Skocz do zawartości

Rozciaganie sie i pompki.


pepe290594

Rekomendowana wypowiedź

Rozciaganie sie i pompki.

Witam. Nie jestem obeznany w tematyce sportowej i chciałbym sie dowiedzieć jak ulozyc sobie plan treningowy.

Chce robic z rana pompki i rozciagac sie. Jak by ktos mogl mi podpwiedziec Ile razy w tygodniu planowac Rozciaganie sie i pompki . Czy to robic w ten sam dzien pompki i rozciagac sie czy w kazdy dzien inny. Planowałem 3 dni w tygodniu rozciagac sie i 4 dni w tygodniu robic pompki.

Jesli by ktos mogl mi jeszcze dac jakas rozpiske jak cwiczyc po ile seri po ile powtorzen. Jak rozciagac sie bo nie znam zadnych cwiczen. I oczywiscie dobra rozpiske rozgrzewki. Wszystko chce wykonywac w domu . Mam 181 cm i 100kg wagi . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat tylko rozciąganie i pompki ?

Co do rozciągania to powinno ono zawsze następować po wysiłku fizycznym kiedy mięśnie są rozgrzane. Wykonywanie statycznych ćwiczeń rozciągających w dni wolne może powodować ból, zwiększać ryzyko urazów i naciągnięć oraz jest mniej efektywne. Jeśli czas Ci pozwala poświęciłbym 15-30 minut na rozciąganie po treningu, 2-3 razy w tygodniu jest w zupełności wystarczające.

Co do pompek to właściwie można robić je nawet codziennie, ale lepszą opcją będzie połączenie ich z innymi ćwiczeniami które możesz robić w domowych warunkach np. podciąganie, przysiady czy brzuszki. Możesz ćwiczyć seriami albo obwodami i zapewniasz sobie kompleksowy rozwój bez dysproporcji. W kwestii rozgrzewki najpierw należy pobudzić krążenie lekkim truchtem czy rowerkiem, a następnie stanardowe wymachy, krążenia, podskoki jakie znasz z lekcji WF.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Według mnie, najlepiej po treningu stosować rozciąganie dynamiczne mające na celu "nie rozciągać, lecz przywracać mięśnie do stanu przedtreningowego jednocześnie poprawiając mobilność". Rozciąganie dynamiczne wydaje mi się być lepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi Ci o zwinność ruchów. Rozciąganie statyczne bardziej rozleniwia mięśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...