Skocz do zawartości

Gumy czy hantle


Desspo

Rekomendowana wypowiedź

Witam 

Doszedłem do wniosku że pora zacząć trochę ćwiczyć by nabrać więcej siły poprawić wygląd i nabrać trochę lepszej kondycji

Na siłownię nie chodzę ani raczej nie będę ponieważ są otwarte w nieodpowiednich dla mnie godzinach plus nie odpowiada mi klimat na siłowniach w moim mieście (parę lat temu chodziłem)

Otóż zaczolem ćwiczyć na tubinkach kupionych na allegro za jakieś 30zl. W lustrze po jakiś dwóch miesiącach widzę efekty treningu i mam taki dylemat że obecne gumy robią się powoli za słabe i pora zainwestować w coś nowego i z tad moje pytanie 

Nie szukam dużego skomplikowanego sprzętu ponieważ mam bardzo mało miejsca na to

Co jest lepszym wyborem

Hantle 15kg czy gumy oporowe o różnym oporze?

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, jak napisałeś, nabrać więcej siły rąk, to bardziej hantle.

Ale tutaj polecam te ze zmiennym ciężarem - czyli takie na które nakładasz obciążenie wg potrzeb. Mięśnie budujesz dokładając im ciężaru.

Zakup 15 kg bez możliwości regulacji będzie miał na celu wytrzymałość i jedynie zwiększanie ilości powtórzeń.  

 

Gumy są natomiast dużo bardziej elastyczne do ćwiczeń różnych partii ciała, a nie jak hantle, które ograniczają się praktycznie do rąk. 

Zatem jeśli nie masz zbyt wiele sprzętów, to gumy w tym przypadku dadzą więcej możliwości.

Gumy możesz kupić różnych sił. Albo od razu celuj w czarną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uważam że jesli chcesz nabrać siły to potrzebujesz trenować całe ciało. Siła to nie tylko rece, to też nogi, brzuch, plecy. 

Polecam podciąganie na drążku w pełnym zakresie a jeśli za lekko to z obciążeniem. Poleca bym skupić sie na ćwiczeniach kalistenicznych z wykorzystaniem własnej masy ciała. 

Wszystko zależy od twoich oczekiwań jaka sylwetkę lub jaka siłę planujesz zbudować. Wtedy dobiera się adekwatny trening. Np. Jeśli ta siła ma być ogromną to robisz wszystko żeby dzwigać coraz cięższe ciężary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hantle są bardziej uniwersalne niż gumy oporowe. Ale zarówno samymi hantlami jak i samymi gumami super roboty nie zrobisz, lepiej dołożyć wspomnianą pracę z masą własnego ciała (kalistenika) lub zacząć stosować tempo w treningu jako coś utrudniającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie to zależy mi jedynie na zbiciu wagi i nabraniu trochę mięśni i trochę lepszej kondycji
ćwiczę przynajmniej staram się ćwiczyć cale ciało drążek mam i staram się go używać regularnie
kalistenikę mam w planach dodać do treningów
ale najpierw trzeba zainwestować w jedną rzecz bo trzeba od czegoś
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...