Skocz do zawartości

Sport po operacji stabilizacji kregoslupa Mis Tlif L4-L5


Kreezior

Rekomendowana wypowiedź

Witam jestem 3 tygodnie i 3 dni po operacji Mis Tlif L4-L5, nie czuje w ogole bolu ani nic i nie biorę tabletek przeciwbolowych. W poniedziałek zaczynam 5 dzien rehabilitacji a mam 10 dni codziennie po 4 zabiegi: laseroterapia, pole magnetyczne, krioterapia oraz cwiczenia z fizjoterapeutka i masaż. W karcie informacyjnej ze szpitala o rozpoznaniu mojej choroby kregoslupa pisze tak:
M43.1: Inne zniekształcająca choroby grzbietu - Kregozmyk
M51.0: Inne choroby krążka międzykregowego - Choroby krążków międzykręgowych lędźwiowych i innych z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (G99.2*).
Mam takie pytanie czy po operacji można trenować sporty walki boks lub kickboxing? Dodam, że przed operacja normalnie trenowałem jeszcze z 2-3 miesiace przed i jedyny bol kiedy czułem to podczas schylania się lub tego typu rzeczy i podczas kopania wysoko tylko bol w pachwinie, a tak to bolu prawie w ogole nie było. Czy po operacji można normalnie trenować sporty walki? Moj ortopeda mowil, ze za rok w marcu moge wrocic na treningi, ale wole zapytac tez innych specjalistów w tej dziedzinie, operacja była z implantami i na śruby, ortopeda powiedział ze za 3 lata jak się zrośnie to te sruby można wyciągnąć, ale ich nie będę wyciągał. Także jeszcze raz czy można trenowac sporty walki po takiej operacji? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przebiegu rehabilitacji oraz ogólnej sprawności ruchowej i samopoczucia. Na plus fakt, że ortopeda przewiduje taką możliwość w przyszłym roku,a oni zazwyczaj wyrokują dość negatywnie jeśli chodzi o sport u amatorów.Na chwilę obecną nie da się nic więcej powiedzieć, jedynie co możesz po rehabilitacji skonsultować się z innym ortopedom, najlepiej takim który ma doświadczenie w prowadzeniu zawodników sportów walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...