, jak nie to myśle ze dodam jeszcze z 100kcal i zmienie podaż na mniej białka tak do 1.4g/kg i więcej tłuszczy tak do 0.8g/kg.

Redukcje robię jeszcze, ponieważ chcę zrzucić tkanke tłuszczową, więc jestem na deficycie i robie także treningi na rozwój mięśni i jakąś małą aktywność wprowadzam na codzień.

Czy długo mi zajmie powrót do normalności czyli bez zawrotów głowy bez zaparć itp, może należy się udać na badania?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mogę zasugerować przyjęcie podczas redukcji rozkład makro :

Białko 2,3-2,8 - na kg masy ciała

Tłuszcze 15-25 % wszystkich kalorii

Węglowodany - pozostałe kalorie

Samopoczucie przy redukcji jest bardzo subiektywne (im skrajnej schodzisz z BF tym gorsze) ale na pewno musisz dbać aby nie pomijać posiłków i warto pamiętać o dostarczeniu witamin. Podaż błonnika może pomóc z  zaparciami. 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku początkującego istnieje takie pojęcie jak rekompozycja i to co piszesz może nastąpić - rozwój mięśni kosztem spalania tłuszczów.

Ale pamiętaj, że organizm nastolatka potrzebuje się rozwijać i zabierając mu pewne składniki sam sobie szkodzisz. 

Efekty sprawdzaj lepiej co dwa tygodnie, a jak nie jesteś pewien udaj się do odpowiedniego specjalisty z doświadczeniem. 

Czy długo to zajmie? Często ludzie się "zapuszczają" latami, a później chcieliby wrócić no normalności w ciągu tygodni.

Czas i konsekwencja czynią cuda. Najważniejsze jednak, żeby wiedzieć czy jestem na właściwej drodze do celu - stąd też może warto udać się do eksperta. 

Tak jak napisałem zdrowe schodzenie z wagi to 0,5 kg/tydzień. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 23:02, SportowyTypżycia napisał:

Cześć mogę zasugerować przyjęcie podczas redukcji rozkład makro :

Białko 2,3-2,8 - na kg masy ciała

Tłuszcze 15-25 % wszystkich kalorii

Węglowodany - pozostałe kalorie

Samopoczucie przy redukcji jest bardzo subiektywne (im skrajnej schodzisz z BF tym gorsze) ale na pewno musisz dbać aby nie pomijać posiłków i warto pamiętać o dostarczeniu witamin. Podaż błonnika może pomóc z  zaparciami. 

 

nie wiem czy podaż takiej ilości białka jest dobry na problemy z zaparciami, teraz staram sie tak od 1.3-1.5 na kg, błonnika minimum 25g dziennie, a przez zaburzenie hormonalne teraz staram się utrzymywać tłuszcze na conajmniej 25%

 

przykład w załączniku. Czy to dobrze zbilansowana dieta?

 

 

Screenshot_2022-08-19-10-00-41-955_com.fitatu.tracker.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problemy hormonalne to według mnie najlepiej wejdź na zero kaloryczne i doprowadzić swój organizm do porządku. 

Zakładam że robisz badania krwii pod kątem stanu hormonów i innych niedoborów co najmniej raz na dwa miesiące? Aktualne tłuszcze co masz w makro uważam że są bardzo spoko ale budowanie sylwetki bądź redukcja powinna odejść na ten moment na bok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...