Skocz do zawartości

Zapotrzebowanie kaloryczne i makroskładniki


Blake146

Rekomendowana wypowiedź

Cześć wszystkim!

Zwracam się do was z prośbą o sprawdzenie/potwierdzenie czy dobrze rozłożyłam sobie makroskładniki i czy wgl. dobrze obliczyłam swoje zapotrzebowanie.

Jestem na diecie redukcyjnej i chce zbić zbędne kilogramy bez utraty mięśni, które sobie wytrenowałam podczas poprzedniego roku. Mam 168 cm i 75 kg. Chodzę do pracy 2/3 razy w tygodniu po 9 do 11 godzin i jestem baristą. Dodatkowo ćwiczę 1/2 razy z dołączonym filmikiem. Dodatkowo kilka razy w tygodniu spaceruj po kilkadziesiąt minut umiarkowanym tempem.

Moje zapotrzebowanie wyszło na ok. 2300 kcal. Obcięłam je do 1900 w początkowej fazie i zamierzam je zbijać w kolejnych tygodniach.  Makroskładniki to 25% białko, 40% węglowodany, 35% tłuszcz.

Co sądzicie o tak obliczonym zapotrzebowaniu i deficycie oraz o rozłożonych makroskładnikach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początek mogłeś zostawić sobie około 2100 kcal żeby mieć większe możliwości zbijania w przyszłości, teraz będziesz to musiał robić z większą ostrożniością. Ważne też, abyś utrzymywał poziom białka na takim samym poziomie jak masz teraz, nawet jeśli kalorie pójdą w dół, więc siłą rzeczy udział protein w całej diecie procentowo będzie większy. Generalnie dieta pod kontem makroskładników jest zbilansowana więc dopóki działa śmiało możesz stosować taką opcje bez wprowadzania specjalnych strategii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...