Skocz do zawartości

Książki i literatura sportowa


Rekomendowana wypowiedź

Siema! Sam chciałem zacząć taki temat, bo właściwie mam pytanie dotyczące jednej książki, ale też jestem w stanie podpowiedzieć coś od siebie😁

 

Uprawiałem w życiu różne sporty, od freerunngu, akrobatyki, sztuk walki aż po kalisteniki i poledance 😂Tak, poważnie mówię 

Miałem niestety długą przerwę od sportu, życie codzienne nie pozwalało mi na regularny trening nie licząc biegania czy roweru od czasu do czasu.  Wróciłem do aktywności jakiś czas temu i co mnie najbardziej przeraziło to straszny spadek mobilności. Znajomy polecił mi zapoznać się z książką o tytule "Mobilność w treningu funkcjonalnym". Tak też zrobiłem i sporo mi pomogła. Książka podzielona na rozdziały, nie dotyczy tylko interesującej mnie mobilności, ale również bólu, który nieraz jest z nią związany, a także technik oddychania, dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Warto się zapoznać.

Teraz moje pytanie - chciałbym zapoznać się z literaturą bardziej fachową dotyczącą fizjologii człowieka żeby móc wyciągnąć więcej z treningów, dowiedzieć się na jakie procesy i jak wpływa sport. Trafiłem na taką książkę jak "Fizjologia wysiłku i treningu fizycznego" autorstwa Jana Górskiego. Książka nie jest droga, bo poniżej stówki można ją kupić, ale nie wiem czy nie byłaby zbyt naukowo napisana, na stronie jest napisane, że to dla studentów, lekarzy, nauczycieli wf-u. Zadzwoniłem do księgarni z pytaniem czy laik bez wykształcenia mógłby z niej coś przydatnego wyciągnąć, gość mi powiedział, że tak, ale wiadomo, że może chcieć po prostu opchnac książkę i dlatego też piszę tutaj, może ktoś miał z nią styczność albo może zaproponować jakieś inne odpowiednie dla mnie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fizjologia wysiłku fizycznego Górskiego jest... trudna. W tym sensie że to jest książka pisana bardziej pod studentów niż zwykłych użytkowników. 

Ja polecam od siebie czytać dużo różnych źródeł, ale ksiązką która może Ci pomóc zrozumieć to co się dzieje w ciele może być np. "Stabilność, sport oraz wydajnośc ruchowa" Joanne Elphinston. Ogólnie warto czerpać z różnych źródeł, bo często jest tak że wiele dróg prowadzi do tego samego celu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...