Skocz do zawartości

Prośba o radę


BLQ

Rekomendowana wypowiedź

Witam chciałbym się dowiedzieć od osoby bardziej doświadczonej czy ćwiczenie w sposób jaki ja to robię ma jakiś sens a co można zmienić. Przygodę z siłownia zacząłem jakieś 3 miesiące temu. Zacząłem od FBW przez jakieś półtora miesiąca. Aktualnie ćwiczę w sposób ze ćwiczę 3 ćwiczenia na klatkę 3 na triceps jednego dnia potem dzień przerwy i następnego tak samo 3 ćwiczeni na plecy 3 na biceps potem znowu dzień przerwy i następny dzień treningowy barki nogi w ten sam sposob po 3 ćwiczeni. Wiec moje pytanie do osób bardziej doświadczonych czy ma to jakiś sens ze ćwiczę w taki sposob czy może ktoś doradzić jakiś inny sposob jak ćwiczyć żeby zacząć rosnąć. Czy mam ćwiczyć jednego dni tylko klatkę albo wykonywać po więcej ćwiczeń na partie mięśniowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tego co napisałeś to staż treningowy masz dosyć krótki więc może warto skupić się na FBW co najmniej przez pół roku i budowaniu siły w głównych bojach. Ja właśnie tak robię i polecam 😎

Co do podstaw, to jednym z założeń jest trening złożony z 4 ćwiczeń na każdą partię ciała:

  • Ćwiczenia na partie duże (np. klatka, plecy, barki) -4 serie,
  • Ćwiczenia na partie małe (np. biceps, triceps) -3 serie.

Daje nam to od 12 do 16 serii na daną partię podczas treningu.

Polecam zapoznać się z artykułemi które porównują dwie metody treningowe SPLIT i FBW.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...